pancar da kaplamalı tohum

Ynt: pancar da kaplamalı tohum

musa58 link=topic=81947.msg973435#msg973435 date=1424425328' Alıntı:
Arkadaslar kaplamalı pancar tohumu eken varmı tohumu n etrafında ot olmuyormu ş doğru mu bilgilendirirmisiniz
Biz ekiyoruz yıllardır ben öyle bişeye şahit olmadım. Kaplama amacı hastalık ve zararlılardan korunmak için
Ama bazen kaplama kalın olabiliyor tohumuna veya firmasına göre bu da çimlenmeyi zorlaştırıyor bitim noksanlıkların oluyor çıplak tohumun bitişi daha rahat fakat hastalık ve zararlı açık bir durumda ben kaplamasızı tavsiye etmem çünki hastalık başa geldiği zaman gitmesi çok zor..

Kaplamalı tohum sadece kulleme gibi bi kkac hastaliga karsi direncli oluyor. Kaplamasiza gore 4 5 gun civarinda gec cikis yapiyor. Ama mibzer kaplamali tohumu birim birim ekiyor. Cift olmuyor. Mesafe esit dusuyor.ben ikisinide ektim. Ama kaplamali ekerseniz kaplamasizi bi daha ekmezsiniz. Ama o ot falan hikaye

Kaplamalı tohumun ota pek faydası olmuyor hatta bazen kaplama tohum geç çıkıyor kaplama ekenler çıkış suyu vermek zorunda kalıyor o zaman kaplamasız tohum ekenler sulamadan çıkarınca kaplamalı ekilen tarlaya gore daha az ot oluyor.