pulluk kulaklarinda paslanma

Arkadaslar unlu otomatik pulluk kullaniyorum turan da kullandim kulaklar nadas zamani toprak tutuyo kullanilmadigi zaman pas yapiyo makine muhendisi olan kuzenim avrupada imal edilen pulluklarin paslanmaz celikten imal edildigini bizim pulluklarin ise celikten imal edildigini soyledi bende unlu pulluk fabrikasini aradim paslanmaz celik kulak ihmalati yapiyorlarmi diye sordum geri donus yapacaklarini soylediler paslanmaz celik daha sert ve purussuz malzeme oldugu icin topragi tutmayacagi ni tahmin ediyorum

Ynt: pulluk kulaklarinda paslanma

cevo link=topic=81865.msg972151#msg972151 date=1424161664' Alıntı:
Arkadaslar unlu otomatik pulluk kullaniyorum turan da kullandim kulaklar nadas zamani toprak tutuyo kullanilmadigi zaman pas yapiyo makine muhendisi olan kuzenim avrupada imal edilen pulluklarin paslanmaz celikten imal edildigini bizim pulluklarin ise celikten imal edildigini soyledi bende unlu pulluk fabrikasini aradim paslanmaz celik kulak ihmalati yapiyorlarmi diye sordum geri donus yapacaklarini soylediler paslanmaz celik daha sert ve purussuz malzeme oldugu icin topragi tutmayacagi ni tahmin ediyorum
malzeme farkı olduğu kesin omların bıçak ve kulakları ayna gibi bizimkiler o kadar parlak oluyo birde şimdiki pulluklar çift sürdükden sonra 2-3 gün içinde paslanıyo eskiden dedemin anlattığına göre 5-6 ayda anca paslanırmış.

her çelik paslanır avrupadakide çözemez bu işi
tek çözüm yolu aynaları krom ile kaplatmak oda ne kadar kesin çözüm olur bilemem konyada krom yapıyorlar aynalara parıl parıl parlar çamurda bile nadas yapsan hiç yapışmaz
yıl sonu sezon bittimi gres yagıyla kalın bir şekilde yağlayın üstünede bir çuval geçirin parıl parıl durur

daha hesaplı bir yolu ise taşlamak güzelce taşlayacaksın yıl sonuda dediklerimi yapacaksın

bizde kalite anlayışı yokki yap sat nasıl olsa alıyorlar mantıgı var.kulak palanması olmayan pulluk görmedim ben yerliler arasında turanda dahıl işini bitirince temizle koy belli bi süre sonra yapıyor hepsi.Ama suç bizdede var geçenlerde forumda lekmenin karat dıe bı malzemesi vardı biraz pahalıydı.bizler ne dedik bukadar para verilirmi bu paraya 3-4 tane yaptırılır.ama o iş oyle olmuyor kalite farkı çok değiştiriyor.eger cevdet kardeşimde ünlü degilde lekmen pulluk olsaydı.anlata anlata bitiremezdi pas sorunu olmazdı.foruma nadas videosu attıgında topragı nasıl çevirdigini agzımız açık izlerdik.biraz daha fazla verip avrupa pulluk almıyoruz sonra dert yanıyoruz.hem tepki yapmış oluruz yerli firmalarda kendine çeki düzen verir.bide şu var türk çiftçisinin ekonomık durumu ortada avrupa malzeme almakta zor.imkanı olup almayanlarda var

