Çizi Başlarında Dönmek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı :) NH T4050 Supersteer[2015]

Ynt: Çizi Başlarında Dönmek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı :) NH T4050 Supersteer[2015]

POYRAZLI TALHA link=topic=81554.msg968212#msg968212 date=1423430506' Alıntı:
Ben aynısını yapsınlar demedim farklı tasarımlar yapabilirler Süper Dümenlemeyi bulandaki kafa bizin mühendislerde yok mu?
patentlı bı malı kopya edemezler kafa bence yok olsaydı turk muhendıslerı yapardı onceden =? turk muhendıslerı su ana kadar neyı ıcad etmıs ?

Ynt: Çizi Başlarında Dönmek Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı :) NH T4050 Supersteer[2015]

Smf link=topic=81554.msg968219#msg968219 date=1423430871' Alıntı:
patentlı bı malı kopya edemezler kafa bence yok olsaydı turk muhendıslerı yapardı onceden =? turk muhendıslerı su ana kadar neyı ıcad etmıs ?

Kendi milletini küçümsemen çok yanlış. Bizim yerli üretim markalarımız para kazanmak dışında yeniliği getirmeye çalışsaydı yapardı neden yapmasın..

POYRAZLI TALHA link=topic=81554.msg968227#msg968227 date=1423431157' Alıntı:
Kendi milletini küçümsemen çok yanlış. Bizim yerli üretim markalarımız para kazanmak dışında yeniliği getirmeye çalışsaydı yapardı neden yapmasın..
bıarder ıkı saatır sacma sacma yorumlar yapıorsun ben sana bır soru sordum sadece ona cewap ver yapar deme bana ben sana dedım kı ne icad etmiş bana bunun cewabını ver ? ok

bu arada turk mılletını kucumseyen yok sen bana bısı dedın bende sana bı soru sordum demı bunu farklı yerlere cekme

yapar demekle olmuyor bu işler YAPMAKLA OLUYOR ıcraaata bakarım ben

ben İSTERSEN buyuteyım Turk mılletını AMA BUNUNLA bır yere varamam

hasanfuat link=topic=81554.msg968256#msg968256 date=1423436421' Alıntı:
yerli üretim kaç makina avrupa kopyası DEĞİL ? kopya derken rengine kadar :D bunlar nerenin patenti :D
DINGIL SIStemını nh den baskası uretemez kopya edemez gozun nerde senın ?

Forumda tartışmalara girmekten ve tartışma çıkabilecek konulara yorum yapmaktan sakınıyorum fakat artık forumdaki çoğu konumuz belirttiğim durumlara sık düşer oldu ve artık bu tip konulara yorum yazma gereği hissediyorum.
İlk olarak söylemek istediğim kimseyi eleştirmeyeceğim yada kimseyle tartışmaya girmeyeceğim sadece anlayamadığım birşey var

Genelde çekiştirme,tarlada sürüm yarışları gibi konularda rastladığım ve o konularda çokta garipsemediğim tartışma odaklı yorumları böylesine güzel,basit ve işlevsel özellikleri anlatan konularda nasıl olabileceğini bi türlü anlayamıyorum

Bu tip yorumlar yüzünden böyle faydalı yada eğlenceli konular heba olabiliyor forumda artık bu konuları aşmamız gerektiğini düşünüyorum ve tüm üyelerimizin;
aşırı marka fanatikliği,karşısındaki kişiye saygısız,küçümseyici yorumlar yapmaktan kaçınması dileğiyle herkese saygılar sunuyorum.

Ömer Paylaşımın İçin Teşekkürler

-Herkese İyi Forumlar-

Smf link=topic=81554.msg968258#msg968258 date=1423436861' Alıntı:
DINGIL SIStemını nh den baskası uretemez kopya edemez gozun nerde senın ?
Sanane arkadasim ? Yasin kac senin ? Aklin mi kucuk , yasin mi ? Kac patent delinip. Degistirilip kullandi .
Bos konusman bilgisizliginden mi , kendini bilmezliginden mi ?

hasanfuat link=topic=81554.msg968762#msg968762 date=1423530022' Alıntı:
Sanane arkadasim ? Yasin kac senin ? Aklin mi kucuk , yasin mi ? Kac patent delinip. Degistirilip kullandi .
Bos konusman bilgisizliginden mi , kendini bilmezliginden mi ?
sacma sacma konusma bıarder arastır banane deıl burda bı konu acılıyorsa dogru bılgıler konusulmak zorunda atarlı atarlı konusma benımlede 16 yasındakı ergenler gıbı

Getirin Konya sanayisine gösterin bu sistemi. Sonra deyinki bunu yapamazsın patentli diye. Bir hafta sonra seri üretime geçer gözünün önünde.

Sadece bir örnek vereyim ama sakın kimse yanlış yorumlamasın aynı kalitemi aynı olay mı diye. Mesele bunlar değil yapılabilirlik.

