G M S Disk Tiller..

Arkadaşlar bir abimizin yeni aldığı disk tilleri inceledik Gençler Makine Sanayii yapımı ,Malzemenin tamamının ithal malzeme olduğunu söyledi saçlar 22 li 50 lik saçlar ardox malzemeden yapılmış saçların markası CELLBOR malzeme ile saçların arasında lastik takoz var yaylı değil .. Daha kullanmadı beraber deniyeceğiz arkadaki merdaneyi değiştirecek . Sizce nasıl bir işçilik çıkarır?

Ynt: G M S Disk Tiller..

İslamdogan link=topic=81411.msg965919#msg965919 date=1422969054' Alıntı:
Arkadaşlar bir abimizin yeni aldığı disk tilleri inceledik Gençler Makine Sanayii yapımı ,Malzemenin tamamının ithal malzeme olduğunu söyledi saçlar 22 li 50 lik saçlar ardox malzemeden yapılmış saçların markası CELLBOR malzeme ile saçların arasında lastik takoz var yaylı değil .. Daha kullanmadı beraber deniyeceğiz arkadaki merdaneyi değiştirecek . Sizce nasıl bir işçilik çıkarır?

Ewet makineye bir şey diyemem, malzemelerin tamamı ithal mi onu da bilemem ama CellBOR Diskler ÇELSAN-Manisa ' dan ithal edilmiş Trakya ' ya orası kesin... :) http://www.celsan.com/Page.asp?M=Sub&Id=20

Güzel paylaşım İslam. Bu disk tillerdan daha kullanan pek görmedim. Ama merdanesi boru tip o güzel olmamış. Kesek kırmada pek faydalı olmuyor bu tarz. Onun dışında ithal bir kısmıda yok bildiğim kadarıyla...:D Bu arada Umut hoca ile senin işi firmaya ilettim. Geri dönüş yapacaklar bana....;)

hocam birde bunların pistonla çapraz verilip kısılması gibi opsiyonlu olanları çıkmış onlar daha iyi kuruda çapraz ver ağır tavda çaprazı kes ondan kullananı varmı aranızda

Hermiyas link=topic=81411.msg965924#msg965924 date=1422969547' Alıntı:
Ewet makineye bir şey diyemem, malzemelerin tamamı ithal mi onu da bilemem ama CellBOR Diskler ÇELSAN-Manisa ' dan ithal edilmiş Trakya ' ya orası kesin... :) http://www.celsan.com/Page.asp?M=Sub&Id=20
Abi söylediklerin doğrudur bende malzemenin sahibinin yalancısıyım yazdıklarımın hepsini bayii satarken anlatmış :D

alipasalierkan link=topic=81411.msg965964#msg965964 date=1422977286' Alıntı:
Güzel paylaşım İslam. Bu disk tillerdan daha kullanan pek görmedim. Ama merdanesi boru tip o güzel olmamış. Kesek kırmada pek faydalı olmuyor bu tarz. Onun dışında ithal bir kısmıda yok bildiğim kadarıyla...:D Bu arada Umut hoca ile senin işi firmaya ilettim. Geri dönüş yapacaklar bana....;)
Sağol Erkan abi merdaneyi değiştireceğini söyledi sahibii Bayii satarken malzemenin heryerinin ithal olduğunu söylemiş :D Havanın iyi olmasını bekliyoruz en yakın zamanda tarlada deniycez ,sahibinde NH TD 85 var . Aletin tam anlamıyla nasıl işçilik çıkardığını görmek için benım MF İLE deniyeceğiz .Ama eminimki ithal-avrupa tüm disk tillerlere taş çıkaracak bu :D Benim disk tiller için daha acalem yok ama sen bayiiden haber gelince bir fiyat bilgisi haber edersin yinede bana ..

Ay
İsmail Pelit link=topic=81411.msg966169#msg966169 date=1422996709' Alıntı:
sahibine hayırlı olsun td85e büyük gelmezmi bu?
[/quo
İsmail Pelit link=topic=81411.msg966169#msg966169 date=1422996709' Alıntı:
sahibine hayırlı olsun td85e büyük gelmezmi bu?
Sanırsam büyük gelir ekipmanın ağırlığı 1300 kg traktör ise 4500 kg Daha denemedik bana kalsa bu aleti çeksede tam randıman vermez gibi geliyor bana ..

İslamdogan link=topic=81411.msg966206#msg966206 date=1423000187' Alıntı:
Ay Sanırsam büyük gelir ekipmanın ağırlığı 1300 kg traktör ise 4500 kg Daha denemedik bana kalsa bu aleti çeksede tam randıman vermez gibi geliyor bana ..
kalıp ağırlık yeterlide bence seri çekemez td85 için 2. viteste çekemezse tam verimini vermez bu alet ben td100e 22li düşünüyordum. Bide arka ağırlıkları sökerse daha rahat gider traktör.

İsmail Pelit link=topic=81411.msg966211#msg966211 date=1423000441' Alıntı:
kalıp ağırlık yeterlide bence seri çekemez td85 için 2. viteste çekemezse tam verimini vermez bu alet ben td100e 22li düşünüyordum. Bide arka ağırlıkları sökerse daha rahat gider traktör.
Çekemezse bi söylerim arka ağırlıkları sökmesi gerektiğini . Öneriniz için teşekkürler..