Hisarlar Büyük Dikdörtgen Balya Makinası

http://youtu.be/Rfv2w-QOy4o

S.a. Geçenlerde tarım ve çiftçilik kanallarından birinde Hisarların balya makinası tanıtımını gördüm. Balya makinası büyük olmasına rağmen çeken traktörün 83 hp olması bana ilginç geldi. Balya boyutları 0.7 x 1.2 x 2.3 metre yaklasık 2 metreküp boyutu var. Yalnız televizyonda günlük basılan balya sayısı bayağı yüksekti tam hatırlamıyorum bende yanlış anlamış olabilirim. Burda günlük üretimi söylemiyorlar. Neyse hayırlı uğurlu olsun inşallah en iyi şekilde tasarlayarak yaparak çiftçiyi de mutlu ederler...

Ynt: Hisarlar Büyük Dikdörtgen Balya Makinası

Makine küçük boy tek teker olması normal new hollandın tek tekerli olanları 100 hp traktör çeviriyor.Hisarlarin makinası nhden biraz daha kalıbı ufak bu traktörun cevirmesi normal.

Bence dogru yoldalar kucuk makinalardan dunya kadar var yerli uretim . Ulusal markalar buyuk ekipmanlara yinelsin yerel sanayi zaten kucuk ekipmanlari yapiyor .

biz millet olarak gelişememizin tek nedeni..
ilk eleştiri ve baskıyı yine kendimizin yapması.
ahhhh ah..
birbirimizden bi korkup çekinmesek.
eminim 5 yılda dünyaya teknoloji ve makina satarız..

bu arada makinada emeği geçenlere helal olsun.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=81099.msg963312#msg963312 date=1422382709' Alıntı:
ahhhh ah..

Eleştiri yaparkende yaptığımız yanlış ;yapıci değil yıkıcı eleştiri yapmamız ,ilk üretilen bir makinenin kötü yönlerini saymak yerine çözüm önerileri sunmaliyizki gelişebilelim.

Traktör makinanın önünde kaybolmuş. Ot tam kurumamışa benziyor ondanda gevşek olabilir. Sonuçta gevşek sıkıştırma yapıyor. Ama helal olsun makina güzele benziyor.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=81099.msg963312#msg963312 date=1422382709' Alıntı:
ahhhh ah..

ahhh yusuf beyim sana bu konuda hak vermiyorum.
ben 2014 çokcanlar balya makinası aldım sıfır makinayı çalıştıramadım( eğer sorarsan 8yıldır balya mak. var)
neyse iyi kötü kendim uğraştım ayarladım. bu sefer büyük sanjumandan yağ atmaya başladı, bağlama emniyet civata kırank kamasını sıyırdı
haaa soacak olursan firma makinanın ardında Allah var var ama sonuç tarlada perişan olan yine kamil.
çokcanlar en az 8 yıldır balya makinası üretiyor 8 yılı arge alarak bari düşüseler olmazmı

Şimdi hisarların bu makinayı al eğer tarlad oturup ağlamassan been bu işi bilmiyorum demektir.
türk sanayicisi bütün parçaları avrupadan getirsin montajında yine hata yapar. emin ol
fiyatına gelince avrupa makinadan çok az ucuzdur........

örnek yerli bağlama gurupları dökülüyor. avrupada niye sıkıntı yok. bana açıklayan olabilirmi

düşüncem
bizim sanaici makina üretirken aklında hemen para kazanmak var
avrupalı ise nasıl güven kazanırım var....güven kazanmanın yolu kaliteden ve argeden geçer

vesselam

çifçilik zor iş link=topic=81099.msg963397#msg963397 date=1422391701' Alıntı:
ahhh yusuf beyim sana bu konuda hak vermiyorum.
ben 2014 çokcanlar balya makinası aldım sıfır makinayı çalıştıramadım( eğer sorarsan 8yıldır balya mak. var)
neyse iyi kötü kendim uğraştım ayarladım. bu sefer büyük sanjumandan yağ atmaya başladı, bağlama emniyet civata kırank kamasını sıyırdı
haaa soacak olursan firma makinanın ardında Allah var var ama sonuç tarlada perişan olan yine kamil.
çokcanlar en az 8 yıldır balya makinası üretiyor 8 yılı arge alarak bari düşüseler olmazmı

Şimdi hisarların bu makinayı al eğer tarlad oturup ağlamassan been bu işi bilmiyorum demektir.
türk sanayicisi bütün parçaları avrupadan getirsin montajında yine hata yapar. emin ol
fiyatına gelince avrupa makinadan çok az ucuzdur........

örnek yerli bağlama gurupları dökülüyor. avrupada niye sıkıntı yok. bana açıklayan olabilirmi

düşüncem
bizim sanaici makina üretirken aklında hemen para kazanmak var
avrupalı ise nasıl güven kazanırım var....güven kazanmanın yolu kaliteden ve argeden geçer

vesselam
Abi bide şu var bizim sanayicide sağlam yapabilir,yaptıkları makşna sağlam oldumu düzgün çalıştımı avrupa makşnayı geçiyor aynı kâr oranında kâr edeyim dedimi mecbur kaliteyi düşürüp az ucuzlayıyolar

Ali SARAÇ link=topic=81099.msg963401#msg963401 date=1422392227' Alıntı:
Abi bide şu var bizim sanayicide sağlam yapabilir,yaptıkları makşna sağlam oldumu düzgün çalıştımı avrupa makşnayı geçiyor aynı kâr oranında kâr edeyim dedimi mecbur kaliteyi düşürüp az ucuzlayıyolar
üstadım ben birkaç makinayıinceledim hepsi aynı parçayı kullanıyor montajda büyük sıkıntı var
bizim sanaici sağlam yapmaz yapsın iki katı fiyata satar