PTO da Sınıfında En Verimli Traktörler

Ynt: PTO da Sınıfında En Verimli Traktörler

kardesım boyle bır konu actıgın ıcın tesekkur ederım cok gereklı bır konuydu bence herkes emın olarak bıldıgı bg gucune karsı pto nun bg gucunu yazarsa sevınırız benımde merak ettıgım bır konudur.

Traktormetrede ilk bolum tumosan maxima 9115 in tanitirken sanirim bu konuyu muhabir ele aldi. traktor firmalari motor gucunun en fazla 100 de 80 ini kuyruk mili icin ayiriyorlarmis fakat maksimada 100 de 88 i ayrilmis diye izlemistim..ben buna dayanarak tumo 9115 maxima diye biliyorum...

kuyruk mili gücü motor gücünden en az yüzde 15 aşağı olur..
modele göre değişir.
nedeni ise şanzuman geçişinin olmaması..
yani mevcut güçten daha düşük güçle çalışmak zorunda.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=81711.msg970091#msg970091 date=1423786079' Alıntı:
kuyruk mili gücü motor gücünden en az yüzde 15 aşağı olur..
modele göre değişir.
nedeni ise şanzuman geçişinin olmaması..
yani mevcut güçten daha düşük güçle çalışmak zorunda.
Şanzumana uğramadan direk farklı bi geçişle arka dişlilere mi ne geçtiğini söylediler. Bende bi usta abimin söylediği aklımda kalmış o yüzden. Anlatmak istediğimi anladın :D

Bu konuda benim takip edebildiğim Zetor ve kubota iyiler. Genelde %10 civarı kayıpla aktarıyorlar.

kullanmadıgım motorlar hakkında bılgım yok ama kullandıgım motorlar arasında jd çok güçlü.bu 5715 modeli diger modelleride böylemidir bılemem.89 bg motor gücünü 80 hp olarak kuyruk miline yansıtıyor.

arapörenli link=topic=81711.msg970112#msg970112 date=1423797408' Alıntı:
kullanmadıgım motorlar hakkında bılgım yok ama kullandıgım motorlar arasında jd çok güçlü.bu 5715 modeli diger modelleride böylemidir bılemem.89 bg motor gücünü 80 hp olarak kuyruk miline yansıtıyor.
aynen katılıyorum Jd 5055E kullanıyoeum pancar sökme makinasıl keşke video çekseydim daha iyi anlardın sıra açarken 13-30 tekerlekl, başak 2073 ile açtık 4 sıra sökene kadar ısındı traktör ve çok baygın gidiyor, zorlanıyordu fakat JD 5055e öyle değil hiç devir düşürmüyor kullandığımı söylüyorum sadece

sebazios link=topic=81711.msg970109#msg970109 date=1423791164' Alıntı:
Bu konuda benim takip edebildiğim Zetor ve kubota iyiler. Genelde %10 civarı kayıpla aktarıyorlar.
zetorun gücü tartışılmaz eski modellerdende olsa iki tane 7211 kullandık babam sattıgımıza pişman oldu.tabı o yıllarda kuyruk milini sade ilaç ve gübre makinasında kullandıgımız için fazla bılgım yok bıde ufaktım daha en iyi umut abi bilir.kubotaya gelince bizim burda tutulmadı ve begenılmedi sadece bayı kendısıne bı tane aldı eskişehir çapındada taş çatlasa 3 tane satmıştır.zaten kapattı bayisini