TT55 4x4

Ynt: TT55 4x4

Kesinlikle tavsiye ederim alacaksan 2012 ve üzeri turbointercooler modellerinden al gerek yakıt gerek çekiş on numara. Sıfır alacaksan sibop ayarını yaptırana kadar biraz fazla yakar oda zorlarsan her ve yolda son gaz gidersen her traktör gibi yakar ama sibop ayarı saatinden sonra yakıt azalır çekiş artar.

Senin traktörden ne belediğine bağlı.
Bizim burda ipard dan bu traktörü alan bir çok arkadaş oldu ama çoğu
İlk önce konforsuz oluşundan ve özellikle vites geçişleri ile ayak
Kazının çok arkada olduğundan yakındılar. Ayrıca çok yaktığından şikayetçiler
Ama servisleri belli bir saatten sonra düşer demişler. Genede tutuluyor ne hikmetse
Normal eski traktörlerden tek farkı turbolu ve interkollu oluşu başkada yenilik adına birşey
Yok benim bildiğim geri kalanı eski fiyatlarla aynı .
kaporta değişik sadece

Kardeş bende 2014 orj kabinli 4x4 var amcamda 2010 4x4 var valla ikisindende aşırı derecede memnunuz rampa performası olsun çekisi olsun her şeyi on numara ama tavsiyem alırsan orjinal kabin al herşeyin orjinal kabini güzel biz orman işide yapıyoruz her şarta geliyor şimdiden hayırlı olsun :)

fahriadak link=topic=81805.msg972761#msg972761 date=1424284535' Alıntı:
Kesinlikle tavsiye ederim alacaksan 2012 ve üzeri turbointercooler modellerinden al gerek yakıt gerek çekiş on numara. Sıfır alacaksan sibop ayarını yaptırana kadar biraz fazla yakar oda zorlarsan her ve yolda son gaz gidersen her traktör gibi yakar ama sibop ayarı saatinden sonra yakıt azalır çekiş artar.

Fahri kardeş bn kaç saatte sibop ayarı yaptirim bizimki 2014 tt55 300 saatte

fahriadak link=topic=81805.msg972791#msg972791 date=1424286450' Alıntı:
Kardeşim bizimkini 600 saatte yaptırdık zaten genel olarak hepsi 600 saatte yapılıyor bildiğim kadarıyla servis daha erken saatte yapmıyor.
yaz gelsede hemen şu 600 saatte olsa boşta gezerken çok yakıyor hem az çekiside artar ama şuan çekisi iyi sadece sorun yakıt :)

maaydin link=topic=81805.msg972775#msg972775 date=1424285270' Alıntı:
Senin traktörden ne belediğine bağlı.
Bizim burda ipard dan bu traktörü alan bir çok arkadaş oldu ama çoğu
İlk önce konforsuz oluşundan ve özellikle vites geçişleri ile ayak
Kazının çok arkada olduğundan yakındılar. Ayrıca çok yaktığından şikayetçiler
Ama servisleri belli bir saatten sonra düşer demişler. Genede tutuluyor ne hikmetse
Normal eski traktörlerden tek farkı turbolu ve interkollu oluşu başkada yenilik adına birşey
Yok benim bildiğim geri kalanı eski fiyatlarla aynı .
kaporta değişik sadece
Konforsuz mu? Bence gayet rahat ve konforlu tabi ben 285 den inip buna bindiğim için çok ama çok konforlu geldi özellikle tarla sürerken çok rahat oluyorsun ben 285 le tarla sürerken boyun fıtığı oluyordum elimi çeki kolundan çekemiyordum ama bunda ayarla bırak gitsin kendisi otomatik olarak dalma yaptığı saniyede hemen milimetrik olarak kaldırıyor. Vites geçişleri biraz sert o konuda haklılar ama sadece traktörü hareket ettirmek içi attığın ilk viteste zorlanırsın diğer vites geçişleri normal ilk zamanlar geri vitese atmak biraz sert olsa da zamanla hem sürücü hemde traktör açıldığı için alışıyor. Yakıt konusunda da yine eski traktörüme nazaran neredeyse yarı yarıya az yakıyor diyebilirim. Özellikle tarlada doğru çeki kolunu kullanırsan yani çamurluğun yanındaki kolu hep indirip oturağın yanındaki hassas ile sürüm yaparsan hem verimli ve rahat hemde az yakıt harcayarak işinizi yaparsınız ama diğer traktörler gibi zannedip çamurluğun yanındaki kolla sürüm yaparsanız pulluk sürekli dalma yaptığı hem traktörün çekişi düşer hemde çok yakar. Ne hikmetse tutuluyor demişsiniz ya bu işin hikmeti muadilleri içinde sağlamlık çekiş yakıt arıza açmama konusunda insanları memnun ettiği ve çok canlı bir ikinci el piyasası olduğu içindir.

tayfunay81 link=topic=81805.msg972792#msg972792 date=1424286637' Alıntı:
yaz gelsede hemen şu 600 saatte olsa boşta gezerken çok yakıyor hem az çekiside artar ama şuan çekisi iyi sadece sorun yakıt :)
Kardeş yukarıdaki mesajda yazdığım gibi tarlada yakıtı azaltmak ve çekişi artırmak senin elinde olan birşey. Yapacağın tek şey doğru çeki kolu ile yani oturağın yanındaki hidrolik kolu ile sürüm yapmak. Birde yolda az yakması için işin acele değilse 15 - 17 gaz bandında seyredersen resmen koklar ama agresif sürersen son gaz gidersen her traktör gibi çok yakar.

fahriadak link=topic=81805.msg972799#msg972799 date=1424287358' Alıntı:
Kardeş yukarıdaki mesajda yazdığım gibi tarlada yakıtı azaltmak ve çekişi artırmak senin elinde olan birşey. Yapacağın tek şey doğru çeki kolu ile yani oturağın yanındaki hidrolik kolu ile sürüm yapmak. Birde yolda az yakması için işin acele değilse 15 - 17 gaz bandında seyredersen resmen koklar ama agresif sürersen son gaz gidersen her traktör gibi çok yakar.

