Dünkü yonca ektiğim alan ve Kükürtlerim geldi..

dün iki arazi arasında kalan yaklaşık 6-7 dekar yere yonca ektim dekara 2 kg tohum attım bugunde 9 karışım mera otum yolda 3-4 kg da ondan ekicem..Toprak pHının yüksek çıktığını daha önceden söylemiştim onu düşürmek içinde kükürt aldım onlarda dün geldi ..

Ynt: Dünkü yonca ektiğim alan ve Kükürtlerim geldi..

Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=82110.msg975799#msg975799 date=1424945743' Alıntı:
kolay gelsin.senesi bol olsun bilader.
sol tarafdaki ekili olan ne,9 karışım mera otudamı cok yıllık .
sağol abi .. sol taraftaki yem bezelyesi tritikale .. evet abi oda çok yıllık .. kışın ayrı otlar çıkıyo yazın ayrı ot çıkıyo .. onada azcık koyun kuzu alayım orda takılsınlar diyom .. 7 dekar yer yeter 20-30 kuzuya .. zaten o ektiğim yerden ekonomik olarak bişey kazanamıyorum .. orayı iki tarla arasında geçiş kolay olsun diye meğillendirdik .. sonrada açıkcası pişman olduk .. böyle koyun kuyuyla değerlendircez

üçemli link=topic=82110.msg975806#msg975806 date=1424948996' Alıntı:
Kolay gelsin Ali abi bereketli olsun.Dekara kac kg kukurt atacaksiniz.
eywallah sağolasın .. 100 kg .. tabii bu hemen etki yapmıycak .. bu yıl biraz phı hızlı düşürmk içinde sıvı kükürtte uygulıycam .. oda 1-2 lt arasında ..

bereketli olsun .kükürtü neyle ve nasıl vereceksin toprağa,bide gübretaş geçen yıl kendi ürettiği kükütle ilgili bilgilendirme toplantısında piyasadaki hemen hemen diğer markaların toprakta kolay kolay, hatta hiç çözülmeyen formda olduğundan bahsetti.

keykubat link=topic=82110.msg975812#msg975812 date=1424951706' Alıntı:
bereketli olsun .kükürtü neyle ve nasıl vereceksin toprağa,bide gübretaş geçen yıl kendi ürettiği kükütle ilgili bilgilendirme toplantısında piyasadaki hemen hemen diğer markaların toprakta kolay kolay, hatta hiç çözülmeyen formda olduğundan bahsetti.
özel makinası var bunun onla vericem.evet kükürt zor çözünüyor toprakta kükürt bakterisi olması lazım.onu ayrıca atıcam.gübretaşın kükürt üretimi var mı bilmiyorum ben üretimi kaza yüzünden durdurdu diye biliyorum .