bozok traktör

Ynt: bozok traktör

kalibso link=topic=81905.msg972863#msg972863 date=1424292301' Alıntı:
beyler bız bozok traktörü takmıyoruz ama adamlar işi ciddiye alıp masseyin hemen hemene butun modellerını yapşlar ;D

masseyin aynısını herkes yapmış.önemli olan daha iyisin yapmak.platform,lift otomatik,güçlü hidrolik kolları euro 4 motor shuttle koyabilmek.adamlar daha vitesleri ortadan kenara bile alamamışlar.

Ali KOÇKAYA link=topic=81905.msg972916#msg972916 date=1424330855' Alıntı:
masseyin aynısını herkes yapmış.önemli olan daha iyisin yapmak.platform,lift otomatik,güçlü hidrolik kolları euro 4 motor shuttle koyabilmek.adamlar daha vitesleri ortadan kenara bile alamamışlar.
Ya bide herşeye eyvallahta yav arkadaş sene 2015 olmuş hala çift çeker şaftını gizleyememişler. Göze nahoş bir görüntü veriyor çift çeker şaftı sol tarafta açıkta sanki patoz şaftı gibi :D :D :D

• Beğen
Tepkiler: Sinan5858

FatihEFE link=topic=81905.msg972875#msg972875 date=1424293217' Alıntı:
valla takdire şayan bi hareket :D
yanlız 240s 255 ve 45s modellerinde aynı güçte çıkarmışlar galiba
fiyat listesinide koysalarmış iyiymiş
birde firma ismi kısaltılarak bt yazılmış gold power eşşek kadar yazılmış :D
sahibinden de bozok sayfasında çok çeşidi sıfır fiyatı var.

Bu modeller 40 yıl kadar önce dünya pazarına sürüldü. Şimdi 40-50 yıllık modelleri son model diye yapıyorlar. Hiç onaylamıyorum. Keşke John Deere, Fendt gibi markaların fabrikasını kurup üretselerdi.

Bu gün ülkemizde John Deere tutuluyor, adamlar Hindistan ' da montajlayıp getirip bizim çiftçimize satıyor. Eğer biz üretsek ne kadar başarılı olur bir düşünün...

İnsanlar bu modelleri alıyorlardı çünkü ülkemizde MF fabrikası vardı ve bütün dünyaya sevk ediliyordu. Gerçek Massey Ferguson ' du.

Traktörü bizzat sürdüm 90 lık 75 lik 45 s 260 gold pover 45s i birde ama 240 s i süremedim traktör cidden çok seri gidiyor yaş zeminde 5 li puuk çektik 290 olan 285 s 4x4 ü ezdi resmen massey hafif traktöer adamlar ağır traktör yapmış abi bnce ön yargılı olmamak lazım artrak içinde aynı şeyi dediler bizim köyden biri mardinden aldı ceyhana getirdi abi traktör çamurda öle seri gidiyor ki batmıyor bile mesela süperlinenin kıymetininbilmedi türk milleti çin malı dediler sadece kaputu çinden geliyordu şanzumanı Fiatagri 110-90 şasesi fln hidrolikleri
ve motoro ingiliz ricado pekins kabin türk malı yarış kabindi fakat traktöre gene trak kulüp üyeleri çamur attı nhye benziyor yok bilmem ne adamlar Afedersiniz camız gibi traktör kullanıyoridi arkalarına bakiolardı 2 de 1 süperline os sorunu çözdü karşıda kamera arkana bak kameradan lcd ekran buz dolabı üyeler bir traktör için fazla olduğunu söyledi fakat şunuda unuttularki onlar sürücünün konforunu sağlıyor dediğim gibi camıza alışmışız.
Şimdi bakıyorum boz<ok türk malı ben alırım abi ben almicam sen almican kim alacak ;? tutturmuşsunuz bir ital sevdası peşinden gidiyorsunuz abi yiğidi öldür hakkını ver demişler traktörgüzel abi üstüne bidiğimde bana hissettiriyor gücünü tabi çiftçilerimiz ford 3600 fiat 640 falan alışmış hidrolik direksiyon deil fln ama burda hidrolik direksiyon lift-otomatik turbo ve en önemlisi süper pomopa kullanılmış rolantide atyrı yakıyor tarlada ayrı yakior falan filan traktör laf atmayalıı mbnce sahip çıkalım aksine bnce en iyisi türk malı yabancılar gtiriyor johndeere fln parça kırıyor hade parçayı bekle 1-ay2ay ama bozokun fabrikasının kapandığını parça bulamadığını hesab edelim (massey uzel başkent) traktörlerin parçalarıın aynısı zaten hiç bu yöncden düşünmüşmydünüz bnde merak uyandırdı doğrusunu söylemek gerekirse
-Saygılar-

