Köy/Salma ve Organik Tavukçuluk Hakkında

Ynt: Köy/Salma ve Organik Tavukçuluk Hakkında

Trabzonun neresindensin.. sahil boyu meshur balikcilar varya.. ordan basla koy yumurtasi salma de tamamdir iste.. orya gelen adam 3 u 5 i aramaz tadina bakar... sahanda koy yumurtasi.. yoresel kahvalti.. lezzet sofrasi.. bu tür yerler hazir pazar iste.. zaten vardir ama yine satilir.. insanlar koye koy urunlerine hasret..

UÖZKAN.77 link=topic=81578.msg1047965#msg1047965 date=1450787315' Alıntı:
Koca trabzon git gez.. cok meralisi var kesin bulursun.. pastane market vs.. 2 gun dolan yeter.. burya erzincanin koylerinden bile geliyo.. meraklisi cogaldi
özkan hocam haklısınız bir iki okul ve iş yerii dolansam güzel olur

truva17 link=topic=81578.msg1048779#msg1048779 date=1450960110' Alıntı:
Bu işi yapmayı düşünenler Ankara Tavukçuluk Araştırma İstasyonunun ürettiği ATAK-S tavuklarını da dikkate alın..

http://www.hurriyet.com.tr/yerli-tavuk-atak-s-27238012

Lohman ve ligorinden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Atak-s da dikkate alınmalı bence. Gerçi hibritleri verimli galiba. Yavrularına aynı özellikleri aktaramıyor diye biliyorum.

Australorp da var, yumurta rekortmeni ama pahalı şuan için.

ELPRESACANARİO link=topic=81578.msg1048914#msg1048914 date=1450980559' Alıntı:
Lohman ve ligorinden daha iyi olduğunu düşünüyorum. Atak-s da dikkate alınmalı bence. Gerçi hibritleri verimli galiba. Yavrularına aynı özellikleri aktaramıyor diye biliyorum.

Australorp da var, yumurta rekortmeni ama pahalı şuan için.

HOCAM AUSTROLOP BENDE BAKIYORUM EĞER YAKININDA KULUÇKA MAKİNESE OLAN VAR İSE AL 100 TANE YUMURTA MAKİNEYE KOY

Konuşulanlardan anlaşılacağı üzere korkarım ki bu işte diğerleri gibi büyüklerin eline kalacak gibi görünüyor. Ya da yapan kişinin hayli büyük çaplı bir sistem kurması gerekecek. Bu sistemde pazarlama ayağının en önemli sorun olarak ortaya çıkacağı aşikar.

ydincbayram link=topic=81578.msg1049078#msg1049078 date=1451035247' Alıntı:
Konuşulanlardan anlaşılacağı üzere korkarım ki bu işte diğerleri gibi büyüklerin eline kalacak gibi görünüyor. Ya da yapan kişinin hayli büyük çaplı bir sistem kurması gerekecek. Bu sistemde pazarlama ayağının en önemli sorun olarak ortaya çıkacağı aşikar.

Dün bir konu açmıştım. Salma tavukçuluk ile ilgili bir video idi. Kümes hayvancılığı bölümünden bakıp izlemenizi tavsiye ederim. Ben büyük küçük kavramına pek itibar etmiyorum. Büyümek de küçülmek de kişinin elinde.

trabzonlu link=topic=81578.msg1049063#msg1049063 date=1451030567' Alıntı:
HOCAM AUSTROLOP BENDE BAKIYORUM EĞER YAKININDA KULUÇKA MAKİNESE OLAN VAR İSE AL 100 TANE YUMURTA MAKİNEYE KOY

Planım öyle. Kuluçka makinesi çok işe yarıyor. En mantıklı yöntem bu bence. Yakın zamanda almak istiyorum kuluçka makinesi.

Bizim köyde bir bayan yapmaya başladı salma tavukçuluk yaklaşık 100 tavukla başlamış günlük ortalama 60 tane alıyormuş Pazar ' da kendisi kolisini 20 tl satıyor inekten karlı diyor 3 tanede ineğe bakıyor böyle giderse inekleri satacam işi büyütecem bence pazarını bulduğunuzda az sermaye ile yapılabilecek bir iş