2015 hayvancılık kredileri

2015 yılı büyük baş hayvancılık kredileri faiz oranları, sigorta koşulu ve ödeme yılı ile ilgili şubelerle görüşüp bilgisi olan var mı ?

Ynt: 2015 hayvancılık kredileri

Bende sorduum kardeşim.Şuan kalkmadı hala 0 faizli hayvancılık kredileri tarım kredi kooperiflerinden alabiliyorsun.Tabi ödeme durumuna bakıyor aslında kredi almıyorsun Hayvanları alcagın yer buluyorsun sigortlarını yaptıroyrsun hayvanların 1 Tane banka müşterisi ve Sağlam kefil buluyorsun ve düzenin varsa. Besliyecek çiftlik.Ruhsatını verceksin gösterceksin burdan kimse dogru sölemez en iyisi gitceksin tarım kredi koopertifine çks falan bakıcaklar

mousset83 link=topic=81949.msg987202#msg987202 date=1427574121' Alıntı:
son durum nedir arkadaşlar kredilerde kesin bilgi sahibi olan varmı hala sıfır faizlimi
var.
Dün sordum ziraat bankası veriyor fakat inekler onların üstüne ipotekli ve sen her birine sigorta ödemek zorundasın ayrıca en az 10 inek alabiliyorsunuz
ayrıca kapalı havalı tam modern çiftlik istiyorlar ruhtası işletme nosu da olucak ilk kurman gerek sonra başvurcan
2 yıl ödemesizz 5 sene vadeli kefil baban dayın amcan olur 1 kefil

kredi de 10 başa çıkarmak isteyenler diyoya lüx çiftlik istemiyo diye duydum bende yanlış biliyo da olabilirim ama sadece inek almak için süt inegi falan ithal olarak kredi vermiyolar yani ok

mousset83 link=topic=81949.msg987207#msg987207 date=1427575007' Alıntı:
kredi de 10 başa çıkarmak isteyenler diyoya lüx çiftlik istemiyo diye duydum bende yanlış biliyo da olabilirim ama sadece inek almak için süt inegi falan ithal olarak kredi vermiyolar yani ok
10 baş en az dedim ben 50 baş 10 baş işletme için diyorum
10 baş hayvan gelip kontrol edicekler 10 baş ' a uygun ahırı vvar onayı verdilermi tamamdır

Kredi ile hayvan alan insanlar buralarda şu an perişan oldular. Geçen gün kredi ile hayvan alanların gurbete çalışmaya gittikleri hakkında bir konu vardı.

Sizin çevrenizde kredi ile hayvan alıp başarılı olan var mı bilemiyorum?

ENES4422 link=topic=81949.msg987213#msg987213 date=1427575486' Alıntı:
Kredi ile hayvan alan insanlar buralarda şu an perişan oldular. Geçen gün kredi ile hayvan alanların gurbete çalışmaya gittikleri hakkında bir konu vardı.

Sizin çevrenizde kredi ile hayvan alıp başarılı olan var mı bilemiyorum?
valla benim çevremde kredi ile hayvan alıp başarılı olanda çok batanda çok .. başarılı olanlar bunu meslek olarak görüp gönülden isteyip ve karşılaştıkları zorluklara gögüs gerenler .. zarar ettikleri dönemlerde oldu çıkmadılar bu işten .. meslek olarak gördüler..batanlarsa dayanma gücü olmayanlar köşeyi dönmek için fırsat gibi görenler ..

Ali SARAÇ link=topic=81949.msg987214#msg987214 date=1427575582' Alıntı:
valla benim çevremde kredi ile hayvan alıp başarılı olanda çok batanda çok .. başarılı olanlar bunu meslek olarak görüp gönülden isteyip ve karşılaştıkları zorluklara gögüs gerenler .. zarar ettikleri dönemlerde oldu çıkmadılar bu işten .. meslek olarak gördüler..batanlarsa dayanma gücü olmayanlar köşeyi dönmek için fırsat gibi görenler ..

Yemin etmene gerek yok güzel kardeşim. Öyle diyorsan öyledir...:)
Benim çevremde batan, sıfıra çıkan yok. Fakat insanlar çok zor durumda. Ben besihane yapıp kredi ile HAYVAN bağlayıp başarılı olan görmedim. Fakat duyduğum oldu.

İşin üzücü tarafı; bir gün bakıyorsun tanıdığın, selam verdiğin insanların traktörü veya başka malı haczedilmiş... Rabbim kimseye vermesin...

ENES4422 link=topic=81949.msg987217#msg987217 date=1427576085' Alıntı:
Yemin etmene gerek yok güzel kardeşim. Öyle diyorsan öyledir...:)
Benim çevremde batan, sıfıra çıkan yok. Fakat insanlar çok zor durumda. Ben besihane yapıp kredi ile HAYVAN bağlayıp başarılı olan görmedim. Fakat duyduğum oldu.

