td110 topcon otomatik dümenleme sırt yapımında

Ynt: td110 topcon otomatik dümenleme sırt yapımında

omerfarukkoc link=topic=81169.msg964087#msg964087 date=1422565149' Alıntı:
Paylaşım İçin Teşekkürler Ali Abi... Firmaya Mail Attım Fiyat Sordum Bakalım Ne Kadar Diyecekler...
Hay yaşa çok iyi olmuş fiyat uygunsa ben takarım ilaç gübre pancar ekimi gibi işlerde kesin lazım hele pancar ekiminde 2 sıralı sökme makinesi varsa makina sırası aramaya gerek kalmaz diye tahmin ediyorum yanılıyor muyum?

tahminen 10 bin eurodan aşağı değildir diye düşünüyorm .. inşallah ucuzdur ama benim bu tahminim dip fiyat üstü var altı yok :) ama gps ile ekranda size yolu gösteren sağ yap sol yap diyen olay sanırım 3 yada 4 bin euroydu manuel olanı ..

Ali SARAÇ link=topic=81169.msg964103#msg964103 date=1422566680' Alıntı:
tahminen 10 bin eurodan aşağı değildir diye düşünüyorm .. inşallah ucuzdur ama benim bu tahminim dip fiyat üstü var altı yok :) ama gps ile ekranda size yolu gösteren sağ yap sol yap diyen olay sanırım 3 yada 4 bin euroydu manuel olanı ..
Abi patates pancar havuç gibi sıraya ekilip sıradan sökülen bitkilerde bu otomatik pilot kullnılsa çok verimli olur söküm olay ve zararsız olur ama diğer işler için yani gübre ilaç vs gibi manuel olrak sağ yap sol yap diye gösterende yeterli olur bence

Merhaba,

Dün akşam gönderdiğim maile bugün saat 15:30 civarı yanıt geldi.fiyat 5.000 tl ile 70.000 tl arasında değişiyor. 5.000 tl olanda hassasiyet 30 cm, dümenleme manuel. 70.000 tl olanda hassasiyet 2 cm, dümenleme tam otomatik. Ne kadar para o kadar hassasiyet yani.

örnekler:)

https://www.youtube.com/watch?v=4MOwmHoJ65k

https://www.youtube.com/watch?v=GKDX_2nmToA

Gelen cevaba göre ilaç, gübre gibi işlemler için 30 cm hassasiyet yeterli değil ancak fena da değil. Sadece bu işler yapılacaksa 15-20 cm hassasiyet daha uygun imiş