Uzel Fabrikası

Geçtiğimiz günlerde istanbuldan araçla dönerken Uzel fabrikasını gördüm. İçim cız etti o halini görünce fabrikanın. etrafında otlar yeşermiş. Kapılar kapalı..Bi tek uzel Tabelası kırmızı dimdik ayakta, bekleyin geri döneceğim der gibi.. Yazık oldu bu şirkete.. Ülke için kayıp. :(( Halen umutla bekliyoruz..

Ynt: Uzel Fabrikası

Uzel traktör 2001 yılından sonra büyük atılım yapmıştı. Gold serileri ve ardından gelen Phantom serisiyle büyük satış rakamlarına ulaştı. İflas etmeden önceki yıl ki cirosunu 1.4 milyar dolar diye biliyorum.. Uzelin türkiye tarım sektöründe çok ayrı bir yeri vardı. Çiftçilerle daha çok duygusal bağ oluşturmuş bir firmaydı bana göre.. forum üzerinden de yazılanlar çiftçilerimizin uzelin yeniden ayağa kalmayı beklediğini gösteriyor. Zaman ne gösterir bilemiyoruz ama galiba UZEL TRAKTÖR tarihe gömüldü artık :(((

2004 yılında 266 gold aldım sagdan eksoz çok güzel bi makinaydı 2014 yılında sattım 4500 saat de hiç bi masraf çıkarmadı anahtar degmedi şimdi case 75c aldım uzel o traktörün sıfırını birazda modernini çıkarsa case ye hiç acımam tekrar satarım yine 266 gold alırım

• Beğen
Tepkiler: zorbeyağa

ben kendimi bildim bileli uzelin traktörleri oldu kapımızda 97 de girdi ilk uzel daha sonra yine bir uzelle devam etme kararı aldık babam birgün bi akrabamız dediki goldan memnunmusun babamda memnun olmasam bu zamana kadar elimde tutarmıydım su ana kadar büyük aksamına anahtar degmedi sadece baskı balata degişti o kadar

babaagaa link=topic=81434.msg966551#msg966551 date=1423082779' Alıntı:
2004 yılında 266 gold aldım sagdan eksoz çok güzel bi makinaydı 2014 yılında sattım 4500 saat de hiç bi masraf çıkarmadı anahtar degmedi şimdi case 75c aldım uzel o traktörün sıfırını birazda modernini çıkarsa case ye hiç acımam tekrar satarım yine 266 gold alırım
masseyin tutulmasındaki tek sebep sağlam olması bizde 1994 model 240var düz ufak defransiyel kuru balata 5700 saat hizmet verdi şimdiye kadar açtığı masraf 1500tl geçmez motoru açılmadı
https://www.youtube.com/watch?v=vKWG7a9S8vg
240 ve 266g ikiside ufak çiftçi için biçilmiş kaftan

Uzel devam etseydi üretime büyük ihtimalle erkunt ve new holland satışlarında büyük rakamlara şu anki ulaşamyacaktı.. bazen soruyorum acaba bilibçli bir batırma operasyonumuydu bu iş diye.