Harman zamanı; Traktör mü kullanmayı tercih edersiniz? Biçerdöver mi?

Traktör mü? Biçerdöver mi?

• Kullanılan toplam oy
    30
Ynt: Harman zamanı; Traktör mü kullanmayı tercih edersiniz? Biçerdöver mi?

valla bu sene biçerde çalıştım için kendi harmanımızı göremedik dolasıyla traktör yüzü de göremedik ama normal zamanda hangisi boştaysa ona biniyorum farketmiyor yani...

walla biçer yoq...amma olsada binmezdim...traktör daha eğlenceli büyük römorku takcan full balık srt ı yapcan tarlada bi parçalatacan sora yoldada cok manyak oluyo

İkisinden de vazgeçemem ama eğer harman zamanı birşey kullanıyorsam bu genellikle biçerdöver oluyor... Traktörü diğer zamanlarda kullanıyorum nasılsa...

ramazan sende akdemirin makinasımı var bende akdemir var acayip memnnunum fasülyede cekiyormu senin makine

ben balya makinesinde çalışıom ama işim traktörcüden de biçercidende iyi yanımda çırak war ip bittiğinde indiriom bağlıo yada makineyi sıfılıyor.motorum desen klimali falan rahatım.traktörde yok romork dewirme endişesi yok.biçer de yok düzgün biççen yok makineyi kaçırıcan die korku yok motorla dönüp duruom tarlada bana daha eylenceli oluyor. :D

delidolu11 link=topic=9077.msg102132#msg102132 date=1227991220' Alıntı:
ben balya makinesinde çalışıom ama işim traktörcüden de biçercidende iyi yanımda çırak war ip bittiğinde indiriom bağlıo yada makineyi sıfılıyor.motorum desen klimali falan rahatım.traktörde yok romork dewirme endişesi yok.biçer de yok düzgün biççen yok makineyi kaçırıcan die korku yok motorla dönüp duruom tarlada bana daha eylenceli oluyor. :D

Biçerdöveri nereye kaçıracaksın ki? bi yere gitmez emin olun... siz nereye isterseniz oraya gider... bilinçli olarak kullanıyorsanız tabii...

Herkes mecbur olduğu için mi kullanıyor biçerdöveri, canı gönülden isteyerek kullanıyorum diyen yok mu? Biçerdöver bir tutku işidir diyen...

abi biçer kullancaksın makinanın bakımı iyi yapcaksın saat gibi çalışacak
zaten bide mahsül iyise tarla sahibininde biçercininde keyfine dicek yok walla:):):):)

valla her ikisini de kullanma fırsatım oluyoo 1 adet 3.085 1 tanede uzel medıva6200 4^4 var her ikiside klımalı fakat biçerdöver daha konforlu çnkü biçerdöverlerın yüksek duruşlu olması arkadan çönüş çapının olması +motor kısmının arka kısımda olması adeta görültüyü azaltıyo.ama devamlı olrak kullanılacaksa bu aletler ozamn pilot bile olsan sıkar her iş.