Rampada düz yolda filen şuan dip gaz basıyorum traktör açılsın diye sibop ayarı yaptırdıktan sonra yavaş kullanmaya başlarım :) bu arada bişey sorcam bu orta kolun yanında bir tırnak var pulluk ta onu ne duruma getircez

tayfunay81 link=topic=81805.msg972912#msg972912 date=1424329183' Alıntı:
Rampada düz yolda filen şuan dip gaz basıyorum traktör açılsın diye sibop ayarı yaptırdıktan sonra yavaş kullanmaya başlarım :) bu arada bişey sorcam bu orta kolun yanında bir tırnak var pulluk ta onu ne duruma getircez
Dip gaz basarsan haliyle yakacaktır ;) O tırnakla hiç oynamayacaksın traktörü sana ilk getirdikleri zaman ki gibi dursun dediğim gibi tarlada çamurluğun yanındaki çeki pozisyon kolunu tam indir oturağın yanındaki hassas çeki kolu ile sürüm yap. O tırnağın amacı arkaya ağır ekipman taktığın zaman hassasiyet yayı gerilir ve o gerilmeden sonra o tırnağın vidasını gevşetip olduğu gibi geriye doğru çekerek tam o çıkıntıya denk getirirsin öylece sıkarsın ve bu sayede ağır ekipmanda hassasiyetine zarar vermez Ağır ekipman derken pulluk falan değil pancar yükleme kepçesi vs.

fahriadak link=topic=81805.msg972926#msg972926 date=1424333047' Alıntı:
Dip gaz basarsan haliyle yakacaktır ;) O tırnakla hiç oynamayacaksın traktörü sana ilk getirdikleri zaman ki gibi dursun dediğim gibi tarlada çamurluğun yanındaki çeki pozisyon kolunu tam indir oturağın yanındaki hassas çeki kolu ile sürüm yap. O tırnağın amacı arkaya ağır ekipman taktığın zaman hassasiyet yayı gerilir ve o gerilmeden sonra o tırnağın vidasını gevşetip olduğu gibi geriye doğru çekerek tam o çıkıntıya denk getirirsin öylece sıkarsın ve bu sayede ağır ekipmanda hassasiyetine zarar vermez Ağır ekipman derken pulluk falan değil pancar yükleme kepçesi vs.
Teşekkür ederim

Kesinlikle tavsiye ederim bizde kullanıyoruz çekişi çok mükemmel yakıtı da az. 4 lü 12 alpler pulluğumuz var dekara 1.2 litre yakıt tüketimi var. Zorlarsan 1.5 litre yakar daha fazlasını yakmaz ama bu söylediğim ayar saati gelmiş ve ayarları yapılmış motor içindir. Sıfır aldığında haliyle biraz fazla yakabilir özellikle traktörün açılması için yaptığın işlerde çok fazla gaz verirsen yakıt artar. Bizimki tt55B 4x4 2013 model forumda 4 lü 13 numara alplerle sürüm yaptığım videolar var istersen onlara da bir göz atabilirsin. Altı yüksek olduğu için hem tarla işlerinde hiç bir sıkıntı olmuyor hemde kaporta aksamının dizaynı sayesinde bahçede ağaç altlarından rahatlıkla geçiyor. Bir arkadaş olarak tavsiye ederim çünkü yaptığı işi hakkıyla yapıyor yani hakkını veriyor ayrıca çokta tutulan bir traktör.

fahriadak link=topic=81805.msg972926#msg972926 date=1424333047' Alıntı:
Fahri abi sende deneyimlisin bu konuda baya ;) Senin motor kaç saatte şu anda. Bi şikayetin filan var mı motordan?

Ahmet Muti link=topic=81805.msg973147#msg973147 date=1424359762' Alıntı:
Fahri abi sende deneyimlisin bu konuda baya ;) Senin motor kaç saatte şu anda. Bi şikayetin filan var mı motordan?
evet kardeşim baya tecrübeli sayılırız. Benim traktör 750 saat civarında çok şükür hiç bir sıkıntısı yok taş gibi traktör.

abi bende var 2014 model çiftçeker çok güzel traktör. Yakıtı az çekişi çok olsun diyorsan tt 55 senin için ideal. Ama yine de sen köyünde birinden al önce bir dene hoşuna giderse al al aksi takdirde benim 265 lik maceram gibi 2 bin lira zararlı bir macera da sen yaşayabilirsin. Tabi birde senin şu anda hangi traktörü kullandığın ve bu alacağın traktörden ne beklediğin de önemli. Tarlada yerine göre dörtlü 12 ve 13 numara pulluk kullanırsın, kuyruk mili oldukça kuvvetli, yakıtı yaptığı işlere göre oldukça az sağlam rahat güzel bişey yani. bu arada herkes gülücük koyuyor ben koyamıyorum nasıl yapacağım ki.

Selamün Aleyküm arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.Hayırlısı ile 2015 tt55 4x4 ü aldık bakalım.önce 99 55-56 kullanıyordum herhalde fazla acemilik çekmeyiz sade sürüm yaparken lift otomatik kollarıyla ilgili bir sıkıntı olursa bilmiyorum gerçi yukarıda arkadaşlar açıklayıcı bilgiler vermişler Allah razı olsunlar herkese teşekkürler.