td serisi debriyaj halatı sorunu

arkadaşlar benim iki adet td 90 traktörüm var ben bu traktörlerden genel olarak memnunum ama beni tedirgin eden yeri debriyaj ayırma işini halat ile yapması birkaç kez şahit oldum büyük kazalara sebeb olalabilir hatta can kayıplarına bile fabrika bunu farklı bir sekilde üretemezmi mesela hidrolik olarak yada mekanik olarak bilginize tşklr.

Ynt: td serisi debriyaj halatı sorunu

rencber link=topic=81946.msg973403#msg973403 date=1424417086' Alıntı:
arkadaşlar benim iki adet td 90 traktörüm var ben bu traktörlerden genel olarak memnunum ama beni tedirgin eden yeri debriyaj ayırma işini halat ile yapması birkaç kez şahit oldum büyük kazalara sebeb olalabilir hatta can kayıplarına bile fabrika bunu farklı bir sekilde üretemezmi mesela hidrolik olarak yada mekanik olarak bilginize tşklr.
Traktörünüz Kaç Model, Shuttle ' lı mı ? Halatlıda Zaten Hidrolik Sistem Mevcut...

Dem_ba_ba link=topic=81946.msg983050#msg983050 date=1426619815' Alıntı:
hıdrolıklı deıl halatlı kım dıor hıdrolık dıye hıdrolık olsa nıye halat koysunlar kı ?
Hidrolik Sistemi Kontrol Etmek İçin Halat Veya Elektronik Sistem Koyarlar...

Hidrolik Sistem Yok Diye Nasıl Savunabilirsiniz, Bana Mekanik Bi Makineyi Debriyajsız İleri Geri Hareket Ettirecek Bi Teknoloji Söyleyin?

omerfarukkoc link=topic=81946.msg983053#msg983053 date=1426620332' Alıntı:

Hidrolik Sistem Yok Diye Nasıl Savunabilirsiniz, Bana Mekanik Bi Makineyi Debriyajsız İleri Geri Hareket Ettirecek Bi Teknoloji Söyleyin?
;)) kizma kizma ;) kasrettikleri sey sanirim debriyajin halatli olmasi . satili kastetmiyolar gbime geldi

omerfarukkoc link=topic=81946.msg983053#msg983053 date=1426620332' Alıntı:

o senın halat dedıgıN senkromeclerı hareket ettırıyor ılerı gerısını baska bır sey yapmıyor ole senın dedıgın gıbı HIDROLIK olsaydı td ler zıplamazdı nıye zıplıyor ? hepsının mı ayarı bozuk ? mekanık satılı HALAT KOYARAK şatıl dıye yutturuyor bu nh ;)

fyaglikara link=topic=81946.msg983075#msg983075 date=1426622500' Alıntı:
;)) kizma kizma ;) kasrettikleri sey sanirim debriyajin halatli olmasi . satili kastetmiyolar gbime geldi
Alıntı Yaptığım Cümlenin Yazdığım Cümleden Daha Sert Olduğunu Düşünüyorum...

Dem_ba_ba link=topic=81946.msg983086#msg983086 date=1426623552' Alıntı:
o senın halat dedıgıN senkromeclerı hareket ettırıyor ılerı gerısını baska bır sey yapmıyor ole senın dedıgın gıbı HIDROLIK olsaydı td ler zıplamazdı nıye zıplıyor ? hepsının mı ayarı bozuk ? mekanık satılı HALAT KOYARAK şatıl dıye yutturuyor bu nh ;)
Halatla Bi Vites Değiştirmeyi Deneyin Bakalım... Neye Dayanarak Söylüyorsunuz Bunları, Elinizde Kanıt Olmasına Dair Örnekleriniz, Fotoğraf...vs Var mı ? Varsa Sunsanız da Biz de Aydınlansak...

Sistem Sizin Bahsettiğiniz Şekilde Olsaydı;
1-66s Serisinin Levyesine Bağlanan Bi Halatla Debriyajsız İleri Geri Yapamazdınız(Debriyajsız Kelimesinin Altını Çiziyorum)...
2-Fetullah Aksu, İsmail Pelit, Cihan Özece İsimli Üyelerimiz Kavramayı Yumuşatmaya Uğraşmazlardı... Hidrolik Sistemin Tapasını Cartını Curtunu Kurcalamazlardı...

omerfarukkoc link=topic=81946.msg983113#msg983113 date=1426626394' Alıntı:
Alıntı Yaptığım Cümlenin Yazdığım Cümleden Daha Sert Olduğunu Düşünüyorum...
Halatla Bi Vites Değiştirmeyi Deneyin Bakalım... Neye Dayanarak Söylüyorsunuz Bunları, Elinizde Kanıt Olmasına Dair Örnekleriniz, Fotoğraf...vs Var mı ? Varsa Sunsanız da Biz de Aydınlansak...

