Arabamı Newhollandmı? Yardımlarınız bekliyorum

Merhaba arkadaşlar ben manisanın alaşehir ilçesinde bir kasabada yaşıyorum.

1-2 Ay içersinde yaprak sarması alımını gerçekleştirecez 3 ay sürüyor. Evimizde avlumuz geniş . o Yüzden alıcaz. Ve yapraklar bitince Açık Sistem Çiftlik kurucaz Saya derler köy yerlerinde. 20m Uzunlugunda. Tahminim öyledir bilmiyorum neyse. Elimde 30-35- Bin 40 Bin para olcak inş.

Bu para traktör ve araba için ayrılan para. Ama benim sormak istediklerim var çünkü çok şey bilmiyorum traktör hakkında Alıcagımda arabada Opel astra 2004 Model Köy yerindeyiz malum 3 bin nufüsu var 70 Bin 90 Bin araba alanda var Kazandıgını böyle pahalı arabaya yatıranlar yıllık 200 bin geliri olupta kartal bir araba binip kazanıdıgnı Bağ hayvan alanlarda.var.

Ben bir gün düşündüm 15 bin tl ye araba alıcam 20-25 Bin e traktör alıcam dedim Massey 240s Bağım fazla yok okadar sadece yılda 1-2 Durmadan hergün Sabah 6dan Öğlen 12 ye kadar çalışacak.Traktör yorulmayacak fazla yani. Diğer günlerde hayvan gübrelerini ne bileyim küçük şeylerle ugrasırım.

Araba 15bin tl ye Alıcam avrupa fakat 5 bin tlye De Doğan L Binen uzun toros u da düşüncem Arabam Zevk işi dedim kendi kendime ve kurucagım çiftlik yıllarca olmucak ilerde araç gereç konur çünkü ilerde Daha büyük çiftlikler açıp daha iyi projeler var aklımda.Dedim ki araba zevk işi arabayı hergün 20km yapmıcan hergün max 3-4Km Oda köy içlerinde ayda 3 Kere ilçeye gidersek 10km gidiş o olucak Dedim ki bana lazım olucak Bir toros araba Uzun tip veya İş görsün diye doğan L de olur Slxde olur 6-7 bin ' e Ben bunuu alsam;

Şimdi massey 1990 model traktörle 2015 0 New holland aynı olmaz Traktör alırsam yaptıgım para kazandıgım iş i daha rahat yapıcam yorulmayacam diğer traktörler gibi zıplayarak zor direksiyon tek çekiş Vs Kapalı kabin Klimalı hem kışın hem yazın iyi olur diyerekten onu düşündüm bu gece ve de aklımda şöyle birşey var 3 bin tlye 4 bintlye Uzun toros bulabilirsem 10-15 bin e 5 Sene ödemeli yıllda 3 bin tl yede Alırım avrupa bir araba dedim hemen değil tabi torosda duracak ama ne bileyim birazda araba.

Sizce id ;

TR 6 Ya benzeyen modellerden seçicem para yetmesse zaten şuan 6 yıl vadeli veriyorlar ben paranın çogu bölümünü vercm 35 bin tl sini geri kalanını sonra. KAPALI SON MODEL KONFOR KLİMALI TT MODELLERİNE BAKTIM BİRDE T480 Modelleri hangisini öneriyorsunuz

Ve kararım sizce iyimi hani hemen şimdi araba digil para oldugu zaman hayvancılıktan kazandıgımla alırsam Hem daha rahat konforlu iş Yapmak istiyorum Hangi modeller i öneriyorsunuz 0 Alıcam ??Ve masset 240 90 model e değermi yani? Konfor açısından araba gibi Sessiz olanlar var mesela ??

Ynt: Arabamı Newhollandmı? Yardımlarınız bekliyorum

Araba olarak uzun toros iyi fakat her işini görür lüks araba işini sonraya bırak traktör konusunda bişey diyemem fakat birden kredilere güvenip fazla açılma zararına olur.

valla açtığın konulardan hiç bişey anlamadım şimdiye kadar

öncelikle çiftçilik yapcam diyosun bi hayvan dan bahsediyon

bide TR 6 serisi traktordan o traktor 120 bg 140 bg nerde kullanıcan

bide diyosun tt serisi t 480 serisi tt ile TR6 arasında yaklaşık 130 bin tl fark var :D

ibrahim_11 link=topic=82078.msg975492#msg975492 date=1424871921' Alıntı:
valla açtığın konulardan hiç bişey anlamadım şimdiye kadar

