Erkunt 80.4 m ile pulluk deneme

Ynt: Erkunt 80.4 m ile pulluk deneme

güzel paylaşım meyveci almışsınız meyve bahçeleriniz var kabul edip soruyorum neden ropsu arkada gölgelik için mi ?
ağaç altlarını sürerken o demirin çıkıntısı meyvelere ve ağaçlara zarar vermiyor mu

Meyve ağacımız var ancak problem değil ;) 5 dakikada çıkıyor gölgelik,henüz almadım arkadaşım yeni aldı deneyelim dedik,yolu çok güzel olduğu için tercih sebebi meyveci olur 50 km/s kadar yapıyor.Yalnız pulluğu küçük demişsiniz,bu şekilde pedala bastığımızda makina cevap vermiyor,boğuluyor,pulluk büyük olsa vites biraz daha düşer herhalde ;)

hocam özelden yazdıklarına bakılırsa... inan kesin bi anormallik var.. 0 sonra açılır dieynlere 'notere gitcez sözleşme yapcaz açılmazsa paramı geri verceksiniz' diyin bakalım ne diyecekler:)

sonradan yakıtı düşer sonradan açılır işine karşıyım, pek de inanmıyom açıkcası.. bayilerin uydurması!

burda 4-11 ' i 65-75 bg 4x4 ' lere takıyolar.. güzel çekiyo.. buralarda çok yumuşak değil topraklar.. hatta kızmassan şu videoya bi bak.. 64 ' lük 4x2.. 6-8 km hız GPS ' le ölçtük.. yazdığın gibiyse KESİN bişe var o erkuntta.. ayarsızlık vs.. sıkıntılı derim vesselam haberin olsun..

http://youtu.be/5FQ1T-B8zEk

http://youtu.be/CQ4IFtV8UOk

UÖZKAN.77 link=topic=81093.msg963105#msg963105 date=1422353589' Alıntı:
hocam özelden yazdıklarına bakılırsa... inan kesin bi anormallik var.. 0 sonra açılır dieynlere 'notere gitcez sözleşme yapcaz açılmazsa paramı geri verceksiniz' diyin bakalım ne diyecekler:)

sonradan yakıtı düşer sonradan açılır işine karşıyım, pek de inanmıyom açıkcası.. bayilerin uydurması!

burda 4-11 ' i 65-75 bg 4x4 ' lere takıyolar.. güzel çekiyo.. buralarda çok yumuşak değil topraklar.. hatta kızmassan şu videoya bi bak.. 64 ' lük 4x2.. 6-8 km hız GPS ' le ölçtük.. yazdığın gibiyse KESİN bişe var o erkuntta.. ayarsızlık vs.. sıkıntılı derim vesselam haberin olsun..
Özkan abi videoların güzel ama videolarda gözlemlediğim kadarı ile pulluklar çok dar arası.traktörün sol tekerine erişmeyi bırak sanki hidrolik kollun denginde gidiyo gibi ve pek derin sürmüyolar bu şekilde bu hız gayet normal bence ???

3-14 ' ten 4-10 ' a kadar muhtelif denedik.. 3-14 ' te üstten toprak aştığı da oldu.. vs yani artık eminiz 4-12 bulsak bahara onu da takıp atarım eminim bu hızla çekecek.. çünkü motor egzos çok rahat.. videolar anlık ve rastgele.. birazda zoru deniyoz son ne yapar diye.. ama değişik tarla ve sürücülerin ortak kanaati bu..

asıl şunu demek istiyom bu videodaki erkuntta (veya o seride) KESİN bi sıkıntı var.. arkadaş çok yaktı ve az çekti dedi bana attığı mesajda verdiği rakamlarda bunu gösteriyo.. etrafımızda da, forumda da oldu.. erkunt 100 alıp senesi dolmadan satıp kurtuldum diyen.. hem az çekip hem çok yakan..

erkuntun tamamı için demiyom ama bu 80 ' lik 4-11 ' i uçurması lazımdı.. bayilerin açılır saçılır sözleri bana sivrisinek vızıltısı gelir açıkcası.. eminse çek-senet versin o zaman :)

başka bu sriden kullanan varsa yardımcı olsun.. deneme motoru zaten.. yazık para verilcek.. diyeceğim bu.

güzel paylaşım...
4/12 pulluğu duymaması lazım..
güzel gidiyor..

umut sonradan motor açılmasına bende inanmıyordum.
ama deutzlarda bunu fazlaca tecrübe ettikten sonra inandım..

biz burada en az 10 tane değişik hp lerde deutzlarin..
600-700 saatten sonra yakıtının düşüp çekişin birebir artmasına şahit olduk. belki her marka aynı değildir ama..
böyle bişey tecrübe ettik..

eyvallah yusuf HİÇ bi işlem yapmadan kendiliğinden mi değişti.. işlem yapıldımı.. veya deutzun öyle bi sistemi olabilir.. herkes biliyodur kabul etmiştir.. ( o zaman 500-700 aralığında deutz almak çok mantıklı bi iş olur bu arada, hem uygun fiyat hem rodaj derdi yok)

ama bu her marka model için değildir.. çok yakıp az çektimi '500 ' ü görsün 1000 ' i görsün' işi satıcıların 1 ' e 5 katttığı bi iş gibime geliyo..

burda eski bi bayi dedi '500 saat diyip diyip kandırdık milleti diye' bayiliği bıraktıktan sonra kendi sattığı motora da binmez oldu çok yakıyo diye düşün :)

ben anlamam gardaşım para vercez sonuçta fabrika rodajını tamamlayıp versin bana.. hemi de 2. el fiyatından :)

Traktörde bir sorun yoksa eğer toprak çok ağır olmalı.ben bunun tarla serisine 5li 13 no takıyorum pancar yerinde bile 1H ile duymadan gidiyor.

traktör sıfır,yol H1 ile sürüm yapıldı, üst hızdaki diğer vites seçeneklerinde yürümedi,1200-1500 devir aralıklarında çalıştı, toplamda 7,5 km yol yaptı,2 dekar alanı işledi ve 11 litre mazot yaktı. :(

yanı burdan ne anlama gelıo cok mu yakıyor 1000 m2 de 3 lıtre mı oluyor ben anlamadımda bolgenızde kı dıger traktorler bu sartlarda ne yakıor ona bakarak bır olcum karsılastırılması yapılabılır aslında