Sistem Sizin Bahsettiğiniz Şekilde Olsaydı;
1-66s Serisinin Levyesine Bağlanan Bi Halatla Debriyajsız İleri Geri Yapamazdınız(Debriyajsız Kelimesinin Altını Çiziyorum)...
2-Fetullah Aksu, İsmail Pelit, Cihan Özece İsimli Üyelerimiz Kavramayı Yumuşatmaya Uğraşmazlardı... Hidrolik Sistemin Tapasını Cartını Curtunu Kurcalamazlardı...
aynen öle 66 serısının levyelı kısmını kardesım satıl yerıne alıp halatla baglı ve deişik senkromec kullanılıyor 66 serısıde senkromeclı ama yenılerde kı senkromec farklı o halat senkromeclere baglı vıtes gecısını saglıyor ŞATIL gibi ,yagsız calısıyor sıstem yaglı calısıyorsa halatın bır manası yok o tapalar baska bır sısteme baglı olabılırler....kanıta gerek yok halat ve zıplama bunun kanıtı

Dem_ba_ba link=topic=81946.msg983133#msg983133 date=1426627593' Alıntı:
aynen öle 66 serısının levyelı kısmını kardesım satıl yerıne alıp halatla baglı ve deişik senkromec kullanılıyor 66 serısıde senkromeclı ama yenılerde kı senkromec farklı o halat senkromeclere baglı vıtes gecısını saglıyor ŞATIL gibi ,yagsız calısıyor sıstem yaglı calısıyorsa halatın bır manası yok o tapalar baska bır sısteme baglı olabılırler....kanıta gerek yok halat ve zıplama bunun kanıtı
O Zaman PowerShuttle ' lı Bütün Traktörler Böyle Size Göre ?

abi sen tdd serisindeki şatıl sistemi ile avrupa nh de olan şatıl sistemi arasındaki farkın ne oldugunu tam bilmiyosun sanırım =(
şimdi traktörde mekanik olan aksamı elle kontrol dısında kontol etmenin tek yolu hidrolik sistemle desteklemektir. hidrolik sistem burda yağ basıncı etkisi ile senin elinle yapıcagın işi yapar. buraya kadar sorun olmadıgını varsayıyor ve senle ömerfarukkoc arasındaki muhabbete geliyorum. bence ömer haklı cünkü hidrolik sistemi de kontrol eden bi sistem gerekli ömer diyo ki avrupa nhler bunu elktronik sistemle kontrol ederken tdd serisi halatlı sistemle kontrol ediyo yanlışım varsa düzeltin. senkromeç felan farklı olaylar sen konuya bambaska bi açıdan yaklasıyosun gibime geldi. tapa meselesi de bu hidrolik basınc ayarını düzenlemek ve kalkısları uygun yumuşaklıga ayarlamak için diyedir sanıyorum. zaten direkt mekanik halatlı sistem olsa adı şatıl olmaz ileri geri mekik kolu olur =((

Dem_ba_ba link=topic=81946.msg983151#msg983151 date=1426629718' Alıntı:
o halatın senkromclerı hareket ettırmedıgını ıspatla o zaman dostum
Tezi Savunan Siz Olduğunuza Göre İspatı da Sizin Yapmanız Gerekir, Benim Değil...

fyaglikara link=topic=81946.msg983154#msg983154 date=1426632503' Alıntı:
zaten direkt mekanik halatlı sistem olsa adı şatıl olmaz ileri geri mekik kolu olur =((
Katılıyorum... Dem_ba_ba Nickli Abimizin Dediği Gibi Bir Sistem Olsa Debriyajsız Geçiremezsiniz Zaten Vitesi... Ki Bunun da Aşağıda Fotoğrafta Bulunan Fiat 1180 DTH ' ın Vites Kolundan Bir Farkı Kalmaz...

Resimler ve ekler

• DSC01565.jpg
    DSC01565.jpg
    131.1 KB · Görüntüleme: 743
  • DSC01565.jpg
    DSC01565.jpg
    131.1 KB · Görüntüleme: 327

omerfarukkoc link=topic=81946.msg983155#msg983155 date=1426634018' Alıntı:
Tezi Savunan Siz Olduğunuza Göre İspatı da Sizin Yapmanız Gerekir, Benim Değil...
Katılıyorum... Dem_ba_ba Nickli Abimizin Dediği Gibi Bir Sistem Olsa Debriyajsız Geçiremezsiniz Zaten Vitesi... Ki Bunun da Aşağıda Fotoğrafta Bulunan Fiat 1180 DTH ' ın Vites Kolundan Bir Farkı Kalmaz...
hıdrolık yag halatla nasıl kontrol edılıyor yaaa cok mantıksız gelıyor abı o halat senkromeclerın ılerı gerı yapmasını saglıyorrr senkromeclı vıteslerde debrıyajsız vıtes gecırebılırsın kardesım :) arastır