öncelikle çiftçilik yapcam diyosun bi hayvan dan bahsediyon

bide TR 6 serisi traktordan o traktor 120 bg 140 bg nerde kullanıcan

bide diyosun tt serisi t 480 serisi tt ile TR6 arasında yaklaşık 130 bin tl fark var :D

Biliyorum kato almıyorum zaten Ona benzer dediğim aynı kapalı kabin 4*4 veta 2x2 Daha sonra yani 5 yıl sonra tutulan bir traktör istiyorum satabileceğim mesela fiyatı okadar düşmeyen.Zaten fazla yormayacam şuan 135lik ferguson var oda zaten fazla çalışmıyor binilmiyor ancak kum getir vs .Ama hayvancıglıgı yapınca bağ da düşecek payıma Hisseden orayada bakıcam yani almışken hem 0 hem daha rahat çalışmak içiin ful konforlu new holland istiyorum otomatik direksiyon vs kapalı kabinli klimalı. Hangi modelleri öneriyorsunuz

Aygün ATALIK link=topic=82078.msg975488#msg975488 date=1424871423' Alıntı:
Araba olarak uzun toros iyi fakat her işini görür lüks araba işini sonraya bırak traktör konusunda bişey diyemem fakat birden kredilere güvenip fazla açılma zararına olur.
Yoo :) 15-20 bin paramı kardeşim açılma diyipte :D hadi desek 200bin e t6 alcam vsvs yok digil.Kredi ile almıcam zaten 5-10bin kalırsa yılda yada 2 ayda bir ödücem

bantun111 link=topic=82078.msg975498#msg975498 date=1424872953' Alıntı:
Biliyorum kato almıyorum zaten Ona benzer dediğim aynı kapalı kabin 4*4 veta 2x2 Daha sonra yani 5 yıl sonra tutulan bir traktör istiyorum satabileceğim mesela fiyatı okadar düşmeyen.Zaten fazla yormayacam şuan 135lik ferguson var oda zaten fazla çalışmıyor binilmiyor ancak kum getir vs .Ama hayvancıglıgı yapınca bağ da düşecek payıma Hisseden orayada bakıcam yani almışken hem 0 hem daha rahat çalışmak içiin ful konforlu new holland istiyorum otomatik direksiyon vs kapalı kabinli klimalı. Hangi modelleri öneriyorsunuz
Konfor istiyosan tdd serisi al

Benim şahsi düşüncem; yeni bir çiftlik kursam, ciddi yatırım yapsam bu tarz araba traktör konusunda konfor, keyif için harcama yapmazdım. İhtiyacım olacak ne ise onu alır, daha sonra işler iyi giderse traktörü veya arabayı keyfime göre yükseltirim.

Ha benim maddi hiç sıkıntım yok, denizde kum bende para diyorsan istersen ferrari al tarla sür :D. Ama elindeki kıt imkanlar ile kendine bir düzen kurmak istiyorsan öyle konfor filan daha sonra düşünmen gereken şeyler olmalı.

yazdığın çoğu şeyi bende anlamıyorum :D
ama planlarının büyük olduğunu anladım şimdiye kadar
5 hayvan alıp evin arkasındaki yerde bakacaksın 1.5 dönüme barınak yapacaksın
5 sene sonra arsa satıp üstüne biriktirdiğin sürünü satıp
tekrar bi yer yapacaksın 500 başlık bi işletme olacak oraya yeniden hayvan alacaksın
çok fazla bağın yok ama şimdide sayana yaprak alıp işleyip oradan 40 bin para kazanıp araba alacaksın
135 liği verip tr6 alacaksın kabinli klimalı ama t480 kafanı karıştırıyor

beni yanlış anlamanı istemem ama içimden geçenleri açık yüreklilikle yazacağım
sen şu an ayakları yere basmayan geceleri ileride nasıl çok zengin olacağının hayallerini kuran genç bir çocuksun
olmayan paralarla aldıklarını olmayan gelirinle ödeyip köşeyi dönüyorsun
inşallah dilediklerini yapar dilediğin gibi bir hayata kavuşursun
ama burada sana bu paraları bu şekilde kazanamayacağını söyleyen bir sürü abin varken onları dinle bence çok fazla açılma
ileride o paralar gelmeye başladığında dilediklerini yine yaparsın
yolun açık olsun

