Ford Aldığına Pişman Olan Var mı?

Ynt: Ford Aldığına Pişman Olan Var mı?

Bilmiyorum depoyu havayla mazotla temizlemeyi deneyin bence bizdede oldu çünkü rampanın ağzında istop etti kaldı çektik çıkardık depoyu temizledik bidaha tekrar etmedi

GENÇ EYMIRLİ link=topic=81850.msg972147#msg972147 date=1424160858' Alıntı:
işin nasıl bilmiyorum benim 73 model 3000 var bundan 5-6 yıl önce ön dingil torna ya gitti yeni tip hidrolik pompa taktırdım frenler elden gecti arka yaprak kollar yeniden düzelttim bu sene ye kadar o bakımlarla geldi 97 senesinde rektefe olmuştu 200 dekar işliyor 6 senede arka tekerler bittii yaklaşık olarak 6 senede 3000 saat civarı yapmıştır artık arızası bunaltmaya başladı bende fordun sesini bile değişmem ama bazen insanı hayattan soğutuyor eğer işlerini büyütürüm dersen masraf etme fazla yok dersen 2000 üstüne biraz daha koy motoru kafana göre yaptır safını solunu o zaman bayağı bi idare eder seni

Değiştirmeye karar verdik ya Ford 5000 ya da Steyr 8073 almayı düşünüyoruz

ENES4422 link=topic=81850.msg973058#msg973058 date=1424351865' Alıntı:
Hayırlı olsun diyelim o zaman. Şimdi aynı traktörle yola devam mı?

yaptırdık ama ilk fırsatta değiştireceğiz. Çünkü inanmıyorum tekrar arıza yapmayacağına uzun süre. Satana kadar bari arıza yapmasa artık

Orn123 link=topic=81850.msg972380#msg972380 date=1424196172' Alıntı:
Değiştirmeye karar verdik ya Ford 5000 ya da Steyr 8073 almayı düşünüyoruz

biz 2003 te 3600 almıştık ilk traktörümüzdü bütün acemiliğimi onda atlattım 84 modeldi T7 blok bizim şansımıza iyisi denk geldi. Çoğu zaman büyük ekipman takmak zorunda kaldım önü kalka kalka iş yapıyordum çok zorlattım acemilikte var tabi. kuyruk mili ile kuyudan su çektik harareti hiç inmiyordu, rotovatör takıyordum her sene ondada harareti hiç inmiyordu rotovatör çekerken hararetten dolayı sürekli radyatörün yanındaki küçük hortumdan su akıtırdı takip ederdim canıma tak etti hararet 110 dereceye kadar çıktı genede bir şey olmadı.Bize yetersiz geldiğini düşündük 5000 aldık bunlarda şöyle bir problem olabiliyormuş; motor bloğunun içinde zamanla aşınmadan dolayı yağ kanalları ile su kanalları arasında bir delik açılıyormuş hepsinde olacak diye bir şey yok ama genelde olabiliyormuş.Bizimkide öyle oldu deliğe boru çaktırdık rektefe yaptırmak zorunda kaldık bir sene sonra tekrar aynı yerden delik açıldı çıkma motor bloğu ile değiştirdik. Yani kısaca 12 bin liralık traktöre sonradan 7 bin lira para harcadık aldığımız blok çıkma olduğu için bundanda korkuyorum. benim tavsiyem 5000 alma 6600 al onların motor bloğu baklava dilimli bloklar onlarda bu problem olmuyormuş. baklava dilimi bloklar önceki bloklarda problem çıktığı için üretilmiş diye duydum.

pompa arızası yakıt la veya yaıt deposundaki pislikle alakalı bidurum depoyo temizleyin içinde yakıt süzgeci koyun ve yakıt sisitemini kople temizleyin bidahada yakıt sisteminden sorun cıkmaz

fordun eskisi olmaz bakımlı ise yeni motorları bozguna ugratır emin olun. yeni motorları ford kadar bakınsız kullan elinde kalır ford cefakardır idarecidir kolay kolay su koyvermez.degiş 20 . 50yagını devam

ford hararete her traktör gibi kalkar ama kolay kolay hararetten bişey olmaz en fazla üst kapak contasını yakarsın onuda yakmak için çok hararetli kullanırsan

-bakın önden kepçe yalnız entere takılır çünkü şanzıman diferansiyel arıza yapmaz orijinal ABD malıdır emsalerinin en ağır traktörüdür 3200 kg dır gövde çelik olduğu için araret yapar amma çonta yakmaz bas basa nildiğin kadar çifçi kardeşlerim selam olsun bereket dolsyn,

