İzmir Tarım Hayvancılık Fuarından Kareler.

Fuar bugün açıldı, yarın fotoğraf makinam ile gidip daha iyi çekimler yapmayı düşünüyorum, konuştuğum çiftçiler oldukça memnundu, çok firma ve çeşit olduğunu söylediler, onların yalancısıyım. MF, Erkunt, Tümosan, Case, John Deere, New Holland, Antonio Carraro, LS, Solis, Landini, Hattat, Valtra neredeyse tüm modellerini getirmişler, oldukça fazla traktör vardı . Açık alanda da büyükbaş ve küçükbaşlar vardı ama sayısı çok azdı...

Ynt: İzmir Tarım Hayvancılık Fuarından Kareler.

İzmir Fuarında toplam 4 hol var, ben uzun zamandır 4ünün de dolduğu fuara denk gelmedim, hatta MF motorların hepsi dışardaydı, yer kalmamış sanırım içerde :) traktör markaları tüm modellerini getirmişler, her alet, hayvancılık ekipmanı, gübre, vitamin yem vb. göremediğim bir şey yoktu, tatminkardı bence...

özkan23 link=topic=81730.msg969996#msg969996 date=1423759759' Alıntı:
hayvanlardan simental olanın kafasındaki tüyleri makineye vermişler hayvan karizma olmuş

gövdelerindede makina izleri vardı sanırım, traş mı etmişler acaba hepsini, bilemedim...

sinan35 link=topic=81730.msg969998#msg969998 date=1423759928' Alıntı:
gövdelerindede makina izleri vardı sanırım, traş mı etmişler acaba hepsini, bilemedim...
valla tüm vücudunu bilmemde hayvanın kafasındaki tüylerin normalde bu kadar düzgün olmaması lazım biraz daha uzun dağınık falan bu hayvanı anlaşılan sıkı bi temizlemişler fuardan önce traş falan da ettirmişler kemal sunal hesabı eşşeği traş ettirir gibi tosunuda traş ettirmişler

Hayvanlar güzel gözüküyor. Zaten Simental gözümde Holstein ' e göre daha güzel bi cins. Bu arada hayvanlar hakkında hangi bilgiler veiliyor ? Eğer inek satışı oluyorsa bu hayvanların kitapçıkları var mı yani şu yıl şu kadar şu yıl şu kadar vermiş diye ? Birde Simental ' ieğer biri tanıttıysa ve süt -et verimi hakkında nasıl rakamlar verdi ? Simantellerde gerçekten sitelerde yazdığı gibi %58karkas oranı yakalanabiliyor mu yada 1 yıllık bi erkek besi 600-650kglara çıkabiliyor mu ?

Hayvanların barınakları önünde bu bilgilerin olduğu tabelalar vardı, yarın hepsinin foroğrafını çekicem...