İşin üzücü tarafı; bir gün bakıyorsun tanıdığın, selam verdiğin insanların traktörü veya başka malı haczedilmiş... Rabbim kimseye vermesin...
bir işi doğru düzgün yapamayıp heves eden 'hayvancılık' değil ne iş yapsa eline yüzüne bulaştırır .. burda demek istediğim hayvancılık çok iyi cok güzel değil .. ama batırmaz insanı hakkını verirsen karnını doyurur birazda para kazandırır .. hangi iş olursa olsun düzgün gönülden yaparsan para kazandırır .. istersen simit sat ..

Ali SARAÇ link=topic=81949.msg987218#msg987218 date=1427576182' Alıntı:
bir işi doğru düzgün yapamayıp heves eden 'hayvancılık' değil ne iş yapsa eline yüzüne bulaştırır .. burda demek istediğim hayvancılık çok iyi cok güzel değil .. ama batırmaz insanı hakkını verirsen karnını doyurur birazda para kazandırır .. hangi iş olursa olsun düzgün gönülden yaparsan para kazandırır .. istersen simit sat ..

Evet haklısın, bir insan hangi işi yapacak olsa o işte başarılı olmak için önce sevmesi ve doğru yapması gerek. Gönülsüz yapılan işten hayır gelmez.

valla kredi konusunda haklısınız arkadaslar benıde bıraz huzursuz ediyo banka işlerini sevmem ama şöylede bi durum var eğerki sıfır faizliyse peşin para vericeğime kredi çekerim ödeyebileceğim miktarlarda işte 80 bin 100 bin ne ise ipotekte gösterebilirim ama şartları bilmiyorum kredi çekip batan lar bence kendilerini aşan miktarlarda çektiyse risklidir herkes ne kadar ödiyip ne kadar ödeyemeyeceğni 3 aşağı 5 yukarı hesaplayabilmeli sorun olmaması için

mousset83 link=topic=81949.msg987230#msg987230 date=1427577485' Alıntı:
valla kredi konusunda haklısınız arkadaslar benıde bıraz huzursuz ediyo banka işlerini sevmem ama şöylede bi durum var eğerki sıfır faizliyse peşin para vericeğime kredi çekerim ödeyebileceğim miktarlarda işte 80 bin 100 bin ne ise ipotekte gösterebilirim ama şartları bilmiyorum kredi çekip batan lar bence kendilerini aşan miktarlarda çektiyse risklidir herkes ne kadar ödiyip ne kadar ödeyemeyeceğni 3 aşağı 5 yukarı hesaplayabilmeli sorun olmaması için

Sıfır faiz diye bir şey yok ki! Bu sadece kandırmaca, eğer sıfır faiz konusunu gidip kendin yüz yüze konuşursan daha iyi anlarsın. Sana şunu diyecekler; 'İlk taksit düşük miktar faizsiz, sonrakiler artarak devam eder, ilk taksidin faizi sonrakilere yüklenir.'

mousset83 link=topic=81949.msg987230#msg987230 date=1427577485' Alıntı:

Adamlar trilyonluk ile başlıyor cebinde beş para yok 30 dönüm yeri ipotek verio trilyonluk işletmeyi inekleri yaptıro hiç bişi bilmiyor olucak sanıyor BİLİNÇSİZ YAPILIYOR kendisi o gübrenin içinde girmiyor sırf o için a yrı elamanlar yapıo modern yapıo ama bilinçsiz oldugu için kısa sürede herşeyini kaybediyor fakat yapanlar 20-30 la başlayıp kendi sermayesi ile açıp yapan başaranlarda çok %65 batan varsa %45de başarılı olanlar var :)

ENES4422 link=topic=81949.msg987233#msg987233 date=1427578422' Alıntı:
Sıfır faiz diye bir şey yok ki! Bu sadece kandırmaca, eğer sıfır faiz konusunu gidip kendin yüz yüze konuşursan daha iyi anlarsın. Sana şunu diyecekler; 'İlk taksit düşük miktar faizsiz, sonrakiler artarak devam eder, ilk taksidin faizi sonrakilere yüklenir.'
öyle ise zaten çekmem doğru söylüyosun en iyisi bankadan gidip bilgi almak

Size bir hikaye anlatayım %100 gerçek yaşanmış tanığım amasyada oluyor ve şuan fuarlarda gezdirdiği ineği var konyadaydı dün

