Arkadaşlar biraz şamata yapalım bir sorum olacak

Arkadaşlar traktör kulaniminda akaryakıt serfiyatinda sizce eksoz farkı varmı yokmu yani bazı traktörler in eksozu çok küçük bazilarida çok büyük ve kalın Size göre bu küçük olan azmi yakıyor yoksa büyük olanmı çokmu yakiyor fikirlerinizi beklıyorum

Ynt: Arkadaşlar biraz şamata yapalım bir sorum olacak

ben egzozun genişlik çapını traktör üretilirken motordaki dumanı en rahat nasıl ortama salacaksa en az o şekilde hazırlanıp üretildiğini biliyorum yani koca motorun soba borusu kadar egzozu yerine ince bi egzoz takarsak motor verimli birşekilde yanma gerçekleştiremez

bence egzoz ile hiçbir alakası yok

AMA

sobanın borusu daha geniş oldumu iyi yanar yoksa sobanın borusu daha dar oldumu iyi yanar ???

Egzoz manofoldu benzinli araçlarda fark ettiriyor . Çünkü gazın yanma odasından daha hızlı tahliyesini sagliyor turbolularda ise sürtünme kaybını indirirerek tribune giden gücün kaybına mani oluyor. Çok büyük yuzdeli farklar yaratmıyor ama belli beygir üstüne cikildiginda farkı açığa cikiyor

bu. benimde. kafama takılıyordu . bizim motorun egzoz önce dar yuvarlaktı şimdi yassı geniş çekişte farkklılık yok gibi. önce motorun sesi pat pat ediyordu şimdi güzel çıkıyo ses.