Diferansiyelli Römork ile 6x6 Çekiş Sistemi

06.12.2012
4,450
2,132
ISPARTA

Bu sistem yurdumuzda özellikle çapa motorlarına takılan diferansiyelli küçük römorklar ile aynı. Burada 4x4 bir traktör
bildiğimiz ilaçlamalara takılan ARA ŞAFT ile Römorka bağlanıyor.

Çok faydalı olduğu aşikar, ilk önce traktör 4 çeker de bile çıkamıyor fakat kuyruk mili devreye girince gücü artıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=o_tIk8SeM-4&index=1&list=LL1uQ38GVMsahJvbXsw2uGbg

Ynt: Diferansiyelli Römork ile 6x6 Çekiş Sistemi

144fenomen link=topic=81750.msg970365#msg970365 date=1423850233' Alıntı:
Türkiye de üretimi yapan firma varmı ?

Özel olarak yapan var mı bilmiyorum ama PATPAT yapan ve çapa makinalarına römork yapan yerler TOFAŞ diferansiyelli römorklar yapıyorlar o zaman 4x4 oluyor. Aşağıda bir örnek, bunları sahibinden.com veya internetten bulmak mümkün.

ekiz link=topic=81750.msg970463#msg970463 date=1423857020' Alıntı:
bu videoyu izledikten sonra tanker ile remork un altına kamyon diferansiyeli bağlıyasım geldi :)

Videonun sonunda adam aynı yükle geri geri çıkıyor. Bu sistem çok kolay ve ucuz. Ben çok römork yaptım, bunu bir gün denerim....:))

tekerlek devrı kuyruk mılı sanırım her motorda yok bunun ıcın o devır olması gerekıyor sanırım aksı halde dıfrensıyellerı yersınız dıye tahmın edıyorum

türkiyede yok şimdilik ben römörkü almadan önce baya aradım internetten baktım fabrikalara telefon açtım öyle bir üretimimiz yok diyolar ustalara yaptırırız falan diyen oldu ama bende üstelemedim standart römörk aldım
sadece antoni carroranın sayfasından arg nin çalışmalarının olduğunu duydum inşallah üretirler bide tandem oldumu 8x8 olur tadından yenmez :D

ENES4422 link=topic=81750.msg970354#msg970354 date=1423849026' Alıntı:
Bu sistem yurdumuzda özellikle çapa motorlarına takılan diferansiyelli küçük römorklar ile aynı. Burada 4x4 bir traktör
bildiğimiz ilaçlamalara takılan ARA ŞAFT ile Römorka bağlanıyor.

Çok faydalı olduğu aşikar, ilk önce traktör 4 çeker de bile çıkamıyor fakat kuyruk mili devreye girince gücü artıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=o_tIk8SeM-4&index=1&list=LL1uQ38GVMsahJvbXsw2uGbg
ben bunu hayal edıyordum acaba yapılır mı dıye 5 sene once ınternette arastırırken bu vıdeo buldum sonra kendıme dedım kı vay be bız hayal ederken adamlar coktan hayal edıp uretmısler demıstım kendı kendıme