6 atü 160'lık toprakaltına gömülecek boru fiyatı bilgisi ?

500 mtre kadar 160lık ( 6lık) toprakaltına gömülecek 6 atülük boru alacam fiyat bilen ve hangi markayı tercih etmeliyim bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Ynt: 6 atü 160'lık toprakaltına gömülecek boru fiyatı bilgisi ?

anladım tmm 8 atü olsun .. toprak üstü 6 atü yetiyor diye ben toprak altınada aynı olur diye düşünmüştüm ? marka ne tercih edeilim ?

pılsa derdim ama pilsanın artık üretimi yok o yüzden arılı tkplastık bende 3 markada var kalite sıralaması bu şekil

pilsanın üretimi olmadığı için arılı veya tkplastik ikiside kaliteli bende cok marka var ama bunlar iyi fiyat bilgisi bilmiyorum gecen sene ben 125 lik almıştım

mt sı 11 lıra panplast arıldan memnun degılım gecen sene ıkı yıllık arılı cogu yerde conta takılan yerden patladı patlaklarda kayamaşonları pandan taktım sorun cozuldu

manas link=topic=81704.msg969627#msg969627 date=1423689536' Alıntı:
mt sı 11 lıra panplast arıldan memnun degılım gecen sene ıkı yıllık arılı cogu yerde conta takılan yerden patladı patlaklarda kayamaşonları pandan taktım sorun cozuldu
abi bu 6 atü için mi 10 atü için mi fiyat ?

biz kasım ayında 160 lık 10 atü döşedik..akplast marka fiyatı metresi 16.7 tl ye geldi..
160lık 6 atü de metresi 11-12 tl civarındaydı..
yalnız eger arazi düzse 6 atü yeterli bence..

erdal_btn link=topic=81704.msg969660#msg969660 date=1423692232' Alıntı:
biz kasım ayında 160 lık 10 atü döşedik..akplast marka fiyatı metresi 16.7 tl ye geldi..
160lık 6 atü de metresi 11-12 tl civarındaydı..
yalnız eger arazi düzse 6 atü yeterli bence..
Dümdüz 20 cm meğil bile yok

Ali bey kolay gelsin
Pvcde egeyıldızı kullandıkar benim projede
Toprakaltına gelen kısımlar 6 atu cıkıslar da 10 atu kullanıldı.benim tavsiyem eger basıncın fazla gelme ihtimali varda kuyunun hemen basına tahliye vanası koydur sistem sıkısıp basınc artmaya baslarsa tahliyr vanasından hemen suyu tahliyr eder basıncı dusurur hattı korur

unsal link=topic=81704.msg969735#msg969735 date=1423713206' Alıntı:
Ali bey kolay gelsin
Toprakaltına gelen kısımlar 6 atu cıkıslar da 10 atu kullanıldı.benim tavsiyem eger basıncın fazla gelme ihtimali varda kuyunun hemen basına tahliye vanası koydur sistem sıkısıp basınc artmaya baslarsa tahliyr vanasından hemen suyu tahliyr eder basıncı dusurur hattı korur

biz bunu yapmamis oldugumuz icin gecen sene misir sezonunun ortasinda uc gun tarla kazip boru tamir etmeye ugrastik.

pompa basıncıyla 6 atu luk boru patlamaz bıldıgım kadarıyla unsal bey pivot ve toprak altı damlama kullanıyor bu sıstemlerde boruların dolması daha fazla zaman alacagından patlamıs olabılır

İşin gercegi 3 yıldır tarim ile ilgileniyorum ve olumsuzluk anlamında epey birsey ile karsılastım . Herseyi dusunmek gerekiyor tarla içinde çıkıslar veriyoruz insanlık hali vanalar kapalı kalır 300-400 tl lik bir vana koymayıp kepçe kazı gibi işlerle ugrasmak pek eglenceli degil sanırım
Dediginiz gibi bende hic patlama catlama olmadı kuyu cıkıs basıncları 3-4 atu seviyesinde ama yagmurlama boruları tıkanır vana kapalı kalır

unsal link=topic=81704.msg969735#msg969735 date=1423713206' Alıntı:
Ali bey kolay gelsin
sağol ünsal abi kuyu başında filtrelere hemen vermemek için bi ayrı tahliyemiz var ztn .

manas link=topic=81704.msg969764#msg969764 date=1423724825' Alıntı:
pompa basıncıyla 6 atu luk boru patlamaz bıldıgım kadarıyla unsal bey pivot ve toprak altı damlama kullanıyor bu sıstemlerde boruların dolması daha fazla zaman alacagından patlamıs olabılır

bizde ayni hat uzerinde 5-6 yerde cikis var, onceki cikisi kapatmaya giden kapatmis, ama sonraki cikisa borulari baglayan vanayi acmayi unutmus. biz yagmurlamadan niye hala su gelmedi derken su yolunu baska bir yerden bulmus, tabi ondan sonra bizim de o yolu kazarak aramamiz gerekti :)