Avrupadaki kolaylığa bak.Biz hep avrupaya mı özeneceğiz böyle !!!

Ynt: Avrupadaki kolaylığa bak.Biz hep avrupaya mı özeneceğiz böyle !!!

Evet bu çok kullanışlı buna benzer bi uygulama türkay tarım ın ot toplama tırmığında gördüm güzel düşünmüşler (kurt ağzı da oldukça kolay) ama buda öyle çok zor bir aparat değil tabi standart bir genişlik ve yükseklik ile üretilmeli ekipmanlar

bizim buralarda gördüm adam arka kollara ve orta kola takılan demir yapmış remorkun önüne yanaşıyor arka kolu indiriyor demirin ucuna U yapmış U nun bitarafı yaptığı demire kaynaklı bitarafıda remorkun okunun ucuna geçiyor video dakinden tek farkı arka hidrolik kollarına takıyor

ekiz link=topic=81156.msg963675#msg963675 date=1422463662' Alıntı:
bizim buralarda gördüm adam arka kollara ve orta kola takılan demir yapmış remorkun önüne yanaşıyor arka kolu indiriyor demirin ucuna U yapmış U nun bitarafı yaptığı demire kaynaklı bitarafıda remorkun okunun ucuna geçiyor video dakinden tek farkı arka hidrolik kollarına takıyor
Tarif ettiğin şeyde anladığım kadarı ile aynısını Erkuntda yapmış.

144fenomen link=topic=81156.msg963665#msg963665 date=1422462023' Alıntı:
Arkadaşlar net de 2 tane video gördüm beğendiğim için sizlerinde görmesi için paylaşmak istedim.Bizim türkiyede tarım aletlerinde bağlantı ölçüleri bile standart değilken adamlar neler yapmışlar.

www.youtube.com/watch?v=bTqpl6lteew

Bu videodaki teleskopik çeki demirini erkunt da yapmıştı ama üretime geçmedi hâla;

www.youtube.com/watch?v=jqzYS5pK5YM

www.youtube.com/watch?v=zmUEO5E54RI
Bu sistemin aynisini bi 285s de gördüm sellektörde adam bala da yaptırmiş tamamiyle karadüzen bi kolla çekinin taplası hidrolikkollarina geçiyodu römorku takinca kolu itekleyip geri şseye veriyordu çekinin yükünü yere gömülmüş cekiyi bile aliyordu yerden

Arkadaşlar net de 2 tane video gördüm beğendiğim için sizlerinde görmesi için paylaşmak istedim.Bizim türkiyede tarım aletlerinde bağlantı ölçüleri bile standart değilken adamlar neler yapmışlar.

Bu videodaki teleskopik çeki demirini erkunt da yapmıştı ama üretime geçmedi hâla;

Bu sistemin aynisini bi 285s de gördüm sellektörde adam bala da yaptırmiş tamamiyle karadüzen bi kolla çekinin taplası hidrolikkollarina geçiyodu römorku takinca kolu itekleyip geri şseye veriyordu çekinin yükünü yere gömülmüş cekiyi bile aliyordu yerden

bu erkunt un hp si nekadar yahu çift tekerki

fatihcastle link=topic=81156.msg963678#msg963678 date=1422463803' Alıntı:
Bu sistemin aynisini bi 285s de gördüm sellektörde adam bala da yaptırmiş tamamiyle karadüzen bi kolla çekinin taplası hidrolikkollarina geçiyodu römorku takinca kolu itekleyip geri şaseye veriyordu çekinin yükünü yere gömülmüş cekiyi bile aliyordu yerden
Buna benzer aparatı erkuntun konya fuarında tanıttığı 8 teker ön hidrolik+Pto lu modelinde de varmış.Ama hala üretimde değil 90-100-110 lüks modellerde opsiyonel diyolar.

aslan26 link=topic=81156.msg963674#msg963674 date=1422463606' Alıntı:
Adamlar her işlerinde insan faktörunu en aza indiriyorlar.Bunlarda insan faktörunu en aza indirmenin çalışmaları.
Aynen katılıyorum Rıdvan Bizde olsa adam ne üşengeç de nelerle uğraşıyo derler bunu en başta benim babam der :D

144fenomen link=topic=81156.msg963688#msg963688 date=1422464180' Alıntı:
Aynen katılıyorum Rıdvan Bizde olsa adam ne üşengeç de nelerle uğraşıyo derler bunu en başta benim babam der :D
çok dogru söyledin usta bişiy yapcak oldunmu diyorlar olcak olsaydı daha önce yaparlardı insanın morelini bozuyorlar

erdal_btn link=topic=81156.msg963681#msg963681 date=1422463994' Alıntı:
güzel paylaşım olmuş... özellikle Gangl Docking Systems cok harikaymış..

144fenomen

Daha detaylı incelemeler için 13,5 ay önce açılmış ilgili konuya bakabilirsiniz => http://www.trakkulup.net/yardimci-ekipmanlar/motordan-inmeye-son!!!/