Gaspardo Konya sanayisine girer, şakalak olarak çıkar. :)

omeryucel link=topic=81554.msg968848#msg968848 date=1423566726' Alıntı:
Getirin Konya sanayisine gösterin bu sistemi. Sonra deyinki bunu yapamazsın patentli diye. Bir hafta sonra seri üretime geçer gözünün önünde.

Sadece bir örnek vereyim ama sakın kimse yanlış yorumlamasın aynı kalitemi aynı olay mı diye. Mesele bunlar değil yapılabilirlik.

abı yapar yapamaz olayı deıl bu yapar tabıkıde ben dıorum kı patentlı bır malın kopyası yapılamaz o adam o sıstemın patentını lısansını almıs bundan bahsedıorum anlatabıldım mı acaba ? bu sıstemı nh den baska bır baska traktorde bulan bırı varsa koysun burayaaaaa aaaa

Patent işi dediğin gibi.

Başka traktör firmaları istese patent ücretini nh ye ödeyip nh de 'izin verdim akraba, sende yap koy aynısını hatta yapamazsan ben veririm' :D derse bu sistemi kendi traktörüne koyabilir :)

Ki bu zamana kadar da kimse gururuna yedirip :D koymamış bu sistemi. tartışmaya kalp kırmaya ne gerek var önü başı ayrı oynayan nh için :D

omeryucel link=topic=81554.msg968886#msg968886 date=1423573973' Alıntı:
Patent işi dediğin gibi.

Başka traktör firmaları istese patent ücretini nh ye ödeyip nh de 'izin verdim akraba, sende yap koy aynısını hatta yapamazsan ben veririm' :D derse bu sistemi kendi traktörüne koyabilir :)

Ki bu zamana kadar da kimse gururuna yedirip :D koymamış bu sistemi. tartışmaya kalp kırmaya ne gerek var önü başı ayrı oynayan nh için :D
:D :D aynen abı benm demek ıstedıgım kopyasını yapamaz yapar olayı deıl sadece sıstem patentlı bunu belırtmeye calıstımda arkadaslar taaaaa turk muhendıslerıe kadar getırdı olayı ;D

omeryucel link=topic=81554.msg968848#msg968848 date=1423566726' Alıntı:

Aynen Öyle Ömer Abi :)
For Example;
Göweil LT Master & KomSilaj KM X1000 :)

kubilay07 link=topic=81554.msg968260#msg968260 date=1423437222' Alıntı:
Forumda tartışmalara girmekten ve tartışma çıkabilecek konulara yorum yapmaktan sakınıyorum fakat artık forumdaki çoğu konumuz belirttiğim durumlara sık düşer oldu ve artık bu tip konulara yorum yazma gereği hissediyorum.
İlk olarak söylemek istediğim kimseyi eleştirmeyeceğim yada kimseyle tartışmaya girmeyeceğim sadece anlayamadığım birşey var

Genelde çekiştirme,tarlada sürüm yarışları gibi konularda rastladığım ve o konularda çokta garipsemediğim tartışma odaklı yorumları böylesine güzel,basit ve işlevsel özellikleri anlatan konularda nasıl olabileceğini bi türlü anlayamıyorum

Bu tip yorumlar yüzünden böyle faydalı yada eğlenceli konular heba olabiliyor forumda artık bu konuları aşmamız gerektiğini düşünüyorum ve tüm üyelerimizin;
aşırı marka fanatikliği,karşısındaki kişiye saygısız,küçümseyici yorumlar yapmaktan kaçınması dileğiyle herkese saygılar sunuyorum.

Ömer Paylaşımın İçin Teşekkürler

-Herkese İyi Forumlar-
Aynen Katılıyorum Kubilay, Teşekkürler Kardeşim...

ÇALIŞKAN54 link=topic=81554.msg968894#msg968894 date=1423574979' Alıntı:
Gerçekten Süper Ömer...
Özellikleri bizim buralardaki dar olan tarlalara şart..
eline sağlık...
Saolasın Osman Abi...

Smf link=topic=81554.msg968888#msg968888 date=1423574141' Alıntı:
:D :D aynen abı benm demek ıstedıgım kopyasını yapamaz yapar olayı deıl sadece sıstem patentlı bunu belırtmeye calıstımda arkadaslar taaaaa turk muhendıslerıe kadar getırdı olayı ;D
Tartışma Çıkaracak İletiyi Yazıyorsunuz Sonra İletinize Atfen Bişeyler Yazıldığında da Hem Olay Büyüyor Hem Sonra 'arkadaslar taaaaa turk muhendıslerıe kadar getırdı olayı ;D' Oluyor...

Ayrıca PATENT Kelimesinin Ne Anlama Geldiğini Bu Forumdaki Çoğu Kişi En Az Sizin Kadar Biliyordur Eminim... Patentin Ne Anlama Geldiğini Açıklamanıza da, Yurtdışında Üretilen Ürünlerin Ufak Değişikliklerle Konya/Türkiye ' de Üretildiğini de Biliyor Bu Ahali, Kesin Bir Dİlle 'Üretemez' Diye Açıklamanıza da Gerek Yok...

