Ford Aldığına Pişman Olan Var mı?

Merhaba arkadaşlar,
Bugün bizim 3600 yine yine ve yine tamircinin yolunu tuttu hem de çekerek :-\ Mazot pompası arızalanmış. Sürekli kendi kendine kapanıyordu önceki gün kapandı ve bir daha çalışmadı. Tamirci deponun vanasından çöp çıkardı. Sonra çalıştı ama 5 dk ya durdu ya durmadı tekrar kapandı ve çalışmadı.

Başlıkta da dediğim gibi Ford aldığına pişman olan ya da Ford traktörün beğenmediği yanları olan var mı? Bizim 3600 yılda 2000 TL ' nin üstünde masraf açması gerçekten beni bezdirdi. Eğer değiştirirsem başka Ford alayım mı yoksa Forda veda mı etmeliyim?

Ynt: Ford Aldığına Pişman Olan Var mı?

Bir tanesinden yola çıkıp genelleme yapmak nere derece doğru olur bilmiyorum ali zira sendekinde kronik bir problem olabilir genel itibariyle memnunsan değiştirme markayı

sendekii arızalıdır ustanda iyi değilse çok gider gelirsin. Bizim arkadaşta var ingiliz T7 blok özel seridir bunlar 3610 o kadar hor kullanmasına rağmen hiç bozamadı daha. kasnağı çift baskı olsa frenleride 5000 gibi olsa 20000 den aşağı etmez ikinci elleri

Mozot pompasi dan pislikler cikti diyorsunuz ariza yapması normal yani. Temiz bakimli traktor ariza yapmaz FORD cok iyi demiyorum ama ford asla yari yolda birakmaz kolay kolay 31 sene kullandik dili olsa konussa kac tane şoför kaç yil ve zor şartlar bana gore FORD cok iyi bir traktör varligimz yoklugumuz onunla oldu. Ben fordu satigima pismanim almayi bosverin.

• Beğen
Tepkiler: Adem33

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. Ben genelleme yapmıyorum aslında genelleme yapmak doğru mu diye soruyorum :D Bizdeki sanırım bizden önce odun işinde çalışmış. Ben de bakım yapılmadığını düşünüyorum. Fordun genel olarak çok memnunuz. Arıza yapması çok bunalttı. Çekişi gidişi iş yapışı gerçekten çok iyi. Ama bendeki traktör eğer kronik olarak böyle devam ederse Ford 5000 almak istiyorum.

Ileriki zaman da bir FORD alip yeniden toplamayi düşünüyorum hidrostatik direksiyon ve yagli fren takacagim. Sunu tüm gönül rahatlığı ile soyleyebilirim fordun herseyine laf edin fakat motor kismi tamamen bitikde olsa yine is yapiyor 2000 yilinda falan. 9000 kusur saatte saati bozulmuş ve tam 9 sene daga cok cok agar islerde calisti oyle rekteve ettirdik. 8 9 tonla rampa inerken şoförün acemiligu ile çam ağacı na girdi ön takimi paramparca haldeydi o yukle geri vitese takmış ve arka takimin istavroz aynasinin dökümü kırılmıştı ustalar bundan hayir gelmez dediler artik bulgar bi traktor ustasina yaptirdik son zamanlarda anca ariza acmaya basladi kaynakla döküm birmi hiç agar kazası olmasaydi yine satmazdim onu

Usta odun isinde calistiysa o traktor ekmek yedirmez sana arizasi bitmez odun isinde calismis traktor 100 saattede olsa almam ben biz kac yil orman isi yaptik ormandan saglam traktor cikmaz.

Yani traktörü değiştir diyorsunuz :D Bu sefer de elden geçsin bakalım bidahakine gider artık. Daha düzgün bir Ford almak en iyisi o zaman. 0 traktör alamayacağımıza göre ;D

bizim burda bi muhacirde 6600 vardı senelerce dışarıya çalıştı ev geçindirdi çocuk evlendirdi adam
bi defa bizim oraya geldiydi anız sürmeye biz çocuktuk bizim oralarda zeytincilik tütün ve bahçecilik bağcılık yaygın olduğundan hep küçük traktör olurdu o zaman dev gibi gelmişti bize 6600 o traktörü ankaradan mı eskişehirdeni ne sıfır çıkartmış süre süre getirmiş
her neyse senelik 2000 masraf açıyorsa 5 sene sabretsen 10bin elden uçar gider değiştirmek en güzeli :D

6610 kullanıcısı olarak işinden gayet memnunum.bi gün tarla sürerken motor sesi degişti beyaz duman atmaya baslamıştı,5 dekar kadar yerim kaldıgı halde vites düşürerek devam ettim.sanayiye götürdügümde pompadaki yayların 2 tanesini kırdıgını ogrendim. o bir canavar :D

Traktorun depodan cop ciktiysa baska yerinden ne cikacagi belli olmaz.traktoru senden onceki kisinin cok yiprattigini ve gerekli bakimini aksattigini dusunuyorum bence traktorunu degistirmelisin.

• Beğen
Tepkiler: Ysener

markası ne olursa olsun
eski eskidir
yeni yenidir
yeniyi ilk aldııgında çok para verirsin ama heryılda büyük masraf açmaz enazından kafan rahat olur düzenli bakımlarını yaparsan uzun yılalr sorunsuz kullanırsın
eskiyi ucuza alırsın ama muhtemelen sürekli masaf açar bıktırır nerdeyse yeni traktör parasına gelir uzun yılalr kullanırsan
imkanın varsa traktörünün beygir gücü ayarında bir tane 5-10 yaş civarı traktör almanı öneririm sonuçta senin traktör 30-40 yaşında artık tat vermez

YAVUZ_13 link=topic=81850.msg971926#msg971926 date=1424109343' Alıntı:
markası ne olursa olsun
eski eskidir
yeni yenidir
yeniyi ilk aldııgında çok para verirsin ama heryılda büyük masraf açmaz enazından kafan rahat olur düzenli bakımlarını yaparsan uzun yılalr sorunsuz kullanırsın
eskiyi ucuza alırsın ama muhtemelen sürekli masaf açar bıktırır nerdeyse yeni traktör parasına gelir uzun yılalr kullanırsan
imkanın varsa traktörünün beygir gücü ayarında bir tane 5-10 yaş civarı traktör almanı öneririm sonuçta senin traktör 30-40 yaşında artık tat vermez

tabi haklısın sonuna kadar da işte maddi durum sebebiyle almak zor :)

işin nasıl bilmiyorum benim 73 model 3000 var bundan 5-6 yıl önce ön dingil torna ya gitti yeni tip hidrolik pompa taktırdım frenler elden gecti arka yaprak kollar yeniden düzelttim bu sene ye kadar o bakımlarla geldi 97 senesinde rektefe olmuştu 200 dekar işliyor 6 senede arka tekerler bittii yaklaşık olarak 6 senede 3000 saat civarı yapmıştır artık arızası bunaltmaya başladı bende fordun sesini bile değişmem ama bazen insanı hayattan soğutuyor eğer işlerini büyütürüm dersen masraf etme fazla yok dersen 2000 üstüne biraz daha koy motoru kafana göre yaptır safını solunu o zaman bayağı bi idare eder seni