Oğuz Kaan01 link=topic=81905.msg1020011#msg1020011 date=1440577847' Alıntı:
Traktörü bizzat sürdüm 90 lık 75 lik 45 s 260 gold pover 45s i birde ama 240 s i süremedim traktör cidden çok seri gidiyor yaş zeminde 5 li puuk çektik 290 olan 285 s 4x4 ü ezdi resmen massey hafif traktöer adamlar ağır traktör yapmış abi bnce ön yargılı olmamak lazım artrak içinde aynı şeyi dediler bizim köyden biri mardinden aldı ceyhana getirdi abi traktör çamurda öle seri gidiyor ki batmıyor bile mesela süperlinenin kıymetininbilmedi türk milleti çin malı dediler sadece kaputu çinden geliyordu şanzumanı Fiatagri 110-90 şasesi fln hidrolikleri
ve motoro ingiliz ricado pekins kabin türk malı yarış kabindi fakat traktöre gene trak kulüp üyeleri çamur attı nhye benziyor yok bilmem ne adamlar Afedersiniz camız gibi traktör kullanıyoridi arkalarına bakiolardı 2 de 1 süperline os sorunu çözdü karşıda kamera arkana bak kameradan lcd ekran buz dolabı üyeler bir traktör için fazla olduğunu söyledi fakat şunuda unuttularki onlar sürücünün konforunu sağlıyor dediğim gibi camıza alışmışız.
Şimdi bakıyorum boz<ok türk malı ben alırım abi ben almicam sen almican kim alacak ;? tutturmuşsunuz bir ital sevdası peşinden gidiyorsunuz abi yiğidi öldür hakkını ver demişler traktörgüzel abi üstüne bidiğimde bana hissettiriyor gücünü tabi çiftçilerimiz ford 3600 fiat 640 falan alışmış hidrolik direksiyon deil fln ama burda hidrolik direksiyon lift-otomatik turbo ve en önemlisi süper pomopa kullanılmış rolantide atyrı yakıyor tarlada ayrı yakior falan filan traktör laf atmayalıı mbnce sahip çıkalım aksine bnce en iyisi türk malı yabancılar gtiriyor johndeere fln parça kırıyor hade parçayı bekle 1-ay2ay ama bozokun fabrikasının kapandığını parça bulamadığını hesab edelim (massey uzel başkent) traktörlerin parçalarıın aynısı zaten hiç bu yöncden düşünmüşmydünüz bnde merak uyandırdı doğrusunu söylemek gerekirse
-Saygılar-

yaşını bılmedıgım ııcın kardesım diye hitap edıyorum benden buyusen abı dıye hıtap ettıgımı bılmenı ısterım.. kardesım bozok daha once bıraz sattı motoru ıkıye boldugun zaman motorun içi pas tutmus adamlar derme çatma blogu getirmişler monte etmişler şimdi bunu gören birisi nasıl olupda türk malına güvenicek :)

Yıllar önce bizim köyde Bozok 45S'ye binmiştim, traktör kaç beygir bilmiyorum normal Uzel 240S'lere göre bayılma konusunda çok daha iyi bir traktördü.

Benim tahminim kesinlikle 240S'lerden bir 10 beygir fazlası vardır, belki daha da fazladır bu rakam. Arkada ekipman varken yokuşta sanki traktör boşmuş gibi gidiyordu.