Paslanmaz
arapörenli link=topic=81865.msg972235#msg972235 date=1424178970' Alıntı:
bizde kalite anlayışı yokki yap sat nasıl olsa alıyorlar mantıgı var.kulak palanması olmayan pulluk görmedim ben yerliler arasında turanda dahıl işini bitirince temizle koy belli bi süre sonra yapıyor hepsi.Ama suç bizdede var geçenlerde forumda lekmenin karat dıe bı malzemesi vardı biraz pahalıydı.bizler ne dedik bukadar para verilirmi bu paraya 3-4 tane yaptırılır.ama o iş oyle olmuyor kalite farkı çok değiştiriyor.eger cevdet kardeşimde ünlü degilde lekmen pulluk olsaydı.anlata anlata bitiremezdi pas sorunu olmazdı.foruma nadas videosu attıgında topragı nasıl çevirdigini agzımız açık izlerdik.biraz daha fazla verip avrupa pulluk almıyoruz sonra dert yanıyoruz.hem tepki yapmış oluruz yerli firmalarda kendine çeki düzen verir.bide şu var türk çiftçisinin ekonomık durumu ortada avrupa malzeme almakta zor.imkanı olup almayanlarda var
guzel diyonda 4 lu donerli kuhn pulluk 30 bin tl murat buna guc mu yeter

cevo link=topic=81865.msg972249#msg972249 date=1424180591' Alıntı:
Paslanmaz guzel diyonda 4 lu donerli kuhn pulluk 30 bin tl murat buna guc mu yeter
cevdet kardeş ondanda bahsettim Türk çiftçisinin ekonomık durumundan.ama bu işi yapıyosan degerlendirmeyi yapıp alacaksın.fuarlarda inceledigimizde avrupa ile yerli arası.da kalıtede uçurum var.pulluk uzun süre kullanılan bi alet güzel kullandıgın takdirde yıllarca bişey olmaz .bu sürede aradaki farkı kapatabılır.herşeyi geçtim diz boyu sapı ters çeviriyo kuhn dedıgın pulluk ve motorad koymuyor

bence pullugun bıçagı veya kulaklar ıçok önemli degil paslanmış paslanmamış
sonuçta bu parçalar degişen parçalar yani daha dogrusu paslansada paslanamsada bizim tarlalarımızda biizm taşlı tarlalarımızda bu bıçakları bu kulakları zaten ömür boyu kullanamıyoruz eriyor kırlmasada :)
pullugun gövde si şasesi saglam olsun yeter
30 bine pulluk almak türkiye şartlarında görgüsüzlüktür başkada adı yok bunun zaten bu taşlı tarlalrımıza o pullukda girse onun bıçagı kulagı falanda erir kırılır yamulur ömürlük olmaz
ha çok zengin bir ülke olsak çiftçi çok zengin olsa topragımzı süper olsa tarlamız taşsız olsa ozaman 30bin 50bin fark etmez alalım ama şuan ki şartlarda 3-4 binlik pulluk yeter bize
acı ama gerçek durum bu yani

gölge84 link=topic=81865.msg972335#msg972335 date=1424192896' Alıntı:
arada ki farka bakın birde dikkat edin pottinger pulluk aynalarını boyamıyor
PÖTTINGER formation of a plough body [english]
buda bizimkilerin imalatı
Aydin pulluk
bizimkiler pulluk üreticisiyse bunlar ne acaba.bı msjda okadar pahalı pulluk almak görgüsüzlüktür diyen arkadaşa seslenıyorum bu görüntülerden sonra yerli malı almak nedir diyeyim

arapörenli link=topic=81865.msg972345#msg972345 date=1424194050' Alıntı:
bizimkiler pulluk üreticisiyse bunlar ne acaba.bı msjda okadar pahalı pulluk almak görgüsüzlüktür diyen arkadaşa seslenıyorum bu görüntülerden sonra yerli malı almak nedir diyeyim
asıl benim dikkat ettiğim ürünün kalitesinin yanında üretim alanınında ki işçi güvenliği ve işçi sağlığına edilen dikkat alman firmasın da ne bir aydınlatma nede havalandırma sorunu var işçiler gülerek iş yapıyor ülkemiz deki üretim tesisine bir bakın içler acısı bizim köydeki kaynakçı atölyesi gibi havalandırma ve aydınlatma sıfır iş güvenliği ve işçi sağlığı yok duman resmen içerisi,çok yol almamız gerekiyor çok

