ITHAL HAYVAN GELECEKMI ?

iyi aksamlar abiler arkadaslar.. sitelerden baktim arastirdim fakat bi cewap alamadim.bide size soruyum istedim.. malum buyukbas hayvan fiyatlari biraz yuksek.. acaba bu fiyati kirmak icin devlet ithal hayvan yada et getirirmi... bilgisi olan varmi acaba.. ??

Ynt: ITHAL HAYVAN GELECEKMI ?

Yem olmus 50 TL ithal hayvan yerine ithal yem getirsinler isleri zevkleri ciftciyi koyluyu ezmek destekleme veriyorlar ayrimcilik yapiyorlar iller arasinda onumuzde secim var belli olmaz bunlardan ureticiyi dusunup getirmeyebilirlerde cogunluk olan tuketiciyi dusunup getirebilirlerde oy kaygisiyla herkesin memnun kalacagi bi cozum yolu aramazlar muhtemelen

Besi işletmeleri kapasitelerinin %50 kadar besilik dana ithal edebiliyorlar bildiğim kadarıile,özellikle gebe düve ve sağılır hayvan fiyatları yüksek ama gebe düve konusunda ithalin önü açık diye biliyoruz.

hacimmet link=topic=81175.msg964188#msg964188 date=1422601667' Alıntı:
Besi işletmeleri kapasitelerinin %50 kadar besilik dana ithal edebiliyorlar bildiğim kadarıile,özellikle gebe düve ve sağılır hayvan fiyatları yüksek ama gebe düve konusunda ithalin önü açık diye biliyoruz.
Zaten sagilir hayvan getirmek iş değil burada bile sağmal hayvanı bir işletmeden başka bir işletmeye gecsin hayvanın verimi düşüyor. Hatta işletmede geldigi şartlar olmasın 1 sene sonra kesime bile giderebilir. Düve en azından süt vermeye başlamadıgi için adaptasyonu kolay oluyor.