rehinli traktörümü takas etmek istiyorum olurmu

merhaba arkadaşlar rehinli traktörümü takas yapmak istiyorum kefillikten dolayı üzerinde rehin var traktörümü aynı galeriye verip ikinci el yada sıfır traktör almayı düşünüyorum yane rehin alacak oldugum traktöre gecicek yardım ederseniz sevinirim lütfen tanıdıgınız yada bildiginizi yazınız

Ynt: rehinli traktörümü takas etmek istiyorum olurmu

Hangi kurum veya kurulus kefil yüzünden traktörünüze rehin koydurttu bilmiyorum ama bildigim kadariyla borc ödenmedigi sürece rehin kalkmaz.
Sizin dediginiz gibi yapabilmeniz icin rehin karari koydurtan yerle görüsün, eger ki onlar siz diger traktörü alin ona rehin koyalim bu traktördeki rehini belki kaldiririz diyebilirler (belki diyorum sadece) buda zor görünüyor.

Ayni soruyu rehin koydurtan yere sorun bence onlar olur derse galericiyle bi sekilde anlasirsiniz diye tahmin ediyorum.

Rehini kaldırmadan hiç bir işlem yapamazsın .Ayrıca trafik, borcu yoktur yazısı isteyecektir.Ama gayri nizami takaslar olabilir .Fakat bazılarının canı yanabilir.Satış işlemi resmi olarak gercekleşmez .

Bence traktörü aldığınız yere gidin önce traktörünüzün şu an ki fiyatını belirleyin sonra daha ucuz bir traktörle takas yapın ve üste para alın.
aldığınız para inşallah borcunuza yeter.

senin rehin borç bitmeden kalkmaz
önce porç miktarı nekadar traktorun parası yetiyormu
diyelim borç 50 000
senin traktor 20 bin
o hayatta kalkmaz ama
borç 10 bin se bişekilde kaldırabilirsin

korkmaz92 link=topic=81306.msg964954#msg964954 date=1422736232' Alıntı:
borç benim degilki
valla bu problem nasıl olur çözülür bilmiyorum ama şöyle bir şey başımıza geldi anlatayım
geçtiğimiz yıllarda tarla almıştık bi akrabadan ama tapusunu almamıştık adam bu şekilde 3 kişiye daha tarla sattı
gelgelelim adam hastalandı ve tapuyu almak bir türlü kısmet olmadı
adam ölünce oğlu ve kızıyla tapuya gittik biz ve diğer tarlaları alanlar
lakin adam sattığı tarlaların birini ipotek ettirip zamanında borç almış
oğlunun demesine göre ipotek kaldırılmamış ama borç ödenmiş gelgelelim ipoteği kaldırmakta kolay değil borç alınan adamda ölmüş
ama ipotekle birlikte tapu devri yapıldı
kanunen o adamın varisleri çıksa ve ellerinde belge varsa muhtemelen işler karışacak ama ipotekle tarla satıldıysa araçda alınır herhalde ,
ayrıca banka kefilin mallarına rehin koymuş bu nedir artık ya borcu alan adamın malları yeterli değilmiydi
muhtemelen sizden de ekstradan bir işlem ücreti tahsil edecekler rehini diğer traktöre geçirmek için ama mümkün görünüyor

Gökhan ÖZKAN link=topic=81306.msg965056#msg965056 date=1422745313' Alıntı:
bankaya gidersin.yeni traktörün ruhsatını verirsin.bundaki rehini ona koyar.geçer kurtulursun
abi senin dediğin olay yağmurdan kaçarken doluya tutulmak :D
adamın kendi borçu deilmişki kendi traktoru 20 000 alacağı traktor 45 000 :)

ibrahim_11 link=topic=81306.msg965058#msg965058 date=1422745530' Alıntı:
abi senin dediğin olay yağmurdan kaçarken doluya tutulmak :D
adamın kendi borçu deilmişki kendi traktoru 20 000 alacağı traktor 45 000 :)
o zaman iş şuna dönüyor.bu kişi 20 bin kaybedecek şuan.ama diyorki 20 bana az olur.ben 45 kaybedeyim.yolun açık olsun ne diyelim

Gökhan ÖZKAN link=topic=81306.msg965056#msg965056 date=1422745313' Alıntı:
bankaya gidersin.yeni traktörün ruhsatını verirsin.bundaki rehini ona koyar.geçer kurtulursun
bende böyle düşünüyorum rehin koyan banka ile görüşülüp rehni alacağın yeni traktöre geçirirsin. Alacağın traktörün fiyatı da eskisinden yüksek olduğu için kabul ederler.

korkmaz92 link=topic=81306.msg964954#msg964954 date=1422736232' Alıntı:
borç benim degilki
Öncelikle mevlam yardımcın olsun.
borç benim deyilki yazmışınya , kusura bakma arkadaşımda sen kefil olurken olası her durumu taa o zmn kabul etmişin.
kime kefilsen onunla anlaş borcunu ödeyip kaldırsın rehin işini.