traktör radyatör temızleme

arkadaslar merhaba

CLEANFIX urununu gören duyan bılen kullanan arkadaslardan yorum beklıyorum . traktörlerıme taktıracağım fiyatını kullanıcı memnuniyetı sıkayetler falan ne varsa yazın arkadaslar sımdıden tesekkurler :)

• Beğen
Tepkiler: Mahmut Meral
Ynt: traktör radyatör temızleme

ustaf link=topic=81766.msg970583#msg970583 date=1423865741' Alıntı:
arkadaslar merhaba

CLEANFIX urununu gören duyan bılen kullanan arkadaslardan yorum beklıyorum . traktörlerıme taktıracağım fiyatını kullanıcı memnuniyetı sıkayetler falan ne varsa yazın arkadaslar sımdıden tesekkurler :)
slaj veya pis işlerle ugrasıyorsan kesınlıkle taktır kesınlıkle motor dostu motoruzunuzun da emın olun mrunu ve yakıtını azaltır ben motorcuyum onerıyorum

radyatör konusunda bizim nh servisi taktı bir tane traktöre vantilatör traktörün içinden bir tuşa basınca birden tam gaz ter dönmeye başlıyor ve radyatöre yapışan saman vs üflüyormuş servesten duyduğum kadarı ile ...
Bence hava filtresini hergün basınçlı kompresör ile temizlede radyotör o kadar toplaması nadir saman balyasi bile yapsan arada elle alsan biter diye düşünüyorum

ORION link=topic=81766.msg970592#msg970592 date=1423866347' Alıntı:
radyatör konusunda bizim nh servisi taktı bir tane traktöre vantilatör traktörün içinden bir tuşa basınca birden tam gaz ter dönmeye başlıyor ve radyatöre yapışan saman vs üflüyormuş servesten duyduğum kadarı ile ...
Bence hava filtresini hergün basınçlı kompresör ile temizlede radyotör o kadar toplaması nadir saman balyasi bile yapsan arada elle alsan biter diye düşünüyorum
sistem otomatık calısıyor dıye bılıyorum ama tam emın deılım ama yakıta etkı edecegıne garntı verıyorum

Smf link=topic=81766.msg970594#msg970594 date=1423866428' Alıntı:
sistem otomatık calısıyor dıye bılıyorum ama tam emın deılım ama yakıta etkı edecegıne garntı verıyorum
ya tabi soğutma kesinlikle önemli ama toz emdirmemek daha önemli zaten çoğu traktörün vantilatörü civalı-en azından bizimkiler öyle yani belli sıcaklığa gelmeden o vantilatör tam devirli dönmüyor (az devirli dönmesi vakumu düşürüyor) ve saman toz vs tutmuyor ama toz filitresinin günlük temizlenmesi çok önemli özellikle 4*4 traktörlerde önler çok fazla toz kaldırıyor ve hava filitresi çok toz topluyor

ORION link=topic=81766.msg970599#msg970599 date=1423866682' Alıntı:
ya tabi soğutma kesinlikle önemli ama toz emdirmemek daha önemli zaten çoğu traktörün vantilatörü civalı-en azından bizimkiler öyle yani belli sıcaklığa gelmeden o vantilatör tam devirli dönmüyor (az devirli dönmesi vakumu düşürüyor) ve saman toz vs tutmuyor ama toz filitresinin günlük temizlenmesi çok önemli özellikle 4*4 traktörlerde önler çok fazla toz kaldırıyor ve hava filitresi çok toz topluyor
Kardesım o pervane ısterse 10 devırden civalı olup 1000 devıre cıksın bır faydası yok neden mı ? cunku tek tarafa donuyor yanı gırıs yıne var

cleanfıx de pervane anı hareketle ters donuyor ve havayı kırı vs pıslıgı anıden gerı puskurtuyor
https://www.youtube.com/watch?v=P81B9E_erLM

Smf link=topic=81766.msg970604#msg970604 date=1423867046' Alıntı:
Kardesım o pervane ısterse 10 devırden civalı olup 1000 devıre cıksın bır faydası yok neden mı ? cunku tek tarafa donuyor yanı gırıs yıne var

cleanfıx de pervane anı hareketle ters donuyor ve havayı kırı vs pıslıgı anıden gerı puskurtuyor
https://www.youtube.com/watch?v=P81B9E_erLM
aynen bende farklı bir şey söylemedim gördüm ben serviste traktörün balatasını değişitiryordum adam geldi taktirmaya bizim traktör bölük olduğu için hemen takılmadı ama o pervaneyi çalışma mantığını biliyorum yukarıda bahsettim

