John deere 5065E 4WD mi Deutz agrolüx 310 4WD mi ?

John deere 5065E 4WD mi Deutz agrolüx 310 4WD mi ?

Arkadaşlar deutz kullanıcısı olarak bir dostuma yardımcı olmaya çalışıyorum. sizce hangisi almalıyım. Deutz u biliyorum ama john deere hakkında hip bir fikrim yok. fiyat olarak john deere biraz fazla. john deere kullanıcılarının mesajlarını bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: tunay86
Ynt: John deere 5065E 4WD mi Deutz agrolüx 310 4WD mi ?

yeni e serilerinin özellikleri hiç birinde yok. kendi sınıfında en geniş kabine sahip şayet kabinli düşünüyorsan. Jd yeni modellerle rakipsiz oldu diyebiliriz

fatihöz link=topic=81915.msg972943#msg972943 date=1424335997' Alıntı:
yeni e serilerinin özellikleri hiç birinde yok. kendi sınıfında en geniş kabine sahip şayet kabinli düşünüyorsan. Jd yeni modellerle rakipsiz oldu diyebiliriz
evet kabinli düşünüyoruz. peki yakıt- çekiş konusunda nasıllar

jd hiç bir zaman yakıt konusunda biz çok az yakıyoruz gibi bi iddası olmamıştır. konu sadece yakıt ise jd o konularda orta seviyelerdedir. Ama çok yakıyor demekte ahlaki değildir.

Güç ve çekiş konusunda ise 1400 1600 devirlerde max. güç elde edilmeye başlandı yeni modellerde buda çekişinin çok iyi olduğuna işarettir.

sağlamlık ve kalite konusunda ise jd vazgeçilmez ve iddaalıdır.

jd hakkında çok iddalı konuşulmuş..
kötü değil ama 5065 o ağırlıkla anca kendini hareket ettiriyor..
yani göz görüyor...
cüsseye bak.. hp ye bak..
bizim aileden bi amcam aldı...
deutza isnat... daha 180 saatte.. şimdi ..
deutz 320 ile değişecek.. foto atarım.
tarlada denendi .. burada atıp tutmak olmaz...
alacaksan ikisinide deneyip gör kıyasla ...
yakıt,çekiş,fren,hepsini test et..
zaten karar verirsin hangisi iyi burayada yazarsın.
yoksa ben jd derim karşıt deutz ...

türkiye gibi bir ülkede yakıt çok önemli bence deutz bu konuda çok iyi. aralarında 7-8 bin fark var . ben deutz tarafttarıyım ama ama arkadaşımın gönlü jd den yana. büyük ihtimal ben onu kandırıp deutz aldırırım ama. sonra zan altında kalmaktan korkuyorum. :D . şimdiki traktörü tümosan yakıtından çok şikayetçi onun için bana az yakan traktör lazım diyor

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=81915.msg972953#msg972953 date=1424337309' Alıntı:
jd hakkında çok iddalı konuşulmuş..
kötü değil ama 5065 o ağırlıkla anca kendini hareket ettiriyor..
yani göz görüyor...
cüsseye bak.. hp ye bak..
bizim aileden bi amcam aldı...
deutza isnat... daha 180 saatte.. şimdi ..
deutz 320 ile değişecek.. foto atarım.
tarlada denendi .. burada atıp tutmak olmaz...
alacaksan ikisinide deneyip gör kıyasla ...
yakıt,çekiş,fren,hepsini test et..
zaten karar verirsin hangisi iyi burayada yazarsın.
yoksa ben jd derim karşıt deutz ...
yusuf abi ben zaten deutzun performansını çok iyi biliyorum. ama arkadaşım jd de güzel diyince bir soruşturalım dedim jd yi. sonra mahçup olmayalım. birde söyle ikisini de bilen bir arkadaş olsa dahada yardımcı olur. Yusuf abi amcayla hiç kıyas yaptınızmı. yakıtta falan

yaptık tabi..
yaw şimdi burada fark yazmak bana yakışmaz..
çocuk gibi olur..
jd agır yakışıklı çok içer..
deutz atik çılgın az içer diyim
dediğim gibi kendin denemen en güzeli..

jd 5e serisinin eski modellerinde max güç tork yüksek devirde elde ediliyordu buda normalden daha fazla yakıt tüketimi oluyor dolayısı ile litre fiyatı yüksek olduğundan gaza basmak insana zor geliyor.:) . fkt yeni modellerde pompa sağlamlaştırıldı. vites seçeneği arttı eskiye nazaran düşük gazda yüksek performans ve az yakıt. bunun için denemeye gerek yok. Deneme imkanınız olursada mutlaka deneyinki sizinde bir JOHN ' UNUZ OLSUN:)

Valla bundan 6 ay önce 310 için pazarlığa girdik 310 u al dene dedi arkadaş bayi aldım denedim çok güzel çekiş falan ama hidrolikler 3000 kg diyor bana pek inandırıcı gelmedi açıkçası ve daha sonra öğrendim biraz motorla oynama yapmışlar ondan çekişi fazla imiş frenleri en çok hoşuma giden yeri oldu ama piyasada bi pazar yakalayamadı. Ama geçenlerde bizim İzmir fuarında yeni çıkan john deere e serisini gördüm çok beğendim.

Sagsamlık konusunda ızlediğim bazı videolarda john deere traktörü iki profil şaşi üzerine oturtuyordu. .buda traktöre takılan cargo olsun arkaya takılan ekipman ile ön canta ağırlığının tek dingile binmesi olsun hatta Türkiye mizde cok yapılan öne bir başka traktör takma olsun vs. bunun gibi bir cok durumda traktörün göbek sanzıman dıfransiyel ve halk diliyle karpuz arası conta ve somunlara baskı yapmamasını sağlıyor her türlü catlama gevşeme ve sızıntıyı önlüyor.

JD aldik arkadaşlar. Ama bu traktör hint yapimi galiba india yaziyor uzerine. Daha denemek kismet olmadi. Kullaninca deutzla kiyaslama firsatim olacak buradan izlenimlerimi yazarim.