FİAT 640 a hız dişlisi attırmak !

Arkadaşlar buna benzer konular forumda mevcut ama hep MF ile ilgili.640 ın debriyaj balatasını söktürecem yakında astbesli bir balata buldum o takılcak neyse arkadaşın biri 4.vitesin karşısına hız dişlisi attırılıyomuş bakalım ustaya bir sor dedi ustaya birazdan sorcam acaba sizce mümkün mü yada 4. vites dişlisini komple mi değiştirmemiz gerekiyo ?

Ynt: FİAT 640 a hız dişlisi attırmak !

Elbet mümkün fakat çevremde çoğunlukla 3 ileri MF leri 4 ileri yapıyorlar. Hiç 640 veya başka Fiat görmedim. Yalnız benim eskide 81 model 135 vardı bende heveslendim 4 vites şanzıman yaptıracaktım. Çok samimi olduğum arkadaşım yaptırmadı kendisi traktör tamircisi.

Yaptıranlar hep pişman oluyormuş. Sen de yaptırmadan iyi araştır, 640 ' larda yaptıranlar memnun mu?

ENES4422 link=topic=81726.msg969898#msg969898 date=1423752796' Alıntı:
Elbet mümkün fakat çevremde çoğunlukla 3 ileri MF leri 4 ileri yapıyorlar. Hiç 640 veya başka Fiat görmedim. Yalnız benim eskide 81 model 135 vardı bende heveslendim 4 vites şanzıman yaptıracaktım. Çok samimi olduğum arkadaşım yaptırmadı kendisi traktör tamircisi.

Yaptıranlar hep pişman oluyormuş. Sen de yaptırmadan iyi araştır, 640 ' larda yaptıranlar memnun mu?
Daha yaptıran yok :)

Eyüp eger mf lerdeki gibi olacaksa vites dislileri degisip devirleri ile oynama 640 ın çekişi cok düşer fakat bir 5. Vites dislisi olacaksa diger viteslerin devirleri ile oynanmayacaksa verim alirsin.

Ali KOÇKAYA link=topic=81726.msg970131#msg970131 date=1423810006' Alıntı:
bu tür işlere ucuz ve pratik çözüm aynam-mahrutiyi söktürüp yerine 54c yada 60c ayna mahruti taktırmaktır.
Ali abi bunu biraz açarmısın babam bahset misti ama bu ayna mahruti ne işe yarıyo neresinde oluyo debriyaj plakasını değiştircez de usta önerirse takılabilir.

Eyüp emin ol sanzumani actirip o disliyi taktirmak sana 2 bin lirayı bulur deutz 6206 ya yaptirdilar. fakat şöyle birseyde var grup dişlilerine uyum saglamazsa tüm grubada zarar verir prizdirekten baslar tamamını bozabilir. Bence ali abinin dedigi cok mantikli onu dene ve ustalarina ikisinide sor fiyat al en kolay boyle çözersin

Black.Boyss.37 link=topic=81726.msg970138#msg970138 date=1423813419' Alıntı:
Eyüp emin ol sanzumani actirip o disliyi taktirmak sana 2 bin lirayı bulur deutz 6206 ya yaptirdilar. fakat şöyle birseyde var grup dişlilerine uyum saglamazsa tüm grubada zarar verir prizdirekten baslar tamamını bozabilir. Bence ali abinin dedigi cok mantikli onu dene ve ustalarina ikisinide sor fiyat al en kolay boyle çözersin
usta olur diyoda sırf ayna narturi dişlisi binlirayı bulur diyo birde traktörün arkasını açtırcaz masraf çok çıkar balata fren derken regtefe kalır bi tek.Vaz geçtim yaptırmıyacam :D 2 sene sonra JCB alcam bu hırsla :D

Konuyla alakasi yok ama fiatcilar buradayken sorayim arkadaslar bizim 6066 nin frenlerinden biraz sikayetim var 7056dt de basimiza boyle birsey gelmedi yük varken oluyor frenlere ani abanmada fren kavriyor teker tam durma noktasindayken tokk diye atip kavramayi birakiyor biz yagi az zannediyorduk ilave olarak 2 teneke ölçülü yag koyduk sanzumanida hic yag yokmus diyebilirim hidrolikler falan guzel kaldiriyordu. Yagi koyduk frenler yine ayni balata mi bitik acaba ses otme falanda yok