hepinize selamlar belcikadan

once kendimi tanitayim .osman salar kucuk hasan koyu /celtik konya .yas 45 -+.meslegim kasap dukkanim var.belcikaya geleli 26 yil oldu.22 yillik evliyim cocugum yok olmadi nasip degilmis.kendim koyde evim var orada izin yapiyorum yilda 2veya 3 sefer koyume gidiyorum koyumden ayrilmayi dusunmedim.arazim var 200dekar civarinda ortak verdim amca cocuklarina.2 tane beni hayata baglayan zevk aldigim tek hobim traktorum var 398 tekceker gollgelikli siyah govde 2000 model 35 saat civarinda .ikinci motorum 285 s 2000model golgelikli siyah govde tek ceker 17 saat civarinda .ikiside sifir .tek hobim kahveye traktorle gitmek eve gelmek .evimin onune ikisinide cekerim saatlerce bakarim onlara .bana manyak deli demeyin zevk aldigim tek sey .silerim uzerlerini suyla yikamam yani hastalik olmus bende.internette gzerken gordum siteyi cok guzel artik dukkanimda zaman gecirecegim bir hobim sitem oldu tesekkurler hepinize .hepinize sonsuz tesekkurler bana sakin gulmeyin ne yapayim hayatin anlami benim icin bunlar

Ynt: hepinize selamlar belcikadan

OSMAN SALAR link=topic=81863.msg972072#msg972072 date=1424126550' Alıntı:
once kendimi tanitayim .osman salar kucuk hasan koyu /celtik konya .yas 45 -+.meslegim kasap dukkanim var.belcikaya geleli 26 yil oldu.22 yillik evliyim cocugum yok olmadi nasip degilmis.kendim koyde evim var orada izin yapiyorum yilda 2veya 3 sefer koyume gidiyorum koyumden ayrilmayi dusunmedim.arazim var 200dekar civarinda ortak verdim amca cocuklarina.2 tane beni hayata baglayan zevk aldigim tek hobim traktorum var 398 tekceker gollgelikli siyah govde 2000 model 35 saat civarinda .ikinci motorum 285 s 2000model golgelikli siyah govde tek ceker 17 saat civarinda .ikiside sifir .tek hobim kahveye traktorle gitmek eve gelmek .evimin onune ikisinide cekerim saatlerce bakarim onlara .bana manyak deli demeyin zevk aldigim tek sey .silerim uzerlerini suyla yikamam yani hastalik olmus bende.internette gzerken gordum siteyi cok guzel artik dukkanimda zaman gecirecegim bir hobim sitem oldu tesekkurler hepinize .hepinize sonsuz tesekkurler bana sakin gulmeyin ne yapayim hayatin anlami benim icin bunlar

osman bey hoşgeldiniz foruma, belki bize belçikada yapılan tarım hayvancılık faaliyetlerini aktarırsınız, oralarda çiftçiler neler yapıyor, neler kullanıyor, belki ufkumuz gelişir bazı konularda, forumda iyi vakit geçirmenizi dilerim...

OSMAN SALAR link=topic=81863.msg972078#msg972078 date=1424127237' Alıntı:
arazileri ufak buranin ama makinari cok buyuk.mesela yilin her ayi haftanin hergunu yagmur kapali havasi var.pancari su vermeden uretiyorlar daha su motoru gormedim yada sulayan.

türkiyeden gurbete giden vatandaşlarımız hep işçi ve esnaf olarak mı faaliyet gösteriyorlar, tarımla uğraşan, çiftçilik hayvancılık yapan var mı acaba oralarda türklerden?

biraz meslegim hakkinda konusayim -1-kiymanin kilosu yagsiz 6 eur 2- kusbasi 8 euro 3-koyun kusbasi 12eur4-tum koyun temizlenmis 140-150eur .ortalama gunluk satisimiz 400 kilo civarnda 3 iscim ve ben

sitede gordum davulga dan traktor yaziyordu oldugum bolgede davulgalilar var zaten koylerimizde yakin .tum kasaba halki cildirmis her garajda en az 2 traktor sifir cok acayip bir yer her modelden var onlarda cok traktor tutkunu benim gibi

Forumumuza hoşgeldiniz.. Belçikada bulunduğunuz yer ve civarınızda uğraşılan tarım modelleri ile ilgi fırsatınız olunca bol bol bilgi verirseniz seviniriz :) Yabancı bir ülkede çiftçilik yapmak nasıl bizde en çok bunu merak ediyoruz. Devletin çiftçiye sağladığı yararlardan desteklerden tutun kullandığı ekipmanlara ve ürünlerden dekarda alınan verimlere kullandıkları ilaç ve gübre vb. birçok konuya kadar merak ediyoruz zaman buldukça bizlerle paylaşmanızı umuyorum. Tekrardan hoşgeldiniz site bağımlılık yapabilir söyleyim :)

dustero link=topic=81863.msg972098#msg972098 date=1424130228' Alıntı:
Forumumuza hoşgeldiniz.. Belçikada bulunduğunuz yer ve civarınızda uğraşılan tarım modelleri ile ilgi fırsatınız olunca bol bol bilgi verirseniz seviniriz :) Yabancı bir ülkede çiftçilik yapmak nasıl bizde en çok bunu merak ediyoruz. Devletin çiftçiye sağladığı yararlardan desteklerden tutun kullandığı ekipmanlara ve ürünlerden dekarda alınan verimlere kullandıkları ilaç ve gübre vb. birçok konuya kadar merak ediyoruz zaman buldukça bizlerle paylaşmanızı umuyorum. Tekrardan hoşgeldiniz site bağımlılık yapabilir söyleyim :)
size tarim ilaclari satan belcikada bertem denen koyde bir magaza sitesi ismi vereyim google den acin .bosmans .bertem

Osman bey hoşgeldiniz foruma. Bu forum yüzlerce traktör tutkunu var , onlardan biri de benim :) en büyük tutkum tiyatroda oyun sahnelemek ikncisi de traktörler ve tarım ekipmanları. Birbirine çok uzak şeyler ama bu zevki tatmyan bilemez. Kimsenin size güleceğini sanmıyorum. Yeri geldimi pekde insanları takmamak gerek.

Aramıza hoşgeldiniz. Sizde bizim gibi traktör hastasısınız demek ;) Köyünüzdeki reşat altınlarının fotoğraflarını görmek isteriz.