80-66 yeşillik arpa biçimde

Ynt: 80-66 yeşillik arpa biçimde

a.mutlu link=topic=81312.msg964997#msg964997 date=1422739839' Alıntı:
Tesk. Bu sene izlemekle kalacağız herhalde yağışlardan ekimler yapılamadı. .% 60 civarı ekim yok
bizde de aynı durum var zeytinlik işleri yüzünden buğdayları sonraya bıraktık bi daha da girilemedi çamurdan ekemedik bahara arpa ekeriz dedik ama bakalım mart ayıda böyle geçerse son çare nisanda kavun yapmak

Tohum adını hatırlayamadım...
Ketoks adında tohumla yaklaşık ayni verim alındı
Ortalama dekara 40 balya geldi
İnanması Güç ama 5 dekar yerden 350 balya yem Bezelyesi alanını duydum(kaynak sağlam)biçimi ben yapmıştım

Güzel görüntüler , makine güzel iş çıkarıyor, bu yıl bizde de bol yağıştan ekemeyenler az değil , ben sonu daha kötü olabilir dedim sıkı tuttuk işi çoğunluğu ektik 100 dönüm kadar bir yer kaldı onlarıda başka türlü değerlendircem artık ot var zaten içinde kendigelen böyle ota biçerim önce biraz üre serperim hiç yapmaz ise 15 20 balya ot yapar hazırlaya bilirsek yerine birde ikinci ürün yazlık ekeriz, siz bu ot yerlerine ikinci ürün ekiyormusunuz topraklar güzel görünüyor Sakarya da iklimde uygun .

ismail_17 link=topic=81312.msg965109#msg965109 date=1422779542' Alıntı:
Güzel görüntüler , makine güzel iş çıkarıyor, bu yıl bizde de bol yağıştan ekemeyenler az değil , ben sonu daha kötü olabilir dedim sıkı tuttuk işi çoğunluğu ektik 100 dönüm kadar bir yer kaldı onlarıda başka türlü değerlendircem artık ot var zaten içinde kendigelen böyle ota biçerim önce biraz üre serperim hiç yapmaz ise 15 20 balya ot yapar hazırlaya bilirsek yerine birde ikinci ürün yazlık ekeriz, siz bu ot yerlerine ikinci ürün ekiyormusunuz topraklar güzel görünüyor Sakarya da iklimde uygun .

Yeşillik otlarin arkasına 2 urun slajlik veya tanelik mısır ekiliyor.
Yeşilliklere gübre atilmiyor.sulama yapılmıyor
bu sene buğday arkası ekilen 2 ürünlere bile sulama yapmadık. Çok şükür topraklarimiz bereketli ilçelere göre değişiyor