FatihEFE link=topic=82078.msg975551#msg975551 date=1424882216' Alıntı:
tekrar bi yer yapacaksın 500 başlık bi işletme olacak oraya yeniden hayvan alacaksın
çok fazla bağın yok ama şimdide sayana yaprak alıp işleyip oradan 40 bin para kazanıp araba alacaksın

sen şu an ayakları yere basmayan geceleri ileride nasıl çok zengin olacağının hayallerini kuran genç bir çocuksun
ama burada sana bu paraları bu şekilde kazanamayacağını söyleyen bir sürü abin varken onları dinle bence çok fazla açılma
yolun açık olsun

lafı ağzımdan almışsın abi ağzına sağlık :)

ELPRESACANARİO link=topic=82078.msg975544#msg975544 date=1424881765' Alıntı:
Benim şahsi düşüncem; yeni bir çiftlik kursam, ciddi yatırım yapsam bu tarz araba traktör konusunda konfor, keyif için harcama yapmazdım. İhtiyacım olacak ne ise onu alır, daha sonra işler iyi giderse traktörü veya arabayı keyfime göre yükseltirim.

Ha benim maddi hiç sıkıntım yok, denizde kum bende para diyorsan istersen ferrari al tarla sür :D. Ama elindeki kıt imkanlar ile kendine bir düzen kurmak istiyorsan öyle konfor filan daha sonra düşünmen gereken şeyler olmalı.

Hocam tamam ' da şimdi Traktör arabayı zaten vazgeçtim almıcamda Karar nasıl diye konu açmışım :) Peşin alıcam ha bir aksilik olur satar geçerim 3-4 kaybım olur düşerim aşağı ama ben öyle yapmak istemiyorum Düşmekten çok korkarım birşey alırken yaparken düşnürüm.Vs Konforluktan digil sadece o lafın gelişi Hani 1 aylık demişim ya o sadece 1 ay kesintisiz çalışma.Sonrasında Kum çekmeye Vs traktör işlerini yapmaya çalıcaşm Eş dost un Veya başkasına lağzım olur falan.Hani gene yılda 3 Ay çalışır. O Yüzden para getirecek bir iş oldugu için

ENES4422 link=topic=82078.msg975650#msg975650 date=1424891037' Alıntı:
Araba da traktör de gereklidir, ama önce toprak...

Araba yoktu zaten işte alıcam Allahın izniyle ama şimdilik Doğan L Gibi toros gibi Şuan gidip 100 Bin e Bmw de alabilirim ama ilk önce Dediğniiz gibi Düzen Toros gibi araba şart Buzağı acil hastalanır at götür.Geniş araç birde ondan.

dustero link=topic=82078.msg975659#msg975659 date=1424891466' Alıntı:
Düşündüm aslında konu açarım yakında BMW Bir Motor Sepetli şöyle güzel birşey 70 Modellerden :D :D

ahmtkskr link=topic=82078.msg975664#msg975664 date=1424891988' Alıntı:
Bence el arabası :eek:
mazide kalmış aga AYRILDA GEL :D

FatihEFE link=topic=82078.msg975551#msg975551 date=1424882216' Alıntı:

yolun açık olsun

Yorumunuz için Teşekkür ederim Yaprak + Esnaflık işini 2-3 yıldır yapılıyor.Ve 70 bin tl Kefil borcu vardı ozamanlar Yaprak normelde bizim yıllık çok rahat geçinip isteklerimi karşılıyordu fakat girdik ve iyikide yapıyoruz. Ve hep devam edicem Ticaret ' E Şimdi kefil borcu bitti.Esnaflıgıda bırakıcaz bir kaç ay ' a Esnaflıklada bir kaç senedir geçindik fakat
Şuan yapmasak yapmayabiliriz Sadece alım yaparız ticaret yaparız 40 bin kazanmıyor hem 25 bin.Civarı ve Şöyle özet geçmişsiniz bazı yerlerde yanılmıssınız bende özet geçeyim bakın hemde böyle;
Yaprak alıcaz bu sene bu paraylada büyük bir saya yapıcaz Evet doğru ama Yapraklar bittince Haziran Son gibi Temel atılacak.
Bağ parasından gelenlede Hayvan ve 2-3 Aylık Yemlerini koyucaz depoya çiftlik biraz modern ve sağlık açısından gelişmiş yapıcaz Bu tama

