Açık Sitem Ahır Ekipmanları.

Merhaba,

Hem kendim hem yeni üyeler başlıyacaklar için kısa sürede açık sistem 20-30 baş kapasiteli yer i yapıcaz.

Gübre sıyırma sistemi Otomatik yemleme yani yem Yerinin yanına RAY takıp karma makinasına katıp oraya dökücez sistem Direk sağımdan sonra kaazana el değmeden.vs

Şimdi ilk sorum Gübre sıyırma sistemini en düşük kaça yaptırabiliriz
500 Lt Sogutma kazanı 2.el alsak daha mı iyi olur ? Ve kaça bulabilir

Ve bu sıyırıcı sistem çukur yapmak gerekir mi vs Bilgilendirirmisin

Traktör ve tesfiye var. onlarla sıyırıcnın döktütüğü yer den çekicen bilmiyorum önerilerniiz neler

Karma makinası 2.el alırız zaten kaça bulabilir?

30 Baş kapasiteli SAYA Çiftğini üstü kapalı ve açık.yanları Kaça maal Olur 25 bin ayırdım Diğer hepsi için ?30 Bin de olabilir yer 1 Dönüm fazla masraf yapmak istemiyorum

Ynt: Açık Sitem Ahır Ekipmanları.

öncelikle kaynak işleri felan elinden geliyormu?

süt sğutma tankı 2. el 4000-5000 tl.

sağım ünitesi 2. el 1x10-2x4 yaklaşık 10000 tl.

sıyırıcı hidrolikli 7500 tl. sıfır

eternit metre 10 tl. çelik çatı 15 tl. merekare olarak

artı 10 tl. işçilik metre kare

taban beton 3000-4000

çifçilik zor iş link=topic=82041.msg975002#msg975002 date=1424772715' Alıntı:

taban beton 3000-4000

eternit 8,5 dan almıştım ben profilinde boyunu 25 liraya almıştım diye hatırlıyorum 4-6 2mm kullanmıştım
makasların altını 4-8 kullandım daha dayanıklı olsun diye

çifçilik zor iş link=topic=82041.msg975002#msg975002 date=1424772715' Alıntı:

taban beton 3000-4000

Sadece kaynak işi beton atma işiçliği karması vs İyi anlarız. Onları yaparızda

Süt sağım ünitesi değil hocam 6LI Sağım makinası :) 0ı 6500tl
sıyırıcı hidrolik 7500tl sıfır 2.el 2-3 senelik 3 bin -4 bin civarıda 6 inek için sizce gerek varmı? Traktörümde tesfiyede mevcut.?
taban beton olmazda taş yaparız İşçilik ben babam Birde akraba var yapıo birde usta buluruz.
Bu süt kazanı 2-3 Bin civarı 300 lt Bulunabiliyorda

Bunlar tamam Diyelim kazanla makina bunu tamam kesin yani sğalık açısındanda
Sıyırma sistemi 6 inek için sizce gerek varmı ama ilerdede 2-3 seneye 20 adet toplam olcam 3 sene sonra nerdeyse.Şimdiden taktırmak mı gerek yok ilerde mi?
Traktör tesfiye ilede oluyor ama bilmiyorum.
Ölçücez biçiz 30-40 Kapasiteli yapıcaz

20-30 baş için bence bütün bu saydıkların gereksiz.bende 30 baş hayvan var sadece saydıklarından 6 lı süt sağma makinesi var diğer bütün işçiliği hanımla beraber yapıyoruz daha başlarken her şeyi otomatik yapmaya çalışırsan para kazanamazsın bence tesisi kuracağın yerin alanını geniş tut daha sonra herşey yavaş yavaş olur

bantun111 link=topic=82041.msg975037#msg975037 date=1424782209' Alıntı:
Sadece kaynak işi beton atma işiçliği karması vs İyi anlarız. Onları yaparızda

