Acil yardım

Ynt: Acil yardım

motor normal çalışıyorsa şuan..
sorun yok demek..
yağı aç boşalt..
Güzelinden bir yağ koy...
birde yağ filtresini değiş..
bitti........

motora su kaçması hemen arıza yapmaz.. kısa mesafede tabi.
su yağ dokusunu yıkayıp hemen aşınmaya mahal vermez.

hava filtresinden çekmediyse çok sıkıntı değil yağı boşalt bence ve 6 7 litre mazot doldur yağ kapağından motoru çalıştırmadan yarım marş yap kapat içerdeki kumu suyu ve sulu yağı temizler sonra boşalt düz yerde iyice süzsün sonra yeni yağ ve filtre değişimi daha iyidir diferansiyel ve cer yağlarını kontrol et sarıya döndüyse onlarda su almıştır

l100 link=topic=81674.msg969086#msg969086 date=1423594856' Alıntı:
hava filtresinden çekmediyse çok sıkıntı değil yağı boşalt bence ve 6 7 litre mazot doldur yağ kapağından motoru çalıştırmadan yarım marş yap kapat içerdeki kumu suyu ve sulu yağı temizler sonra boşalt düz yerde iyice süzsün sonra yeni yağ ve filtre değişimi daha iyidir diferansiyel ve cer yağlarını kontrol et sarıya döndüyse onlarda su almıştır
arka havada kaldı inşallah bir şey olmamıştır

trktorun on kaporta bırden suya gomuldu mu? eger gomulduyse korkutmak ıstemem ama on taraf 1 sn bıle suyun ıcınde calısması sılındırlerın ıcıne hava yerıne su cekmesıne sebeb olabılır sanırım o tok sesıde bıraz gecıktıgınızın ısaretı olabılır tam bılmıyorum sesden anlasılır zaten usta yarın dırek sese bakıcaktır gecmıs olsun sımdıden cana gelecegıne mala gelsın en fazla rektefıye en az fılıtre yag deısımı olur dıye tahmın edıyorum usta yarın ne dedıyse buraya aktarırsanız sevınırız

AYHAN YARAR link=topic=81674.msg969104#msg969104 date=1423597907' Alıntı:
Sağol yarın bakacak usta
Bahsettiğin tok sesi motoru stop ettikten sonra gelebilir, çünkü motor sıcak iken ani soğumaya maruz kalıyor. Ama motor suya düştükten sonra, sen panikledin ve motor suyun içinde kendiliğinden stop ettiyse sorun çıkabilir. Yok hemen ben kapadım diyorsan, korkma bir şey olmaz. 300-500 TL. ni yalar geçer. Yinede şükret allah korumuş, çukura suyun içine yan yatıp seni de altına almamış.