ALÖ-Dünyanın EN Büyük TRAKTÖR KEPÇE Üreticisi

Ynt: ALÖ-Dünyanın EN Büyük TRAKTÖR KEPÇE Üreticisi

sakarya-özkan makine bunun izinden gidiyo.. hatta öndeki ataşmanı sök-tak özkanda daha pratik.. o düğmeli sistemi de takıyo ama akıl işi değil..

hem pahalı hem kullanışsız.. reklam filmi dışında işe yaramaz vesselam:)

yusuf deutzu bilmiyom ama Agconun alayı mf, valtra, fendt dahil.. zetor da 2014 ' te bunlara geçti.. kısacası bilinen-avrupa markalar hep bundan..

aslında çok büyütmemek lazım.. yerli 2-3 firma var bu ayar..

hatta dediğim gibi geçen sene bunların yetkililer özkan makineye uğramışlar.. onlar da ataşman değişimi sizinki daha güzel olmuş demişler.. demeselerde öyle zaten :)

yaklaşık bu ithal kepçenin fiyatı 10-15 bin avro

yerli 15-20 bin tl.. şu şartlarda HİÇ gerek yok derim..

4 renkli hortum var.. tek hamlede tek parça takmayı diyosan 300-500 tl opsiyon farkı var.. (aslında ona da gerek yok.. kollar sürekli motorla dolansa ne zararı var) yani bunun istersen şuan yerliler aynen yapar daha ucuza..

ben paylaşşamda görüntüler çok güzel olsada YERLİ derim :)

kepçeyi motor rengine boyasınlar üstüne motorun markayı da yazsınlar zeten kimse anlamaz.. herkes fabrikasyon sanır:)

Evet gercekten harika loader uretiyorlar. 2010dan itibaren agco ile calisiyorlar sanirim. Mf 900 series loader olarak etiket basiliyor uzerine. Hatta 2012de mf 5455 Alo yukleyici ile yilin en iyi on yukleyicili traktoru secildi. Alo 1940tan beri on yukleyici isinde. On yukleyicide bu kadar teknolojiye gerek var mi, bence yok. Ama elektroniğin dibine vurmuslar. Fendt teknolojide neredeyse, Alo da o seviyede

ORİON.. boşver gerek yok.. kolları hiç sökme.. işin yoksa kovayı sök tamamdır..

bu asansör kovayı İLK gördüğümde sakat bişe olmasın dedim.. oynaya oynaya Allah muhafaza kopar birinin üstüne, kaputa düşer vs diye..

şimdi tamamen beğendim.. zaten bu ALÖ ' de üretmiş.. ya bizimkiler ondan ya onlar bizden görmüş ama kullanışlı olmasa herkes üretmezdi.. 2-3 tl ihtiyacı olana bişe değil..

valla teknoloji bazen ileri değil geri bırakır adamı:) şu düğmeli kepçeye tur bindiririz bizim manuelle:)

EN teknolojik her zaman EN kullanışlı değildir:)

UÖZKAN.77 link=topic=81149.msg963656#msg963656 date=1422461190' Alıntı:
ORİON.. boşver gerek yok.. kolları hiç sökme.. işin yoksa kovayı sök tamamdır..

bu asansör kovayı İLK gördüğümde sakat bişe olmasın dedim.. oynaya oynaya Allah muhafaza kopar birinin üstüne, kaputa düşer vs diye..

şimdi tamamen beğendim.. zaten bu ALÖ ' de üretmiş.. ya bizimkiler ondan ya onlar bizden görmüş ama kullanışlı olmasa herkes üretmezdi.. 2-3 tl ihtiyacı olana bişe değil..

valla teknoloji bazen ileri değil geri bırakır adamı:) şu düğmeli kepçeye tur bindiririz bizim manuelle:)

EN teknolojik her zaman EN kullanışlı değildir:)
O teknolojiyi ilerletirler ama abi :) o şekilde kalmaz ki :) birde evet asansör olayını bende kepçeyi aldıktan sonra fark ettim değilse asansörlü alırdım aparatı ama yinede bu sene sezona başlamadan çevircem asansörlüye yada kovayı ayırma ekleticem ama kova ayırma yavaş olur sanki biraz daha, sence hangisi pancar kovası için... kovayı ayırma mı yoksa asansör mü?

güzel paylaşım olmuş.. kepçe hakikaten güzel..
ben alö firmasının sitesi de bi cok markaya kepçe yapıyolar mış..
firma fiyat litelerini de vermiş..
ben 5455 masseye takıla bilecek olana baktım. 4000-5000 Euro
ama buraya gelişi kaç tl bilmiyom ??

