JD NIN HANTALLIĞI 5625 85 hp full power shıft

Ynt: JD NIN HANTALLIĞI 5625 85 hp full power shıft

yapmayın allah aşkına , başlığa bakarmısınız ( 480 bitirdi işi ) 480 dediğiniz nasılki işi bitiriyor.Kamyon cekiyorsunuz üstelik çamura batmış bir kamyon ,3tane traktör bağlıyorsun ve o yükün altındaki makina için hantallıktan bahsediyorsun çocuk mu kandırıyorsun

değerli dostlar bu konumda batık olan hiç bir zaman traktörler birbirine bağlanmaz zaten sen arkandakini çekmeye çalışıyorsun çekmenin bir anlamı kalmıyor batık olana ayrı bağlantı yapaçaksın çekmek odur hantal kelimesi ayıptır sen şimdi hacı muratla mercedesi bir kefeye koymaya çalışıyorsun böyle kelimeler olmaz noo*-*-

neden bağlanmazmış traktör birbirine biz burda çok bağliyoruz
ve çıkarıyoruz arkadakini çekmeye çalişmiyo destek veriyor
önemli olan arka arkaya bağlamak deil bir birlerinin devri tutması
senin dediğin gibi o zaman çift çekerlerinde faydası olmaz
şöyle bi durum var çamura batan ne olursa kolay çıkmıyor

okadar uzun baglanan motor zorlarmı bıde arkadakı ekıpman onlerı kaldırıo zorlarmı o motor alla askına yaew jd motoru hayatta susmaz zorlarken onemlı olan dengelı zorlatmak bagla zıcırın ucuna oh olurmu ole

şimdi nerde hantallık war hantallık dediğn tarla sürerkn motorun hzlı gitmemesidir.....burda nerde hantallık warya hayret bişey motordan anlamıyolar geliyolar burda hantalmış tamm tekerleri cevrmyo olablr ama o hantallık olmaz

değerli ramazan pullu ve laverdacı dostlarım bu çekme olaylarına çok tanık oldum yöremiz olarak çok çeltik ekilirdi ve harmanlama işleri büyük patozlarla yapılırdı el ora ğı ve kavrama tabiri biçimi yapılıp yine çeltik sapıyla bağlanıp demetler römork ları sarılıp dışarıya harman yerine ve tarla kenarına yığın harman yapılıp patazun yanaşıp harmanlama işi böylelikle yapılmış oluyordu . traktör leri bir birine bağlama konumunda çeltik tarlasında batan demet deste çeken römok ku kurtarma amaçlı çok traktör leri ikiye böldüler noo*-*- ben bu olaylayları yaşadığım dan . yorumlarınızı gerçek çi bulmuyorum
manisa bölgemiz olararak yaklaşık olarak 80.000 dekar çeltik ekilirdi sulama işi barajlar ve yer altı kaynaklı idi genel kuraklık sorunu çelti ği bitirdi şu tarım çeşitli ürünler
kalın sağlıçakla bütün çiftçi ve biçerci dost larıma canı gönülden selam ediyorum
manisalı efsane biçerci *098*-mustafa katırcı .............................

çamurda römork çekerken bir tane motor bölündü 12 13 yıl oldu galiba 640 ı
ondan başka motor bölme çamurda 95 66 oldu römorkla deil arkada havuç yükleme kepçesi ile havuç çukurundaki çamuru temizlerken batmış 95 66 önüne motor takmışlar çıkarmak için o anda bölünmüş bunların dışında motor bölünmesi duymadım ufak motoru en öne takacan

çamura battımı başka yapacak bişey yok kesinlikle birbirine bağlayacan motorusa kopmasın
ben burda bi römorka 3 4 yerinden motor bağladıklarını görmedim tek oktan takacan ötekileride arka arkaya takacan bak nasıl geliyor römork

sayın ramazanpullu okadar lafın üzerine hala inat ediyorsun , o kamyonu bidaha sok oçamurada 480 le bitir işi , bitmezsede köydeki bütün traktörleri bağla önünede onlar bitirsin senin işini

banane kamyon benim kamyonla işim olmaz illede inatla işin üzerine gidiyorum varmı itirazın ben çamurdaki römorktan bahsediyorum anlamadınız gitti inat yapan sensin iyce oku ondan sonra yaz

kandem link=topic=9075.msg95801#msg95801 date=1226562121' Alıntı:
yapmayın allah aşkına , başlığa bakarmısınız ( 480 bitirdi işi ) 480 dediğiniz nasılki işi bitiriyor.Kamyon cekiyorsunuz üstelik çamura batmış bir kamyon ,3tane traktör bağlıyorsun ve o yükün altındaki makina için hantallıktan bahsediyorsun çocuk mu kandırıyorsun
katiliyorum arkadasim bende bunu diyecektim