SATILIK SIFIR 2011 MODEL LEMKEN KARAT 9 ANIZ KÜLTÜVATÖRÜ - ENKA PAZARLAMA

big_198696602ew2.jpg

big_19869660245s.jpg

Arkadaşlar belki bu tarz ekipman almayı düşünenlerimiz vardır. Biz deneme şansını yakalamıştık. Köyümüzde bir adet var. Gerçekten güzel ve son derece kaliteli bir ekipman.

Fiyat: 10.000 Euro

http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-kultuvator-2011-model-lemken-karat9-yayli-merdaneli-kultuvator-198696602/detay

Ynt: SATILIK SIFIR 2011 MODEL LEMKEN KARAT 9 ANIZ KÜLTÜVATÖRÜ - ENKA PAZARLAMA

alipasalierkan link=topic=81328.msg965183#msg965183 date=1422790789' Alıntı:
big_198696602ew2.jpg

Arkadaşlar belki bu tarz ekipman almayı düşünenlerimiz vardır. Biz deneme şansını yakalamıştık. Köyümüzde bir adet var. Gerçekten güzel ve son derece kaliteli bir ekipman.

Fiyat: 10.000 Euro

http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-kultuvator-2011-model-lemken-karat9-yayli-merdaneli-kultuvator-198696602/detay
Arkadaş bu nasıl rakamlar anlamıyorum... Siz gelin ben bu makinanın işini görecek ve de aynı tipte ...önü patlatma, arkası disc, onun arkası merdaneli olacak şekilde 3000-5000 TL. arası yaptırıvereyim. 15 sene Tepe tepe kullanın ...

sagalassos link=topic=81328.msg965192#msg965192 date=1422792288' Alıntı:
Arkadaş bu nasıl rakamlar anlamıyorum... Siz gelin ben bu makinanın işini görecek ve de aynı tipte ...önü patlatma, arkası disc, onun arkası merdaneli olacak şekilde 3000-5000 TL. arası yaptırıvereyim. 15 sene Tepe tepe kullanın ...

Aynı şey değil. Emin olun değil.

Tarım ekipmanlarının fiyatlarının yüksek olmasına bu sitede en çok tepki gösterenlerden biriyim ama konu 'lemken' olunca iş değişir.

arkadas lemken olunca noluo ılgıde suruyor topragı lemken de unlude alplerde esenerde bence bu kadar fıyat abartı sonucta araba almıorsun toprakta calısacak ekıpman alıorsun lemken de 2 saaat sonra tozdan gozukmeyecek ılgıde esenerde yanı

Smf link=topic=81328.msg969641#msg969641 date=1423690268' Alıntı:
arkadas lemken olunca noluo ılgıde suruyor topragı lemken de unlude alplerde esenerde bence bu kadar fıyat abartı sonucta araba almıorsun toprakta calısacak ekıpman alıorsun lemken de 2 saaat sonra tozdan gozukmeyecek ılgıde esenerde yanı
Abi sen olayi yanlis anlamissin ;) lemken bu ya boru degil bunu alinca traktote gerek kalmiyo ki sen buna parsel numarasini soluyosun bu gidip surup geliyo traktor fln yok bunda ;))))) yoksa 10 bin avro olur mu hic fiyati ;)

Bizr gore pahali olabilir ama avruoadaki birisine bu fiyatlar cok normal ayda genelde 2000 euro kazandiklari varsayarsak 5 ayligi ile cok rahat alabilir ama bizde 1000liradan hesaplarsak 27 ayda ac gezerek alabiliyoruz. Dua edelim cinliler var yoksa cogu seyi kullanma sansimiz olmazdi bu alette oldugu gibi. Kalite ucuza alinamaz.

fyaglikara link=topic=81328.msg969652#msg969652 date=1423691185' Alıntı:
Abi sen olayi yanlis anlamissin ;) lemken bu ya boru degil bunu alinca traktote gerek kalmiyo ki sen buna parsel numarasini soluyosun bu gidip surup geliyo traktor fln yok bunda ;))))) yoksa 10 bin avro olur mu hic fiyati ;)
;D ;D dogru dıyorsun

KOPARANLI AHMET link=topic=81328.msg969657#msg969657 date=1423691580' Alıntı:
Fiyatı uygun aslında pahalı bulanlarda kendinde kalsın fikri kalite ucuza asla alınmaz...
Kalite derken titanyumdan mi yapilmis govdesi ;) abi yapmayin allah askina kullandigin traktor profilinden anlasildigi kadari ile erkunt onunda en pahalisi 30 bin avro ;) kalkmis burda 10 bin avroluk ekipmana uygun diyosun ;) yanlis anlama ama bence senin fikrin kendinde kalsin cunku cok celiskili buldum fikrini :((

Hem şaseye bak hep çelik olsa ne olur az da olsa demir doğramada çalıştım çok minare ve kümes çatısı yaptım az çok anlarım demirden dökümden.bunun bir yayı vardır 500 lira :D

Konya da kunduracılar sanayi sitesinde bir arkadaşım var. Fason ayakkabı ve terlik imalatı yapıyor. Mal verdiği şirketleri buraya yazsam en iyi ihtimal gülüp geçersiniz ki bende aynısını yapardım gözümle görmesem.

Gelelim konumuza adı lemken oldu diye aynısını herhangi bir sanayide 5-7 bin liraya; aynı malzeme ve aynı kalite olsun derseniz 15 bin liraya yaptıracağınız bu alet için 10.000 avro ( 28.225 lira) vermek Türk çiftçisi için akıl işi değil.
Elektronik kontrollü attığın tohumu yaptığın işi gösteren otomotik izli ekim yapan vs. ekim makinası alırsın anlarım, elektronik kontrollü kameralı vs.ara çapası alırsın anlarım, Holmer alırsın alkışlarım ama bu alete bu para verilmez.

Şu aleti Türkiyede yapan firma bi tek Ozdoken var. O da daha piyasaya sürmedi. Dikkat ettiyseniz sıradan bir patlatma değil bu. Ayaklar yukarıdan yaya bağlı. Özellikle kanola ekiminden önce direkt anıza bu aletle girilebilir. Her sene toprağı devirmek yerine bu şekilde işlenebilir. Yaylı olduğu için de aynı genislikteki çizel kadar tutmaz traktörü. Ama dediğimiz gibi,alet çok işlevsel olsa bile 30 bin tl verilmez. yerli firmalarımız da biraz daha inovatif olup hala kara düzen pulluk tasarlayıp, Orasını burasını delip bakın bu yeni teknoloji diye bize kakalamayi bırakırlarsa çok güzel şeyler üretilebilir.