New Holland T4,65B için fiyat nasıl sizce

SELAMÜN ALEYKÜM ARKADAŞLAR
bu gün fuarda newholland T4,65B yi inceledim tasarımdaki değişiklik ilk başta hoşuma gitmemişti bunu dünde belirttim
kaporta dizaynı çok güzel lakin çamurluğun üstüne konumlandırılmış kontrol panelleri ve ayak gazının açık konumlandırılması ve sinyal lambalarının çamurluğun ardından ropsun yanına alınmasını yadırgamıştım ama bu günkü detaylı incelemeden sonra yapılan geliştirmeleri görünce bu değişikliklere rağmen traktör hoşuma gitti
ilk olarak şanzıman değişmiş
daha önce td65b ve td 75d kullanmıştım deneme amaçlı
tdb serisinde vitesler sorunluydu hem şanzıman sesi geliyordu hemde 2 nin 3ü bizim oralar için hızlı geliyordu 2nin 2 si kurtarıyordu ama oda yavaş geliyordu servisin söylediğine göre bunlar dikkate alınarak 2 -3 biraz yavaşlatılmış 2 - 2 de hızlandırılmış
ayrıca eski tdb serisi sahiplerinede bu değişiklik 1500 lira olarak sunulacakmış
asıl önemli olan ise daha önce bahçe serilerinde uygulanmayan powershuttle mekik kolu getirilmiş bu şekilde artık bahçelerde de debriyaj kullanmadan sıra başlarında ileri geri yapabileceğiz
traktörü inceleyip pazarlık yaparken fotoğref çekme fırsatı bulamadım pek internetten bulduğum bir kaç fotoğraf paylaşacağım için kusura bakmayın

her neyse 28 jant 12+12 65 beygir powershuttle için 72.000 lira istediler daha fazla da inemeyiz dediler
powershuttle istemezsek 67 000 dediler ama onun için pazarlık yapmadık powershuttle istediğim bi özellik yani çünkü daha önce tarla serisinde denemiştim çok hoşuma gitmişti

sizce bu fiyatlar nasıl daha uygun fiyat alan var mı
(not:fiyatlar direk alım için takas yok)

Ynt: New Holland T4,65B için fiyat nasıl sizce

ramiz balcıoğlu link=topic=81831.msg971450#msg971450 date=1424024758' Alıntı:
td serisi td4 olarak değişmiş herhalde.avrupalarda t4 yazıyordu..
aynen td serisi td4 olmuş ama vites seçenekleri değişmiş yazın td75d ile anız yerlerini sürdük 2nin 3 ü bayılıyordu 2nin 2 si de yavaş geliyordu
birde traktörle yola çıkıp 3ün 1 ine alınca arkadan ses geliyordu onu falan kesmişler sanırım vitesler yenilenmiş yani ve powershuttle opsiyonu getirilmiş bunlar newhollandı başak ve hattattan ayıran en başlıca özellikleri ama fiyatıda onlara göre baya fazla
4 ün oraya gelmesinin tek sebebi ise yeni çıkan TD4.90B yani 4 silindirli motor kullanılan 88 hp lik modeli

Horozkentli-Yasar link=topic=81831.msg971465#msg971465 date=1424025849' Alıntı:
bu t4 65b lerde power shutle demişsiniz debriaja basmadan ileri geri yapıyormu birde bu motor kaç silindir? 3 mu 4 mu
evet normallerde debriyaja basmak gerekiyor ama biraz fiyat farkıyla debriyaja basmadan ileri geri yapan powershuttle opsiyonunu alabiliyorsunuz
yine eskisi gibi 3 silindir motor var sadece seriye yeni eklenen 90 lık 4 silindir
aldığım kataloğun fotoğrafını çekip atacağım sizler için

arkadaşlar kusura bakmayın fotoğrafları atamıyorum dünde böyle olmuştu neden oluyor anlamadım belli bir yerden sonra fotoğraf atmıyor iki şekilde de denedim ama başaramadım

Fatih dünden bu güne bayağı bi kafan karışmış gördüm ;) TD65 in ps li fiyatını liste fiyatından 3 lira aşağı inmişler ,mekanik olanını ise 5 lira inmişler. mekanik olan modelin fiyatını baz alırsak 67 bin lira olarak, hattatın b3065(68hp) ve erkuntun meyveci 80.3(79hp) modelleri ile arasındaki fiyat farkı 10 bin liraya ulaşıyor,artık değerlendirme sana kalmış. :p