gölge84 link=topic=81865.msg972379#msg972379 date=1424196068' Alıntı:
asıl benim dikkat ettiğim ürünün kalitesinin yanında üretim alanınında ki işçi güvenliği ve işçi sağlığına edilen dikkat alman firmasın da ne bir aydınlatma nede havalandırma sorunu var işçiler gülerek iş yapıyor ülkemiz deki üretim tesisine bir bakın içler acısı bizim köydeki kaynakçı atölyesi gibi havalandırma ve aydınlatma sıfır iş güvenliği ve işçi sağlığı yok duman resmen içerisi,çok yol almamız gerekiyor çok
şimdi arkadaşlar kızcaklar ama ben inadına ithal motor ithal ekipmandan yanayım.diyolar milliyetçi degilmisin en kral milliyetçiyim ama bizimkilerin işi gücü hile hurdA,kalıtesız işçilik.imkanım olsa yerli almam ama ülkemizde çiftçilik belli mecbur kalıyoruz.gerçi artık yerlileride almaya gücümüz yetmiyor

arapörenli link=topic=81865.msg972383#msg972383 date=1424196777' Alıntı:
şimdi arkadaşlar kızcaklar ama ben inadına ithal motor ithal ekipmandan yanayım.diyolar milliyetçi degilmisin en kral milliyetçiyim ama bizimkilerin işi gücü hile hurdA,kalıtesız işçilik.imkanım olsa yerli almam ama ülkemizde çiftçilik belli mecbur kalıyoruz.gerçi artık yerlileride almaya gücümüz yetmiyor
bencede haklısın ithal konusunda,traktörde erkunt montaj yapsa da en azından piyasayı hareketlendirdi yenilikçi yaklaşımıyla koça kırbacı vurdu inşallah ülke tarımı da iyi yerlere gelir iyi olan firmalar yok mu var tabi,irtem,kurt,ilgi gibi

gölge84 link=topic=81865.msg972386#msg972386 date=1424197116' Alıntı:
bencede haklısın ithal konusunda,traktörde erkunt montaj yapsa da en azından piyasayı hareketlendirdi yenilikçi yaklaşımıyla koça kırbacı vurdu inşallah ülke tarımı da iyi yerlere gelir iyi olan firmalar yok mu var tabi,irtem,kurt,ilgi gibi
illaki var ama diger numaracı,çakmacı yerliler yüzünden onlarda nasipleniyor.evet erkuntu ben tebrik ederim.eger erkunt olmasaydı ne tümo ne nh klasık modellerle devam ederlerdi

gölge84 link=topic=81865.msg972379#msg972379 date=1424196068' Alıntı:
Adamların pulluğunu görmeden direk fabrikasını gör alınır pullukları sırf fabrikaları test merkezleri zaten insanı etkilemeye yetiyor.

arapörenli link=topic=81865.msg972345#msg972345 date=1424194050' Alıntı:
arkadaşım avrupalı pullugu kötü yapıyor demedim yada bizde çuval çuval para var ama biz yinede milliyetçilik yapıp yerli alalım da demedim dikaktini çekerim

bizim ayranımız yok içmeye 30binliralık pulluklamı gidelim tarla sürmeye
biryerde birşey yazıyorsak anlamadan hemen saldrıı msj yazmayın önce bir okuyun bu adam ne demek istemiş ondan sonra cevap yazın

ülkemiz çiftçisinin alım gücü ortada kusura bakma ama yine ben en hafifi kelimeyi kullandım görgüsüz yazarak
ayrıca bizim çiftçimiz en kötüyü hak ediyor da demiyorum aksine hepimiz en iy iekipmanı en iyi traktörü en iyi tarlayı hak ediyoruz ama alım gücümzü bukadar düşükken de çıkıp demir yıgınan 30 bin vermek tutarsız mantıksız saçma sapan birşey olur