Yazmıycaktım yazdım
başarı hikayesi; alıntı
13 Yaşında ' idim hayvanları çok seven her yediğim yemeği onlara da götürür oldum kuzularım vardı köpeğim kuşlarım güvercinlerim vardı sokaktan inekleri görüyordum ona yöneldim bir sevgi başladı o hayvanada babam terziydi + hurdacılık yapardı 100 kişilik küçük bir köyde yaşıyorduk parasızlıktan okula gidemediğim zamanlar oldu fakat hayvanlarımı hiç bir zaman aç bırakmadım gittim topladım sattım ve o sene babam ' dan rica ettim bana inek alırmısın diye alamam dedi çok pahalı üzülmüştüm o an çıktım dışarı ağlamaya başladım o an da sokaktan gelen birisi elini arkama attı boynuma niye ağlıyorsun diye hiç dedim bak söyle dedi elime çikolata verdi.İnek istedim babam ' dan alamadı parası yokmuş dedim.Çokmu seviyorsun dedi evet dedi maşallah 6 tavugun var 1 kuzun 1 köpeğin var bakıyorsun dedi aferim sana dedim ve yarın bir baktım dut ağacının altında küçük minnacık ortalama 2 aylık yeni bir buzağı yavrusu okadar tatlıydıki.Babama teşekkür etmeye gittim haberi yoktu bir baktı oda şaşırdı.Sonra o amca geldi sana haftaya olucak olan bayramın hediyesi dedi durumu iyiydi bahçe işleri yapardı okadar sevindimki dünyalar benim oldu. Ve hergün otlama yaptım yanımız meralardı hep.ve hep öyle baktım baktım hani düşünmüyorum bile ne olacak araştırmadaa yapıyordum hep çobanlardan falan hep konuşuyorduk 1 sene geçtikten sonra çoban amca götürdük getirdi gebe kalması için 15 yaşında oldugum zaman büyümüştü artık ve doğurma anı da yaklaşmıştır birgün sabah uyandıgımda kapalı olan küçük 3 pencereli odada tertemizdi orda sabah bir açtıgımda baktımki küçükcük minnacık buzağı dogmuş çobanlardan bilgileri aldım böyle böyle ve devam etti annesi ile 15 yaşındaydım 16 yaşına geldiğinde bir daha dogurdu sütü ' de peynir yapar satardık amcayada verirdik.16 yaşına geldiğimde tkrar dogum yaptı 3.ye dogdu 16 yaşında 5 adet olmuştu akşama kadar hem su önlerinde sadece ot ve saman alıyorduk meralarda otluyordu yeşillik ve ozamanlar 34kg süt alıyorduk taneden elle sağım yapıyorduk 17-19-19 yaşlarında biriktirdğim para ile amcanın parasını verdim kabul etmesi artık ahırı büyüttük babam biz annem 15 başlık yaptım kapalı idi tuuğla ile 20 yasinda askere gittim 21 yaşında artık 13 adet vardı bazıları satılmıştı iyide para kazanıyorduk yağ yapar yogurt peynir yapar satardık....27 yaşında 21 olmuştu inek sayımız artık hergün güdmeye gidiyordum yetmiyordu buraları 27 yaşına geldiğimde biriktirdiğim paralarım vardı.hergün birikiyordu birikti biirikti babam annemde çalıştı 120 bin lira birikmişti babam da ineklerle ugrastı artık.

