Pancar fabrikasi pancar ekiminde bu yil tapu istemekte

Bulundugumuz bölge burdur seker fabrikasina bagli fabrika bu yil ekilecek pancar yerlerinin tapu kayitlarini istemekte bu olay sadece bizim bolge icinmi gecerli yoksa devlete bagli butun fabrikalrda varmi

Ynt: Pancar fabrikasi pancar ekiminde bu yil tapu istemekte

Her bölge için geleceğini duymuştum. Adamın 1000 ton kotası var ama 1 dekar yer ekmiyor.Piyasadan 110-115 liraya pancar alıp yatırıyor. 160 liradanda para alıyor 3 ay içinde. Hangi banka mevduata bu kadar faiz verir. Bunun önüne geçmek için yapılıyor ve bencede olması gereken bu.

İstenen şey tapun varsa tapu kaydı yoksa kira sözleşmesi ile ziraat odasından çiftçilik belgesi.

Dediğim gibi olması gereken uygulama gerçek pancar ekicilerini korumak için.

bizden birşey istemediler çok meraklılarsa duyuyoruz sağdan soldan konuk un kendi köylülerinden istesinler herkesin en aşağı 1000 ton kotası varmış hiç biride ekmez direk alır satarmış

Evet durum bizde de aynı. Bence bu sayede tapu kadastro parsel sorgulama hizmeti ile tarlaları kontrol edecekler. Ada parsel istiyorlar.
@omeryucel abinin dedigi gibi gercek üreticiler bundan zaten etkilenmeyecektir. Beleşcilerin işini zorlastırabilir.
Ayrıca tarla icarsa kira sözleşmeside istiyorlar.

kota alıp uretenlere sasıyorum zaten ne kazanıyorlar 30 lıra tonu bırde tarla kıraysa ben odunc verıyorum ıkı yıl sonra ıkı yıl ekıyorum ekmısken cok ekıyorum yanı

Ankara şeker fabrikasında da durum aynı bugün bölgeden geldiler ekilecek tarlaların ada parsel no ve kiralanan tarlalara ait kiralama sözleşmesini verdik.