Mini Biçerdöverler

06.12.2012
4,450
2,132
ISPARTA

Dünyada kullanılan çok sayıda ve çeşitli mini biçerdöver çeşitleri var. Özellikle Uzakdoğu ülkelerinde çok yaygın. Bireysel amaçlı kullanım için orta büyüklükteki işletmelerin tercih sebebi.

Bizim ülkemizde bu kadar küçük biçerdöver var mı? Araştırdım ama bulamadım.

Ynt: Mini Biçerdöverler

ekiz link=topic=81925.msg973118#msg973118 date=1424357415' Alıntı:
çok küçük değilmi ne işe yarıyor bu kadar küçük biçer ??

Küçük arazilerde, çeltik ve diğer hububatta hatta pirinç işinde kullanılıyor. Bireysel olarak kullanan işletmelerde var. Sadece kendi işinde çalışacaksan gayet iyi.

güzel bir çalışma teşekürler biz bir ara kubatonun biçerini alalım dedik güç yetmiyor...büyükden pahalı...keşke olsa herkes kendine göre alsa..ankara ilk biçerdöverler var resimlerini bir çekemedim unutuyorum çalışır durumda her işi yap...tam çiftçi dostu bunlar ama pahalı

köylü link=topic=81925.msg973122#msg973122 date=1424357655' Alıntı:
güzel bir çalışma teşekürler biz bir ara kubatonun biçerini alalım dedik güç yetmiyor...büyükden pahalı...keşke olsa herkes kendine göre alsa..ankara ilk biçerdöverler var resimlerini bir çekemedim unutuyorum çalışır durumda her işi yap...tam çiftçi dostu bunlar ama pahalı

Eğer imkanım olsa sadece kendi işim için küçük bir şey alacağım.

Aslında bunları özellikle paletli olanlar büyük biçerdöverlerin dönemediği küçük ve dar arazi sahipleri tercih ediyor olabilir.Ülkemizde bazı bölgelerde harman işlemi hala Harman makinesi ile yapılıyor.Okuldan Bir tarlaların küçük olduğu için biçerdöverin giremediğini söylemişti.

bu ertuğrullardan bizim köye biçmeye geliyorlardı eskiden iççinde yarım depo mazot varken hava yapıyorlardı biraz ekin kuvvetli oluncada deutz motor olmasına rağmen hararet yapıyordu yani randımansızdı

özkan23 link=topic=81925.msg973220#msg973220 date=1424367603' Alıntı:
bu ertuğrullardan bizim köye biçmeye geliyorlardı eskiden iççinde yarım depo mazot varken hava yapıyorlardı biraz ekin kuvvetli oluncada deutz motor olmasına rağmen hararet yapıyordu yani randımansızdı
Ertuğrullar pek tutulmadı zaten bugüne kadar 3-4 tane görmüşümdür onlarda sanayide duruyordu.Alanında elinde patlıyor ikinci ele düştümü bir daha zor satılıyor.

aslan26 link=topic=81925.msg973224#msg973224 date=1424368076' Alıntı:
Ertuğrullar pek tutulmadı zaten bugüne kadar 3-4 tane görmüşümdür onlarda sanayide duruyordu.Alanında elinde patlıyor ikinci ele düştümü bir daha zor satılıyor.
bizim burda ben daha çocukken ilk onlar geliyordu bu eski jonderelerden claysonlardan hemen sonra bunlar geldi bizde ozaman bunların kendisinden patozlu yani saman yapan olduğunu görünce 5-6 sene geldiler bayağı iyi zaman aslında sonraları bu tc 5070 lere falanda patoz takılınca bunlar piyasadan tamamen silindi zamanına göre belki iyilerdi ama çok tane döküyorlardı hem elekten hemde samana atıyorlardı bizim burda 2 sene önce köyden bi abi tarlasını boş bırakmıştı hiçbişey yapmadann bidahaki seneye tekrar sanki buğday ekilmiş gibi buğday oldu oda yine aynı biçerle biçtirdi ekmediği tarlayı o derece döküyorlardı