tumosan 4150 yardim

Arkadaslar Selamun Alekum. hepinize hayirli geceler. Bilginize ve yardiminiza ihtiyacim var. Kendimde aratiriyorum ancak kyllananlarin deneyimleri daha da guzel olur diye dusunoyorum.
Traktor almak istiyorum.
Bursa- iznikte yasiyorum. 10000 m2 yani on donum zeytinligim var.
Senede 2 defa veya 3 defa diskaro ile calisacagim. Ayrica 1 defa baharda 4 lu pullukla surme yapacagim. Ve en onemlisi esli tip turbo tanker ile(1000 kg lik) 5-6 dfa ilaclama yapacagim. Bos olarakda kullanacagim fakat bunn onemi yok. (Tarlaya gitme, su acm, bakmaya vs)
Ucuz olmasi lazim. Ekenomik durumum okadarda iyi degil.
Bizim buralarda new holland, ferguson traktorleri revacta. Ancak fiyatlari biraz pahali neyse...

Tumosan 4150 ye baktim (ikinci el tabi) sık, guzel, yeni, guzel fiyat, ancak hidrolk kaldirma mesafesi 1000 kg oldugu icin celiskiye dustum. Newhollandin t480 leri bile 1450 kg kaldirma agirligi varken tutulmuyor. 1000 kg ile pulluk veya diskaro kullanabilirmiyim supheye dustum
Ayrica turbo tankeri cevirip ceviremeyeceginden bile suph duymaya basladim. Fiyatta 2011 model olmasina ragmn 20.000 tl olunca kuskulandim. İs yapmiyor herhalde.
Forumu okuyunca en cok saldiri alan traktorun tumosan olarak gordum. Yorum yapanlarin niclerine bakinca tumosan nicini kullanmis. Atip tuttugunu dusunoyordum. Motor olarak sikintisi olmasada diger ozellikleri bakimindan traktorun iyi olmadigini hatta yillarca fiata motor yapn bir markaya saldirilmasinda cok kasit aradim. Kimse almain diye 1900 lerden beri yerli sanayimize guveni sarsmak icin ufak ancak mide bulandirici, insanin kafasini bullandiran , burokrasi oyunlarini kucuk halkalari zannediyorum ve inanmiyorum.

Sizler bana yardimci olursaniz sevinirim. Bu traktor hakkind bilgisi olan, kullanan birileri varsa beni bilgilendirirse sevinirim.
Lafi cok uzattim tesekkur ediyorum.

Dedigim gibi tumosan buralarda nadir oldugu icin 4150 kullanan olmadigi icin fikirlerinize ihtiyac duyuyorum.

Ynt: tumosan 4150 yardim

şimdi alacağınız traktör 20 bin lira
diskaro 2,500 liradan başlar
daha pulluğu var ilaç makinası var nereden baksan 30 35 bin liranın kapısı bence hiç girmeyin bu topa arazi miktarı düşük olduğu için gücünüz kuvvetiniz yerindeyse çapa motoru ile çok rahat işlersiniz daha uyguna gelir size
ha dersenizki olsun ben traktör alacağım seçim sizin tabi tümosan kötü bir traktör değildir temizine denk gelirseniz gayette memnun kalırsınız
ben özelliklerini araştırmadım ama hidrolik kapasitesinin 1 ton olduğunu yazmışsınız 50 bg bi traktörün çekebileceği diskaro zaten 1 tonu bulmaz ama pulverizatör 1 tonluk diyorsunuz oda çekilir tip herhalde yoksa sıkıntı yaşarsınız
bide tümosanın bu kasası görüntü olarak çok şekilsiz geliyoe bana ya ne biçim bi tasarım yapmışlar yapmasalar daha iyiymiş klasik tasarımları daha güzel