ORION link=topic=81149.msg963666#msg963666 date=1422462169' Alıntı:
O teknolojiyi ilerletirler ama abi :) o şekilde kalmaz ki :) birde evet asansör olayını bende kepçeyi aldıktan sonra fark ettim değilse asansörlü alırdım aparatı ama yinede bu sene sezona başlamadan çevircem asansörlüye yada kovayı ayırma ekleticem ama kova ayırma yavaş olur sanki biraz daha, sence hangisi pancar kovası için... kovayı ayırma mı yoksa asansör mü?
Pancarda asansör kova yani devirmeli daha iyi hem seri hem güvenli. Uzatmalı olanlar var onlar uzadığında traktörun arkasının kalkma ihtimali yüksek ama asansör kova açılması ile boşaltmasi bir olduğu için sorun olmuyor. Biz tek çeker mf 285 te pancar kovasi devirmeli tip kullanıyoruz hiçbir sorun yaşamadik.

aslan26 link=topic=81149.msg963684#msg963684 date=1422464049' Alıntı:
Pancarda asansör kova yani devirmeli daha iyi hem seri hem güvenli. Uzatmalı olanlar var onlar uzadığında traktörun arkasının kalkma ihtimali yüksek ama asansör kova açılması ile boşaltmasi bir olduğu için sorun olmuyor. Biz tek çeker mf 285 te pancar kovasi devirmeli tip kullanıyoruz hiçbir sorun yaşamadik.
çalışma videosu veya bi fotosu var mı paylaşırsan sevinirim :)

Bak yahu burada kullanmışlar bu tek parça soket sistemini bize hiç sormadılar böyle yapalım diye :D

ORION link=topic=81149.msg963693#msg963693 date=1422464362' Alıntı:
çalışma videosu veya bi fotosu var mı paylaşırsan sevinirim :)

Bak yahu burada kullanmışlar bu tek parça soket sistemini bize hiç sormadılar böyle yapalım diye :D
Maalesef video ve fotoğraf yok iki yıldır pancarı silo yapmadıgımız için kullanmıyoruz.Bu sene Eskişehir fuarında hidrosecin devirmeli pancar kovasi vardı. Standdaki adam bu sene pancar kovasini bu şekil yaptık dedi bende biz 5 yıl önce burda sanayide bu sistemin aynısını yaptırdık kullanıyoruz deyince biraz bozulmuştu [emoji4]

aslan26 link=topic=81149.msg963699#msg963699 date=1422464659' Alıntı:
Maalesef video ve fotoğraf yok iki yıldır pancarı silo yapmadıgımız için kullanmıyoruz.Bu sene Eskişehir fuarında hidrosecin devirmeli pancar kovasi vardı. Standdaki adam bu sene pancar kovasini bu şekil yaptık dedi bende biz 5 yıl önce burda sanayide bu sistemin aynısını yaptırdık kullanıyoruz deyince biraz bozulmuştu [emoji4]
Alırken ben önermiştim devirmeli pancar kovasını böyle olsa daha iyi olur diye aslında kova ayırmayı da konuşmuştuk o pancar kovasında olmaz dedi neden olmayacağınıda söylemişti ama :( unutum ben (aslında pek dinlemedim )

Bu arada eskişehir fuarının tarihi ne zamandı :) ?

ORION link=topic=81149.msg963782#msg963782 date=1422473796' Alıntı:
Alırken ben önermiştim devirmeli pancar kovasını böyle olsa daha iyi olur diye aslında kova ayırmayı da konuşmuştuk o pancar kovasında olmaz dedi neden olmayacağınıda söylemişti ama :( unutum ben (aslında pek dinlemedim )

Bu arada eskişehir fuarının tarihi ne zamandı :) ?
Ayırma kova belki pancarları geri yere döker diye uygun olmuyordur.Geçen sene fuarın tarihi mart ayının son haftasıydi bu senede nisanın ilk haftasında olacak.