aoboran link=topic=81831.msg971490#msg971490 date=1424029400' Alıntı:
Fatih dünden bu güne bayağı bi kafan karışmış gördüm ;) TD65 in ps li fiyatını liste fiyatından 3 lira aşağı inmişler ,mekanik olanını ise 5 lira inmişler. mekanik olan modelin fiyatını baz alırsak 67 bin lira olarak, hattatın b3065(68hp) ve erkuntun meyveci 80.3(79hp) modelleri ile arasındaki fiyat farkı 10 bin liraya ulaşıyor,artık değerlendirme sana kalmış. :p
evet gerçekten kafam çok karışık ne alsam karar veremedim
dediğin gibi mekanikte indirimi güzel yaptılar ama powershuttle da o kadar indirmediler buda o traktöre olan talebin fazla olmasından sanırım son olarak dayımı götürürsem o eski nh cidir 2 bin daha indirtir onu ama
ben tam olarak ne yaptım onuda anlamadım :D
80 lik için pazarlık yapsak kıyaslama rahat olacaktı ;D ;D ama servis dedi güç ihtiyacı olursa ben arttırırım gerek yok dedi 65 için konuştuk
bu arada hattat erkunt ve başak 80 ile 60 lığın silindir çaplarının farklı olduğunu söylediler pompadan fark oluşmadığını söylediler ama katalogları aynı şeyi söylemiyor yani bu traktörleride 60 ile 90 beygir arasında ayarlamak mümkün diye düşünüyorum başka bi farkı yok gibi geliyor bana
belki öyle değildir yine bilmiyorum daha teknik yönünü anlayan arkadaşlar varsa yorum atsınlar

perkinsin bu motorunu hattat,erkunt,başak,massey hepsi kullanıyor ve bunların silindir çapları aynı,iş pompanın ayarında bitiyor. seni ordaki kafa karışıklığını farkeden servis yetkilisi noktayı koymuş. ;)

t4.90b farklı sadece onda 4 silindir 3.9 lt silindir hacmi 356 nm tork 88 hp motor var
şimdi kafama takıldı newhollandın motoru ne markaydı
birde bu 65 75 ve 80 şimdilik 3 silindir ama stoktaki motorları kullanmak için böyle çıkıyor olabilirmi bir yıl sonra 4 silindir olarak karşımıza çıkarmı acaba

haa şunuda ekleyeyim bu vites hızlarında yapılan değişiklik ile % 20 yakıt tasarufu olduğunu söylediler eskisine göre
yani şöyle tabii eskiden 2-2 ile 1700 1800 devirde yakaladığın hızı şimdi 1300 1400 de yakalıyormuşsun bu yüzden yakıttan tasarrufun oluyormuş

KOPARANLI AHMET link=topic=81831.msg971595#msg971595 date=1424039204' Alıntı:

2007 model kredi kullanacağım için kasko yapmak zorundayım kaskosu çok yüksek çıkar zaten 74bine tekabül ediyor 8 yaşında muhtemelen 2000 den fazla kasko ödemesi çıkar diye tahmin ediyorum
yine de teşekkürler öneriniz için

şimdiden hayırlı olsun abi poverşuhtle normal tdd serilerinde 5 bin lira fark ediyor bundada aynı sanırım fiyat olarak
traktor bağçe için çok ideal bi traktor ttj serileride bizim burda çok tutuldu t4 bağçeler biraz daha teknolojik ttj ye bakarak

ibrahim_11 link=topic=81831.msg971606#msg971606 date=1424040345' Alıntı:
şimdiden hayırlı olsun abi poverşuhtle normal tdd serilerinde 5 bin lira fark ediyor bundada aynı sanırım fiyat olarak
traktor bağçe için çok ideal bi traktor ttj serileride bizim burda çok tutuldu t4 bağçeler biraz daha teknolojik ttj ye bakarak
sağol ibrahim ttj leri o kadar dar yapmışlarki inip binmek sıkıntı olmuş resmen td4b ler daha teknolojik
zaten aynı motor gücünü kıyasladığında aradaki fark çok değil buna rağmen 12+12 avantajıyla td4b öne geçiyor diye düşünüyorum ama belli olmaz ttj de alabilirim
çok kafam karıştı anlayacağın çok seçenek olunca karar vermekte zorlaşıyor diğer taraftan hattat erkunt başak fiyatlarıyla göz kırpıyorlar aklımı çeliyorlar

FatihEFE link=topic=81831.msg971613#msg971613 date=1424040804' Alıntı:
sağol ibrahim ttj leri o kadar dar yapmışlarki inip binmek sıkıntı olmuş resmen td4b ler daha teknolojik
zaten aynı motor gücünü kıyasladığında aradaki fark çok değil buna rağmen 12+12 avantajıyla td4b öne geçiyor diye düşünüyorum ama belli olmaz ttj de alabilirim
çok kafam karıştı anlayacağın çok seçenek olunca karar vermekte zorlaşıyor diğer taraftan hattat erkunt başak fiyatlarıyla göz kırpıyorlar aklımı çeliyorlar
abi teknolojik olsun istersen yok yok bu seride fiyatı neredeyse 2ye katlıyor
http://www.trakkulup.net/fotograflar-(alintilar)-7/t4-fnv-superdumenleme-hi-lo-kli-kab-1616/