Bizim biraz şanssızlık oldu bu traktörü almamız. Eğer düzgün bir 3600 denk gelseydi şikayetçi olmazdım diye düşünüyorum. Pompa parçaları değişti. Yakıt sistemi temizlendi halloldu o iş. Motordan gelen ses gittiği yere kadar devam edecek. Bugüne kadar traktör hararet nedir görmedi. Gerçi hem ben hem de babam traktör nasıl rahatsa öyle kullanırız o yüzden hararetten yana sıkıntı olmadı hiç. Enterlerin sağlamlığını biliyorum. Bizim burada bir adam enter aldı adam zengin oldu çıktı gitti. malzeme çeke çeke traktörle :)

çifçi kardeşlerim ben yüzde 95 özürlüyüm trfik kazası geçirdim 1992 de mutlu zaman geçirmek için aldım motoru yazılarımı serce parmaığımın arkadıyla yazıyorum boynum ve kollarım oynuyor parmaklar hareketsiz kapanmıyor motora adam tutuyorum bugün nitratlaı attık ekinler kaleme kalkmış bereketl olur inşallah söyleyim ford kalite trktördür çifçiyi üzmez

rifkiseker link=topic=81850.msg993023#msg993023 date=1428885961' Alıntı:
çifçi kardeşlerim ben yüzde 95 özürlüyüm trfik kazası geçirdim 1992 de mutlu zaman geçirmek için aldım motoru yazılarımı serce parmaığımın arkadıyla yazıyorum boynum ve kollarım oynuyor parmaklar hareketsiz kapanmıyor motora adam tutuyorum bugün nitratlaı attık ekinler kaleme kalkmış bereketl olur inşallah söyleyim ford kalite trktördür çifçiyi üzmez

Çok geçmiş olsun abi üzüldüm :( Köydeki diğer Fordlar bizimki kadar tamire gitmiyor zaten. Öğleden önce oduna gittim. Ya mazot filtresi tıkanacak ya da pompa arıza yapacak kendi kendine gaz vermeye başladı ara ara. Çok moralimi bozuyor ya traktörle iş oldu mu 10 kere düşünüyorum.

Orn123 link=topic=81850.msg993119#msg993119 date=1428930355' Alıntı:
Çok geçmiş olsun abi üzüldüm :( Köydeki diğer Fordlar bizimki kadar tamire gitmiyor zaten. Öğleden önce oduna gittim. Ya mazot filtresi tıkanacak ya da pompa arıza yapacak kendi kendine gaz vermeye başladı ara ara. Çok moralimi bozuyor ya traktörle iş oldu mu 10 kere düşünüyorum.
sizin depoda veya yakıt hortumlarında ciddi sıkıntı var gibi bizim traktörde öyleydi günde 3-4 defa hava yapıyodu filtre şişiyodu en son pompa pislikten ayarsızlaştı çok yakıyodu
motoruda bitikti zaten onu yaptırırken pompada yapıldı sonra gene hava yapmaya başladı depo çıkışına küçük filtrelerden aldık taktık sorun sonsuza dek çözüldü :) o küçük filtreler hepsinden iyi bizdeki hem suyu tutuyo hem pisliği depo tıkandığında motorun kendi filtrelerine hiç pislik gitmemiş o küçük depodaki 2-3 günde bir dibi mil doluyo

edit: benzin filtresi yazıyor ama bizde ki filtre bundan

55-46 link=topic=81850.msg993180#msg993180 date=1428945293' Alıntı:
sizin depoda veya yakıt hortumlarında ciddi sıkıntı var gibi bizim traktörde öyleydi günde 3-4 defa hava yapıyodu filtre şişiyodu en son pompa pislikten ayarsızlaştı çok yakıyodu
motoruda bitikti zaten onu yaptırırken pompada yapıldı sonra gene hava yapmaya başladı depo çıkışına küçük filtrelerden aldık taktık sorun sonsuza dek çözüldü :) o küçük filtreler hepsinden iyi bizdeki hem suyu tutuyo hem pisliği depo tıkandığında motorun kendi filtrelerine hiç pislik gitmemiş o küçük depodaki 2-3 günde bir dibi mil doluyo

edit: benzin filtresi yazıyor ama bizde ki filtre bundan

Deponun çıkışına mı taktınız bunu siz? Teşekkürler bu arada

Orn123 link=topic=81850.msg993182#msg993182 date=1428946477' Alıntı:
Deponun çıkışına mı taktınız bunu siz? Teşekkürler bu arada
aynen direk depodan çıkan hortumu arada sırada temizleyebilecek bi konumda kesip taktık
ne demek yav inşallah düzelir :)