kudret hidrolik yavaş kaldırma

Kudretin hidrolik ısındığı zaman yavaş kaldırıyor bayağı bir gaz vermeyince kalkmıyor. Yine ısınınca damper de gaz verince ancak kalkıyor. Ara kol yan kol da ısınınca zor işlev görüyor. Hidrolik yağı tam hidrolik filtresi değişti yine de düzelmedi. Sizce bu neden olabilir traktör şu an serviste hidrolik pompası değişimi yapılacak bununla düzelirmi sizce. Veya başka ne sebep olabilir sizce?

Ynt: kudret hidrolik yavaş kaldırma

ben zaten başta hidrolik pompasından şüphelenerek götürdüm. ama başta fabrika değişmemek için ısrar etti ben de değişmesi yönünde ısrar ettim. inşallah başka bir şeyden değildir. pompadandır. bunların hidrolik aksamı bayağı karışık. başka bir şeydense bulmak zor valla

Erkuntta tridem 3lü pompa var zannedersem birisi hidrolik kollarını, birisi arka çıkışları, digeride direksiyonu calıstırıyor. Onun için pompada sıkıntı olsa sadece hidrolik kolları yavas kalkar. Ama sizin damperde yavaş kalkıyosa sıkıntı pompadan olmayabilir..

volkanuzel link=topic=81912.msg973271#msg973271 date=1424373671' Alıntı:
Erkuntta tridem 3lü pompa var zannedersem birisi hidrolik kollarını, birisi arka çıkışları, digeride direksiyonu calıstırıyor. Onun için pompada sıkıntı olsa sadece hidrolik kolları yavas kalkar. Ama sizin damperde yavaş kalkıyosa sıkıntı pompadan olmayabilir..
servis çift pompa dedi bunlar. direksiyonda hiçbir sıkıntı yok sıkıntı dediğim noktalarda. peki pompadan değilse neden olabilir?

dreksiyon pompası ayrı bu tüm motorlarda öyledir yanlışınız olmasın

ceksparow-1986 link=topic=81912.msg973278#msg973278 date=1424374706' Alıntı:
Erkuntlarda 4 lü pompa kullanıliyor bildigim kadariyla ben pompayi patlattigimda buçuk vites,direksiyon,hidrolik ve tamper iptal oldu ordan biliyorum yeni taktiklarinda kuvvetlenmis olarak taktilar servis 4 ünü ayni anda kullaninca pompaya cok yük biniyor kuvvetlendirilmesi şartti dedi

fatihcastle link=topic=81912.msg973360#msg973360 date=1424384207' Alıntı:
Erkuntlarda 4 lü pompa kullanıliyor bildigim kadariyla ben pompayi patlattigimda buçuk vites,direksiyon,hidrolik ve tamper iptal oldu ordan biliyorum yeni taktiklarinda kuvvetlenmis olarak taktilar servis 4 ünü ayni anda kullaninca pompaya cok yük biniyor kuvvetlendirilmesi şartti dedi
buçuk vites arka çıkışlarların hattından kullanıyo olması lazım. Pompa patlayınca tümünün iptal olması sistemin hava yapmasından kaynaklanmıştır.

ceksparow-1986 link=topic=81912.msg973278#msg973278 date=1424374706' Alıntı:
tamam bende farklı bişey demedim ki diğer çoğu traktörde direksiyon ve hidrolik olarak 2 pompa varken (buna erkuntun 80ve altı dahil) , 90,100ve 110da direksiyon dahil 3 pompa var hidrolik ve şanzuman yağıda ayrı ayrı birbirine karışmıyor,ortak ekipman kullanımından dolayı farklı traktörlerin yağının şanzumana karışmasını önlemek amacıyla yapılmış sanırım..

phantomerkunt link=topic=81912.msg973275#msg973275 date=1424374472' Alıntı:
servis çift pompa dedi bunlar. direksiyonda hiçbir sıkıntı yok sıkıntı dediğim noktalarda. peki pompadan değilse neden olabilir?
Evet direksiyon hariç çift pompa demiştir direksiyon pompası her motorda var zaten.
Valla anlattığınız şekilde hem hidrolik kolları sıkıntılı hemde damper çıkışları sıkıntılı ise pompaların ikisi birden aynı anda aşınmış demekki, Hadi hidrolik pompası aşınmış olabilir yağ ısınınca kaçırıp yavaş kaldırıyo olabilir ama damper pompası çoğu zaman boşa devirdaim yapan bi pompa diğeri kadar çok yük altında çalışmıyor o yüzden onun kadar aşınmayacağını düşündüm onun için sorun pompadan olmayabilir dedim, Bakalım pompa değişince fark ederse demekki aynı anda aşınıyolarmış :) Motor kaç Saatte?

Bu arada pompa bu 3 kademe.
41154a78aff44e4bbbd400c92c760aa8.jpg