ORION link=topic=81766.msg970608#msg970608 date=1423867466' Alıntı:
aynen bende farklı bir şey söylemedim gördüm ben serviste traktörün balatasını değişitiryordum adam geldi taktirmaya bizim traktör bölük olduğu için hemen takılmadı ama o pervaneyi çalışma mantığını biliyorum yukarıda bahsettim
pahalı bır sey olabılır ama bunu zamana yayarsan bence her slajcının samancının yaptırması gerekıo ınan yakıtı farkedersınız motor ne kadar ısınırsa guc kaybı o kadar fazlalasır

Bende silaj falan yok hayvancılığı bıraktık , sadece tarla işlerinde lazım

Peki kanatların açısı değişince pervane traktörün o anki devir hızıylamı dönüyor yoksa en yuksek deviremi çıkarıyor ?

Ben bursa fuarında incelemiştim.bir kaç modeli var sadece elle kanatları değişen birde otomatiği felan vardı.birde ful otomatiğì hem elle hem de otomatik olarak yön değiştirip motorun sıcaklığı na göre de pervane dönüyor veya beklemeye de geçiyordu.pervane dönmediği içinde motora yakıt tasarrufu olarak yansıyomuş.fiyatı 3000 civarıydı sanki ne desem yalan olur.

Daha dün İzmir Tarım fuarında Amerikalı bir firma temsilcisiyle görüştüm çok şahane birşey orada bize çalışmasını kullanımını anlattı elektrikli havalı kornalar gibi bir küçük hava motoru var sisteme hava veriyor ve pervanenin kanatları ters açıya geliyor ve tam tersine hava emmiyorda hava basıyor saman lazer tesviye slaj vb. işler yapan durmasın hemen alsın fiyatını ise sormayın zor sıkı pazarlık 1100 euro ya kadar indi benim erkunta göre olanını

CLEANFIX fiyatları aşağıdaki gibidir.
• Teslim Süresi :
Siparişten sonra 3 – 4 hafta
• Ödeme :
Siparişte yarısı, teslimat için kargolamadan önce diğer yarısı banka havalesi ve/veya kredi kartı ile
MAKİNA TÜRÜ Fan Fiyatı
Case CPX420 Common Rail Pamuk Hasat Makinası 2,010.00 €
Case CPX420 veya 2555 Düz Motor Pamuk Hasat Makinası 1,840.00 €
Case CVX 1170 Traktör 2,405.00 €
CASE JXU 95 Traktör 1,316.00 €
Fiat 110-90 Traktör 1,605.00 €
Ford 7740 Traktör 1,655.00 €
John Deere 6140R Traktör 1,955.00 €
John Deere 6150R Traktör 1,955.00 €
John Deere 9970 Common Rail Pamuk Hasat Makinası 2,260.00 €
John Deere 9970 Düz Motor Pamuk Hasat Makinası 1,915.00 €
Massey Fergusson 5445 Traktör 1,655.00 €
Massey Fergusson 6460 Traktör 1,830.00 €
New Holland T7.220 Traktör 1,915.00 €
New Holland TDD w PTO Traktör 1,605.00 €
New Holland TL100A Traktör 1,655.00 €
Türk Traktör TD100 Traktör 1,315.00 €
• Fiyatlara KDV ve kargo ücreti dahil olup, montaj ücreti hariçtir.
• Makine türünü ya da modelini bulamadıysanız lütfen bizimle temasa geçiniz.
NEDEN MAKİNA
Sanayii ve Ticaret Ltd. Şti.
Paris Cad. 11/4 Kavaklıdere
Çankaya 06540 ANKARA - TÜRKİYE
Tel : +90 (312) 419 1956
Faks : +90 (312) 419 1958

Alıntıdır

144fenomen link=topic=81766.msg970653#msg970653 date=1423899383' Alıntı:
Ben bursa fuarında incelemiştim.bir kaç modeli var sadece elle kanatları değişen birde otomatiği felan vardı.birde ful otomatiğì hem elle hem de otomatik olarak yön değiştirip motorun sıcaklığı na göre de pervane dönüyor veya beklemeye de geçiyordu.pervane dönmediği içinde motora yakıt tasarrufu olarak yansıyomuş.fiyatı 3000 civarıydı sanki ne desem yalan olur.
Aynen Eyüp orda canlı canlı tanıtım yapıyorlardı ama fiyat sormadık :)