Dane mısır tohumu yardım

35 dönüm dane mısır ekmeye karar verdik. Edirne taraflarında hangi tohumdan daha çok verim alabiliriz? Daha önceden ektiğiniz ve aldığınız verimleride paylaşırsanız daha iyi olur.

Ynt: Dane mısır tohumu yardım

valla her yörenin kendine göre tohumu var .. dekalp burlarda çok satılıyo .. pionner başka yerde çok satılıyo .. genelde dupont ve monsantonun tohumları iyi bunlardan birini tercih edin .. dünyada önemli pazar payına sahip şirketler

Dekar dan 1,5ton ila 2ton arasında değişiyor bakım güblemeye bağlı tabiki , ben havsa da ziraat odasında çalışıyorum daha detaylı bilgi için gel görüşelim yardımcı oluruz fikir anlamında

Firmalarin sahada olan elemanları var,onlarla görüşerek en iyi secimi yapabiliriz.Genelde köylerde verimli çeşitleri T.kredi kooperatifleri getiriyor oralardan firma ile görüşe bilirsiniz.

Cihan_özece link=topic=81577.msg968870#msg968870 date=1423570681' Alıntı:
ben pıoneer d24 çeşidi diyorum.her toprağa uygun.güzelde verimler alırsınız.
D24 gerçektende çok güzel ve verimli rutubetini de geç atan bir tohum ancak geçen yıl D24 lerde yatma oldu Cihan o yüzden bu sene şartlı bakıyorum belkide sadece dekalp ekeceğim. Kumsal yerlere dekalp 6876, ağır tabanlı yerler dekalp 6724 ya da 6590 olacak nasipse.

maygun10 link=topic=81577.msg969393#msg969393 date=1423667860' Alıntı:
Dr.Edirneli; misir ,rutubetini cabuk atmasi lazim.Arkadaşlar gecen sene limagrin 36.07 ve indaco çeşit inden rutubet %16 olarak 1660kg/da. Ürün aldim ,bu senede sipariş ettim.

Mehmet abi sulama damlama değil mi?