Tümosan 8195 Kaput Boyama

İyi akşamlar arkadaşlar. Geçenlerde arkadaşlarla köye gittik evin avlusunda bizim köpek arkadaşın birine saldırınca oda traktörün kaputuna çıktı. Bugün traktörü yıkadım bi baktım kaputta çizikler var. İlk baş leke zannettim sonrasında tahmin ettim o olaydan çizildiğini. Servise danıştık komple boyatalım, bakalitin boyandığı belli olmaz dedi. Ben bi danışayım dedim foruma yine. Bugüne kadar gözüm gibi baktığım kaputu öyle görünce içim parçalandı açıkçası :(

Ynt: Tümosan 8195 Kaput Boyama

kubilay07 link=topic=81163.msg963832#msg963832 date=1422479801' Alıntı:
boyayı belli eder mi bilmemde başka çare yok gibi :/ bayağıda derinmiş geçmiş olsun .
Zaten çiziği görünce köpeğin mi arkadaşın mı hayvan olduğu konusunda düşünmedim desem yalan olur :) Şöyle bişeyde varki, bakalitten midir, atılan boyadan mıdır en ufak darbede bile derin çizikler oluşuyor.

new holland TT 65 link=topic=81163.msg963841#msg963841 date=1422481143' Alıntı:
Zaten çiziği görünce köpeğin mi arkadaşın mı hayvan olduğu konusunda düşünmedim desem yalan olur :) Şöyle bişeyde varki, bakalitten midir, atılan boyadan mıdır en ufak darbede bile derin çizikler oluşuyor.

:) :)
o boyayla alakalı sanırım sonuçta kaput malzemesini(bagalit/kompozit) boya kaplıyor boya konusunda biraz teknik bilgi gerektiriyor bu sorunun cevabı yanlış bişey söylemek istemem ama ben boyadan kaynaklanacağını düşünüyorum

kubilay07 link=topic=81163.msg963843#msg963843 date=1422481399' Alıntı:
:) :)
o boyayla alakalı sanırım sonuçta kaput malzemesini(bagalit/kompozit) boya kaplıyor boya konusunda biraz teknik bilgi gerektiriyor bu sorunun cevabı yanlış bişey söylemek istemem ama ben boyadan kaynaklanacağını düşünüyorum
En temizi sac kaporta yine :)
CELAL KARABULUT link=topic=81163.msg963844#msg963844 date=1422481780' Alıntı:
motor değil mi bu ya satarken kaportayı değiştirirsin yada piyasada çiziği kapatan kaporta kalemleri var onlarla kapatabilirsin plastik yüzeyde yama gibi olur boya
Kaporta kalemlerini araştırdım ama bi kaç yıkamadan sonra çıktıklarını duydum. Yama gibi olur derken, kaput komple boyanacak, sadece çizik olan bölge değil. Yinede sırıtır mı acaba ?

rengi tutturabiirlerse lokal boya ve bi pasta cila ile sorunu çözersin
benimde tavuklar yüzünden çizilmişti ama sac koparta olduğundan ve derin olmadığından pasta cila kurtardı artık örtüsüz tutmuyorum örtünün üzerinede büyükcene bi karton koyuyorum tavuklar pislemesin diye

ekiz link=topic=81163.msg963868#msg963868 date=1422485991' Alıntı:
geçmiş olsun usta
[/quote
Sağolun
FatihEFE link=topic=81163.msg963875#msg963875 date=1422487688' Alıntı:
rengi tutturabiirlerse lokal boya ve bi pasta cila ile sorunu çözersin
benimde tavuklar yüzünden çizilmişti ama sac koparta olduğundan ve derin olmadığından pasta cila kurtardı artık örtüsüz tutmuyorum örtünün üzerinede büyükcene bi karton koyuyorum tavuklar pislemesin diye
Yakışmıyo diye kılıf takmıyodum ki zaten bende gözüm gibi bakıyodum. Ama bu saatten sonra kılıfı kaputtan bi yıkamak için sökerim :) Kaportacıya gösterecez artık havalar ısındıktan sonra.