Ülkemiz Mühendislerini 'Hiçbirşey Başaramazlar, Bişey Üretemezler' Diyerek Kınamanız da Çok Yanlış, Bırakın Türkiye ' yi Sadece Bizim Bu Sitemizde Bile Kaç Tane Mühendis Var...

Gereksiz Yere Olayın Ters Yönlerini Dile Getirip Ortamı Germenizin Lüzumu Yok, Rica Ediyorum...

Son Günlerde Özellikle New Holland Bölümünde Bir Kaç Konuda Bu Tarz Gergin Konuşmalar Geçmesi Ve Olayın, Diğer Üyelerin Bu Konuları Görüp Siteden Soğumasına Dahi Neden Olması Bu İletiyi Yazmamın Asıl Amacı Ve Yazmama Kararımın Doruk Noktasıdır...

omerfarukkoc link=topic=81554.msg968986#msg968986 date=1423586890' Alıntı:
Tartışma Çıkaracak İletiyi Yazıyorsunuz Sonra İletinize Atfen Bişeyler Yazıldığında da Hem Olay Büyüyor Hem Sonra 'arkadaslar taaaaa turk muhendıslerıe kadar getırdı olayı ;D' Oluyor...

Ayrıca PATENT Kelimesinin Ne Anlama Geldiğini Bu Forumdaki Çoğu Kişi En Az Sizin Kadar Biliyordur Eminim... Patentin Ne Anlama Geldiğini Açıklamanıza da, Yurtdışında Üretilen Ürünlerin Ufak Değişikliklerle Konya/Türkiye ' de Üretildiğini de Biliyor Bu Ahali, Kesin Bir Dİlle 'Üretemez' Diye Açıklamanıza da Gerek Yok...

Ülkemiz Mühendislerini 'Hiçbirşey Başaramazlar, Bişey Üretemezler' Diyerek Kınamanız da Çok Yanlış, Bırakın Türkiye ' yi Sadece Bizim Bu Sitemizde Bile Kaç Tane Mühendis Var...

Gereksiz Yere Olayın Ters Yönlerini Dile Getirip Ortamı Germenizin Lüzumu Yok, Rica Ediyorum...

Son Günlerde Özellikle New Holland Bölümünde Bir Kaç Konuda Bu Tarz Gergin Konuşmalar Geçmesi Ve Olayın, Diğer Üyelerin Bu Konuları Görüp Siteden Soğumasına Dahi Neden Olması Bu İletiyi Yazmamın Asıl Amacı Ve Yazmama Kararımın Doruk Noktasıdır...
takliti yapmayı seven bır toplumuz konuyu farklı bır yere cekmeyelım google iphone vs vs ? vs vs hangı bırını bız uretmısız kı [HE SEN TAKLITLERDEN BAHSEDIORSAN BILEMEM] her neyse konu uzayacak sanırım arkadasım patentlı bır malın kopyalanması yasaktır ben KOPYASINI YAPAMAZLAE demedımkı google vs bır defa keşfedılır piyasada bınlerce arama motoru var ama hıc bırı GOOGLE kadar tutulmuyor neden ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? omerfarukkoc

Smf link=topic=81554.msg968989#msg968989 date=1423587330' Alıntı:
takliti yapmayı seven bır toplumuz konuyu farklı bır yere cekmeyelım google iphone vs vs ? vs vs hangı bırını bız uretmısız kı her neyse konu uzayacak sanırım arkadasım patentlı bır malın kopyalanması yasaktır ben kopyasını yapamazlar demedımkı google vs bır defa keşfedılır piyasada bınlerce arama motoru var ama hıc bırı ggoogle kadar tutulmuyor neden ?
Baş şimdi

Bu iki kaşık için farklı farklı patent çıkarta bilirsin nasıl mı? birisi sapı sayesinde eli yormuyor elden kaymıyor dersin onun adı artık elden kaymayan kaşıktır ve buna patent çıkar
bir diğer kaşığın başındaki şekilden dolayı farklı patent alabilir yani new holland ın o dönme sistemini alıp başka bir traktör firması new holland ın ortadan götürdüğü ön çeker tahrik milini kenardan götürür ve bu şekilde daha çok dönüyor ve traktör gücü düşmüyor der bir patentde o firma alır. patent bir ürünün 1 e 1 kopya olmasını engeller sadece
eğer bu şekilde olmasaydı dünyada sadece bir tane marda 4 çeker traktör olur sadece 2 tane otomobil ve traktör markası olurdu o kadar dandik şeyler için patent çıkıyor ki inanamazsın hatta abd ünlü komedyenlerinden conan o ' brien bununla bir ara dalga geçmişti.