Bizim Ford 3600 ve Römork

Ynt: Bizim Ford 3600 ve Römork

realmmt link=topic=82033.msg974773#msg974773 date=1424712450' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler, sizin memlekette güzelmiş birader çamlar ormanlar filan insanın içi açılıyor, romorkta damper var heralde

Aynen çok güzeldir memleketim üniversite okuyup köye geldim yine :) Çam ağaçlarını kendimiz diktik çam fıştığı için. Römork damperli, küçük traktöre yaptırmıştık o da çok iyi oldu diğer römorklarla çıkamayan bunu alıp gidiyor :)

Abi senin forduda görmüş olduk masallah forda. bu ford kayseri montaji piyasada tutulmayan tipinden dedigin gibi bu traktor orman işi görmüş. Buna iyi bi masrafla adam olur bu sormasi ayip size kaça maal oldu. Ford cefakar traktor atik ve güçlüdür o zamanin en suratli traktorleri t7 avrupa modelleriydi.

Black.Boyss.37 link=topic=82033.msg974819#msg974819 date=1424720666' Alıntı:
Abi senin forduda görmüş olduk masallah forda. bu ford kayseri montaji piyasada tutulmayan tipinden dedigin gibi bu traktor orman işi görmüş. Buna iyi bi masrafla adam olur bu sormasi ayip size kaça maal oldu. Ford cefakar traktor atik ve güçlüdür o zamanin en suratli traktorleri t7 avrupa modelleriydi.

10 bin e almıştık bunu masraflar da 5 bini buldu. Hala içerden ses geliyor. Tamirci bişey yok diyor ama adam haklı yüklüyken oluyor bu ses. Önceki gün taş çektim bunla rampa inerken parçalanacak gibi ses yapıyor. Korktum yeminle kaza yaptıracak diye... Bunun motor T6...

Bunu almadan tanissaydik ya usta 11 e falan cillop gibi bir 3610 yada t 7 avrupa alirdik. Ama yapacak birsey yok bi daha ayni hataya dusmemek gerekir. Gorunene gore masrafi hala var bunun. Bayir assa inerken ses sanzumandanmi geliyor yoksa arkadanmi

Black.Boyss.37 link=topic=82033.msg974873#msg974873 date=1424725256' Alıntı:
Bunu almadan tanissaydik ya usta 11 e falan cillop gibi bir 3610 yada t 7 avrupa alirdik. Ama yapacak birsey yok bi daha ayni hataya dusmemek gerekir. Gorunene gore masrafi hala var bunun. Bayir assa inerken ses sanzumandanmi geliyor yoksa arkadanmi

Şanzumandan geliyor ya sesi bile kaydettim ustaya dinletmek için. Her ne kadar değiştirmeyi düşünsek de değiştirene kadar çok işi var bunun daha çift süreceğiz. He bu arada 4 le rampaya sarınca boşa geçiyor kendisi. Bir de sonbahar çifti sürerken baskı diski değişti.

Nasil vitestenmi atiyor yani ? Baski birsey degil fordun kolay kolay yemez baskıyı. Küt küt vurma sesi varsa prizdirek yada ayna mahrutiden gelir aynamahrutiden geliyorsa civatalat gevsemistir basit olur prizdirek dagildiysa grubu bozar

Black.Boyss.37 link=topic=82033.msg974906#msg974906 date=1424728530' Alıntı:
Nasil vitestenmi atiyor yani ? Baski birsey degil fordun kolay kolay yemez baskıyı. Küt küt vurma sesi varsa prizdirek yada ayna mahrutiden gelir aynamahrutiden geliyorsa civatalat gevsemistir basit olur prizdirek dagildiysa grubu bozar

Dediklerini bilmiyorum inşallah basit bişeydir. Rampaya gelince 4. viteste motoru boğmadan boşa atıyor. Aldığımızdan beri üç kere bölündü traktör

Usta 4 cü hilal bitmiş Insallah disliyi bozmamistir yada sesi 4. Dişli yapiyor da olabilir gruba zarar veriyor olabilir surdan anlariz seri 3 e attigi daki vites yumusakligi seri 4dede aynimi yoksa cokmu yumusak

Onu en kisa zamanda yaptir derim yoksa masrafi katlar iyice. Ustani degistir bence vitesten atan traktor ne marka olursa olsun hilal bitmistir yaylar bitmistir demek. Sen saglam bi ford ustasi bulsan bu traktor ne kadar dökük de olsa ariza açmaması lazim fordu 31 sene kullandik

Black.Boyss.37 link=topic=82033.msg974915#msg974915 date=1424729186' Alıntı:
Usta 4 cü hilal bitmiş Insallah disliyi bozmamistir yada sesi 4. Dişli yapiyor da olabilir gruba zarar veriyor olabilir surdan anlariz seri 3 e attigi daki vites yumusakligi seri 4dede aynimi yoksa cokmu yumusak

aynen dediğin gibi 4 e çok rahat geçiyor. 3 e geçişler daha sert. hapı yuttun diyon yani :S

Abi ustani degistir fordun ustasını dilinden anlayaninida zor bulursun fordun huyudur zaten ya tam takim toplu olacak uyum sagliyacak bütün aksami yada bozulur orasini burasini toplamakla. Benden tavsiye bi an once sativer o fordu sen sikma canini ticaret abi bu ikinci el mal sonucda ne cikacagini bazen tahmin bile edemezsin. O yuzden boya yememis fazla anahtar degmemis motor tercih edilir. Sikma sen abi canini sakarya civarinda olsan bu fordu cincik gibi toplatirim ben sana kac sene de anahtar vurmassin bu arada pompadan ne haber pompanin ayari duzgun vermislermi abi dumanlama varmi

Black.Boyss.37 link=topic=82033.msg974925#msg974925 date=1424730597' Alıntı:
Abi ustani degistir fordun ustasını dilinden anlayaninida zor bulursun fordun huyudur zaten ya tam takim toplu olacak uyum sagliyacak bütün aksami yada bozulur orasini burasini toplamakla. Benden tavsiye bi an once sativer o fordu sen sikma canini ticaret abi bu ikinci el mal sonucda ne cikacagini bazen tahmin bile edemezsin. O yuzden boya yememis fazla anahtar degmemis motor tercih edilir. Sikma sen abi canini sakarya civarinda olsan bu fordu cincik gibi toplatirim ben sana kac sene de anahtar vurmassin bu arada pompadan ne haber pompanin ayari duzgun vermislermi abi dumanlama varmi

Mart ayı züğürt ayı çiftçinin bizim burada öyle derler.. Bunu satarsam 6066S alacam demiştim ya sana Ama şimdi o parayı toplayamam. Pompanın elemanı değişti. Rolantiyi fazla yapmışlar pek beğenmedim ama işte idare eder. Yakıtı arttı biraz. Ama jet gibi gidiyor yola :) En azından önümüzdeki sonbaharı çıkarsak bununla zaten yolcu bu.

güzel paylaşım
sen traktörü alacağın zaman ara beni
kırkağaç traktör pazarını bilirsin oradan istediğin traktörü buluruz sana tanıdık ustalara da güzel bi kontrol ettiririz içine sine sine alırsın