5sene biriktip evet arsa satıp birazda Büyük işletmeyi kuracaz. Hayvanlarıda az sermaye az Kredi ile temin edicez bu kadar. Hayvanlardan Kazanamssın diyorlar inkar etmiştim ilkten evet doğru çok hayal kurmamak gerek 5-6 inekten. Veya Devlet şuan seçim var Diye çok Hibe ve destek çıkarıyor bunlardan faydalanırsak 10 Tane getirriz hayvanı Falan vs.Evet kazanmak istemiyoruz aylık 1500 bıraksın 6 İnek Ama onuda geçtim bırakmasın diyelim Gübresi 5 Kasa çıksın 500 TL :D Al işte köy yerinde 1 aylık geçimin çıktı diyelim. Buna razıyım yetekri sağlıklı yetişssin ve elimden gelen bakımı yapayım aksikil olmasın biriksin sadece :)
Şuanda 135lik traktör gerçekten yordu Evet saya yapıp Hayvanları getirecz Traktörle eş e dosta 1 ay günlük 250 Kağıt üzüm çekmeye gidiyoruz Sonrasında Kasaba Traktör işi oldumu Gidiyorum Ama artık yordu kaç yıldır. 0 Bir new holland alıcaz peşin para. 5-10 kağıt kalırsa üstüne Borçlanıcaz sadece. Araba da gelcek çünkü.

Ve O esnafa bu sürede Hemen evimin önü ana yol üstü Orda oda Normel dükkan var Ordada Simit sarayı gibi Çeşitler satıcaz Orasıda Evin olsun orda yat kalk yazın çok satılır Kışında Kapatırız. Maksat girişim olsun

Ve New holland Evet hem Güç hem Kapalı klimalı kabin Konforlu dediğim gibi 40 Bin civarı 0 Hangi serileri Öneriyorsunuz Kışın takıcaz yazın açık sadece Üstü kalsın güneşlik kışın komlple takıcaz Klimasını vs Çünkü çok işe yarıcak.Arabayıda artık almayız 3-4 Sene yeter bize bu
Şuan 100 bin e Bmw de alırım fakat Girişimciyim Çok seviyorum Sürekli birşeyler yapmak istiyorum devlet memuru olarka emir altına girerek çalışmak digil hobim nefret ederim duramam batırrım yani kendi işim olucak Şuan evet Gencim ilerde de projelerim farklı 5 sene Sonrada Çiftliği dikecez İnş Köyden dışarda bir yerde.
Şuan Şu traktörü önerin çıkarmalı takmalı Kabin çünkü yazın Bağdan üzüm çekerken Ağaçar oluyor çıkarmak zorundayız.güneşlil bile olmaz belki Diğer traktörler Boynumu koparıyoruz sert direksiyon sert fren Konfor güç 0 nh ye göre Siz şimdi TTD TT T480 Leri kıyaslayın nasıl Traktör onları önerin bana.Yeter :) Ve dediğim gibi para beklemiyorum hayvanlarımdan Yeter ki biriksn sağlıklı o yeter biz elimizden tüm tedbiri uygularız Allahın izniyle .
Toprak işini Hayvan işini Çok sevdiğim için Ve girişimliğimi seviyorum Topraktan Geldik Toprağa gidiceğiz.Sözü çağrışıyor Bu dünyada.Hep aynı digil ama hayatında olucak Ve ben Bu 19 yaşımda bunları Düşünebiliyorsam Girişimciliği Yapacaksam Gurur duymalılar.Ve şimdide Yeni dogmuş çocuk gibi Emekleyerek yükselicem gidip Bmw almıyorum mercedes almıyoruz TR6 Almıyoruz Vs yavaş yavaş.Sürekli eski sisteme göre çalışmak istemiyoruz artık bizde aile olarak Yenilik yapıcaz O Traktörü alıcaksam Hem kendim Konfor hem Para getirecek hem rahatlık açısından Alıyorum
Ve Birşeyi yapmadan bin kere araştırrım Tek bu foruma okadar konu açmadım Çiftlikler sordum 1 yıldır araştırıyorum Birşey bin Kere düşünürüm yapmadan Sonu ve Geleceği düşnür Planı projeyi yapar Bismillah der Uygularız. İlerdede sadece büyük çiftlik digil başka projoler Vs çeşitli alternatifler yapıcam ama TOPRAK VE HAYVAN HAYATIMDA HER ZAMAN OLUCAK BİR DÜŞÜNÜN HAYATIMIZ DOĞUNCA SÜT İLE BAŞLIYOR ANNEDEN KESİLİNCE SÜT İLE BAŞLIYOR HAYAT VE İNŞ HAYIRLISI OLUR OKADAR DEFTERLER BİTTİ HESAB KİTAB YAPMAKTAN BİTİRDİK.ŞİMDİDE SIRA UYGULAMAK.