Ve işte o an 0 faizli 7 yıl krediler çıktıgında oturduuk düşündük böyle böyle olucak şu kadar praamız var hesabımız böyle şöyle 7 dönüm arsa satın aldık 14 bin liraya boş arazi ve başladık işletmeyi kurmayı 200 başlık işletme yapmıştık tamamen açık besi bir tanede traktör tesfiye römork vardı aldık artık.Ve başvurdugumda 30 hayvan aldık 5bin liradan 150 bin tl 2 yıl ödemesiz artık 1 tane işçi ben babam annem vardı kısa geçeyim çalıştık yemleri hazırda aldık işçimizde meralardı önleri zaten otlattı ' da.47 hayvan vardı toplam.net sağılır 1.5 yıl kazancını biriktrdim bişi yapmadım ve çok kazanmıştık kredi borçlarımı kapattım.
84 hayvanım oldu gebe olan dogurdu gebe kalan vs.
işletmem çok iyiydi 29 yaşlarında 112 baş sağılır oldu doganları sattık vs aldık biraz 30 yaşında200 adet toplam oldu ve artık büyüme zamanıydı 500 baş ' a yükseldik hala aldımda sadece toros arabam kartal vardı. 69 modelde traktörüm başka bişi yoktur gübreleri elle kendiniz emeklerimizde ugrastık sistem yapmadım 12li ünite vardı sağım içinde
3 yıl 32 yaşındada 500 ' e yükseldi toplam hayvan sayım artık hala birikimlerimde bişiler yapmaya çalıştık 2 tane veterner ile çalışıdum 3 yıl içindede toplam 977 sağılır baş oldu sağımlar sürekli sağım 45 işçim vardı hala daha arabam yoktur :) ve birikimlerimde kazançlarımlada kısa geçiyorrum kendi fabrikamızı kurduk süt ve ürünler olarak + 2 trilyon ' a maal oldu. %20 kredi ile ve ordada babam şef 330 kişi işçisi var
ve de küçük bir yerde yem kaba yem maliyetleri içinde firma kurduk ordada köylüden çiftçiten alıyorduk biz biçiyorduk ucuza geliyor ve şuanda öyle 1000 başlık işletmem var fabrikam var ve hala çiftçinin yetmediği zaman firmalardan alıyoruz hazır A Kalite ortalama 35 kg süt verimi var
10000 bin kapasiteye çıkmak amacım yürlerce dönüm hektardan ucuza maal oluyor çiftçiden aldıgmız ürünler ve hiç birzaman yanlış düşünmeyin fakat olumsuzluklarıda unutmamak gerekir bilinçli yapılan her iş yolunda gider.Bakın ben nasıl geldim söylemesi kolay gelir fakat dogumlarda geceleri yatmadım uykular geldi geldi gitti şimdi dogum olck ya 2 saat olucak hiç uyumadım ayriyetten 850 başlık tavuk besiliği mevcut
İŞLETMEM SON Modern sistem Sıyırıcı sistemler vs 28 4 biçer döver traktör son modern var çiftçiden samanımız 0,400 ' e satılırken bize ordan 0,200 ' e maal oluyor.veya 0,250 yonca slajda küsperlerde öyle
ve şuan altımda 20 binlik araba var şuan trilyon para var bankada ve ben hala böyle çiftçi normel insan gibi kahveme çıkıyorum 2 yıl içinde ' ise yeni daha büyük kendi markamı yaparak çok büyük 100dönüm arazida yapılacak olan büyük fabrikamı temelini atıcaz ve yapabildiğim kadar yapıcaz fazlada kaçmıycam sadece önümde 1 fabrika daha.
Burdaki amaç gelecek için neler bırakıyoruz yıllık 50 bin 100 bin bağış hayır yapıyorum Allah ' tan dua ederken nie şu olsun birşey istemiycem diyorsunuz çok isteyin ve hayırlı olsun.Allah hep yüzüme baktı alkollüm sigaram yok evli digilim nişanladın düğünüde yapıcaz
çok ilerlersemde iflas a dogru sürüklenirim istediğim 2 fabrikam 1 çiftliğim yeterli onlarda tam seviyedeler zaten. bir kere yap büyük yap derlerdi üstadlarım o amcama ' da şuan 10 baş yolladım.baksın diye :) ve fabrika kurumlarında %30 destek %20 kredi aldım %50 peşinalarlarla yaptım kredi bitti ve tamamen bana ait.süt ve ürünlerini ayran yogurt kendi ürünüzümü satıyoruz.

İşte nerden nereye başarı hikayesi budur

bantun111 link=topic=81949.msg987235#msg987235 date=1427578652' Alıntı:
Adamlar trilyonluk ile başlıyor cebinde beş para yok 30 dönüm yeri ipotek verio trilyonluk işletmeyi inekleri yaptıro hiç bişi bilmiyor olucak sanıyor BİLİNÇSİZ YAPILIYOR kendisi o gübrenin içinde girmiyor sırf o için a yrı elamanlar yapıo modern yapıo ama bilinçsiz oldugu için kısa sürede herşeyini kaybediyor fakat yapanlar 20-30 la başlayıp kendi sermayesi ile açıp yapan başaranlarda çok %65 batan varsa %45de başarılı olanlar var :)

Yazdıklarını tamamen okudum...:)) Bu örnekler çevremde çok var. Tabi bu kadar dev değiller ama şu an hatırı sayılır sermaye sahipleri olmuşlar.
1-2 hayvanla günümüzden 40-50 yıl önce başlamışlar. Bu arada hangi traktörü alıyorsun belli oldu mu?

ziraat bankası sıfır faizli kredi yok şuan olsa hiç beklemez çekerim
hayvan alım kredisi var 2 yıl ödemesiz ama faizli ayriyeten sağım ünitesi soğutma tankı vs istiyorlar
hayvanlara sigorta kendine sigorta yaptırmak zorundasın bana göre en uygunu yem kredisi gibi geliyor

n_sayan link=topic=81949.msg987251#msg987251 date=1427581171' Alıntı:
ziraat bankası sıfır faizli kredi yok şuan olsa hiç beklemez çekerim
hayvan alım kredisi var 2 yıl ödemesiz ama faizli ayriyeten sağım ünitesi soğutma tankı vs istiyorlar
hayvanlara sigorta kendine sigorta yaptırmak zorundasın bana göre en uygunu yem kredisi gibi geliyor
aman abi iyi düşün taşın çek sıfır faizli değilse ben bulaşmam zaten