Süt sağım ünitesi değil hocam 6LI Sağım makinası :) 0ı 6500tl
sıyırıcı hidrolik 7500tl sıfır 2.el 2-3 senelik 3 bin -4 bin civarıda 6 inek için sizce gerek varmı? Traktörümde tesfiyede mevcut.?
taban beton olmazda taş yaparız İşçilik ben babam Birde akraba var yapıo birde usta buluruz.
Bu süt kazanı 2-3 Bin civarı 300 lt Bulunabiliyorda

Bunlar tamam Diyelim kazanla makina bunu tamam kesin yani sğalık açısındanda
Sıyırma sistemi 6 inek için sizce gerek varmı ama ilerdede 2-3 seneye 20 adet toplam olcam 3 sene sonra nerdeyse.Şimdiden taktırmak mı gerek yok ilerde mi?
Traktör tesfiye ilede oluyor ama bilmiyorum.
Ölçücez biçiz 30-40 Kapasiteli yapıcaz
aslında şidi düzelttin soruları
ben senin konu başındaki sorularına karşılk cevapladım maliyetleri bu maliyet + - 5 yanıl paylıdır.

sana ben başımdan geçeni anlatayıim
1996 da 70 başlık kapalı bağlı sistem işletme kurdum (o tarihlerde yarı açık ahırlardan haberimiz dahi yoktu)
bağlı sistemde hayvan lar hem verim hem balayıp çözüp sıkıntı oluyordu
2007 senesinde modern ahırları gezip gördüm çok hoşumu gitti
hemen balyozu kazmayı aldım elime başladım tadilata
kilit sistemi, durak demirleri, sıyırgı, hepsini kendim imal ettim. çünkü ozamanlar çok pahalıydı
tabi sağım ünitesini geçen yıl yine kendim kurdum
şuanda yemkarma vagonuyla yem dökmek için duvarın birtarafını baydan boya kıracağım
haa birde diğer duvar tarafndan kapı açacağım gezinti avlusu için ama ahırın zemin yüsekte ne yapacağımı düşünüyorum

benim hikayeyi iyi okursan hatalara düşmesin

6-10 hayvan için, sıyırgı, yem karma mak, sağım sistemi (altılı da dahil) hiçbirine gerek yok modüler iki hayvanlık işini görör
nezamanki sağmal sayısı 20 ve üzeri çıktı. işte o zaman makinaları almassan sıkıntı çekersin

cnyt1076 link=topic=82041.msg975168#msg975168 date=1424795549' Alıntı:
20-30 baş için bence bütün bu saydıkların gereksiz.bende 30 baş hayvan var sadece saydıklarından 6 lı süt sağma makinesi var diğer bütün işçiliği hanımla beraber yapıyoruz daha başlarken her şeyi otomatik yapmaya çalışırsan para kazanamazsın bence tesisi kuracağın yerin alanını geniş tut daha sonra herşey yavaş yavaş olur
bu tavsiyeyi kesinlikle dinleme yap otomatiğini işine bak adam bulunmuyor bir de evli değilsen evlenme problemi yaşarsın

ORION link=topic=82041.msg975203#msg975203 date=1424800628' Alıntı:
bu tavsiyeyi kesinlikle dinleme yap otomatiğini işine bak adam bulunmuyor bir de evli değilsen evlenme problemi yaşarsın
Para niye kazanmıyorum o arkadaş tavsiyeyi vermiş ama ben 6 inekten başlıcam zaten de İşi otomatik yapıcam Modern çiftliçil Evlenme problemleri sıkıntı
ORION link=topic=82041.msg975203#msg975203 date=1424800628' Alıntı:
para yönünden sıkıntı olmaz fakat 6 ineğe gerek varmı bilmiyorum.Hani traktör tesfiyede var sıyırma yerine.Karma makinası düşünmüyorum Süt makinasını sıyırma aslında düşünüyorum ama şuanlık ya sıyırma makinası 2.el uyguna bulursak yada karma makinası.Yemliğe ray üstündne direk dökecek şekilde bilmiyorum.2 sinde birisi olur evlilik meselesinee geldiğinde sonuna kadar böyle köy yerinde digil belli bir süre ineklerin sayısı 50-60 a çıkana kadar Büyük çiftlik ve başka projoler var haatım çiftçilikle hayvancılıkla geçmez