DEUTZ 7250 TTV ESKİŞEHİR.Yeni traktörüm

Ynt: DEUTZ 7250 TTV ESKİŞEHİR.Yeni traktörüm

ORION link=topic=82117.msg975996#msg975996 date=1424976698' Alıntı:
Yok be Rıdvan :) piyasaya çalışmasam da günümüz tarım makinaları için bin dönüme 150 hp şart diye düşünüyorum
Sen iyisin ya 640 la :) kimsenin kafanı karıştırmasınıa izin verme :)
İzin verseydim rahat alırdım zaten merak etme.ben diyorum sana 350 dönüme 640 yetiyo sen 300-500 hp lık traktör leri gosteriyosun.örnekleri carpitiyosun.ben her yıl ört.600 kg buğday 160 kilo çerezlik ay çekirdeği alıyorum.800 kilo adagio buğdayindan aldım ilçede duymayan kalmamış verim kafada biter traktör de değil.siddin sene 1300 kilo buğday verimi alamazsın bizim topraklarda sen bana 700 kg daha fazla verimden bahsediyorsun bi düşün :)

Tesekkurler arkadaslar daha iyileri sizin olsun traktor bizim is yogunlugundan paylasim yapamadim en kisa zaman da paylasim lar geliyor yarin koye goturuyotuz 5 metre patlatmasi bitmek uzere elimdeki videolar servis egitim videolari ivir zivir fotalar felan saglam videolar ceker paylasirimm..

144fenomen link=topic=82117.msg975955#msg975955 date=1424973214' Alıntı:
Orion oda senin bakış açın.yeteri kadar takip edeceksin.mesela bende 350-400 dönüm yeri 640 la işliyorum.yatırımı mı arsa ve eve yaptım. Devam ediyoruz bakalım traktör umu yarin degistirsem 75 hp alırım.millete uysak 100hp den aşağı almamak gerek bence boşuna. Ben 640 la hepsini yapıyorum gayet de memnunum bu bakış açısı :)

Abim ziraat mühendisi. Arazi -traktör ilişkisinin (hp- dönüm- verimlilik) verimli ve ekonomik olması için arazi şartlarıda göz önüne alınarak bir hesabı var dedi. Mesela bizde iki traktör var. 69 ve 82 bg bahçe traktörleri. abimin dediğine göre 82 bg gereksiz. 75 bg civarı bir dört çekeer ve 55 bg fiat 54 c bizim işimiz için en uygunu diyor.. Ama gelde anlat pedere :))

çiftçilikhayatı link=topic=82117.msg978192#msg978192 date=1425509774' Alıntı:
Abim ziraat mühendisi. Arazi -traktör ilişkisinin (hp- dönüm- verimlilik) verimli ve ekonomik olması için arazi şartlarıda göz önüne alınarak bir hesabı var dedi. Mesela bizde iki traktör var. 69 ve 82 bg bahçe traktörleri. abimin dediğine göre 82 bg gereksiz. 75 bg civarı bir dört çekeer ve 55 bg fiat 54 c bizim işimiz için en uygunu diyor.. Ama gelde anlat pedere :))
aynen bencede traktör alırken bir hesap olması lazım bence traktör alırkenkura tarım yapıyosan arazi dönümünü 3 yada 4 e bölmek gerekiyo :D mesala 300/4=75 hp ideal :D (not: bu hesap uydurmadır :D )

144fenomen link=topic=82117.msg978211#msg978211 date=1425538042' Alıntı:
aynen bencede traktör alırken bir hesap olması lazım bence traktör alırkenkura tarım yapıyosan arazi dönümünü 3 yada 4 e bölmek gerekiyo :D mesala 300/4=75 hp ideal :D (not: bu hesap uydurmadır :D )
:D hesabın uydurma da abi harbiden senin arazi için 640 ekonomik değil. maddi durmun nedir bilemem. daha az emisyon değerleri üreten bi traktör alsan iyi olur. 450 dekar arazi için 65 bg pek yeterli değil :) tabi karar senin eleştiremem ama eminim ki ekonomik değil. birde 4 çeker traktörle yapılan iş her zman daha tatlıdır. özellikle tarla işliyorsan :)

mecidiyeli link=topic=82117.msg978187#msg978187 date=1425508694' Alıntı:
Tesekkurler arkadaslar daha iyileri sizin olsun traktor bizim is yogunlugundan paylasim yapamadim en kisa zaman da paylasim lar geliyor yarin koye goturuyotuz 5 metre patlatmasi bitmek uzere elimdeki videolar servis egitim videolari ivir zivir fotalar felan saglam videolar ceker paylasirimm..
hayırlı olsun topragım.lslere abi gelmiş ama çok büyük geçiş olmuş

dehşet bir makine Bence fiyatıda Uygun gibi. öndeki ağırlıkta traktöre acayip yakışıyor. Hayırlı olsun güzel paylaşım..
Sen bide simdi sor o soruyu daha snra ne olmus bi suru olaylar vukaatlar oldu .. Tabi ayni kisiyse eger :)
Haa bu arada arkadas sadece dikkatimi cekti butun konulara olabildigince hepsine cevap yaziyorsun dikkatimi cekti guncel konulara assagi dogru bakiyom hepsine sirayla yorum yapiyon masallah bu azime..

Sen bide simdi sor o soruyu daha snra ne olmus bi suru olaylar vukaatlar oldu .. Tabi ayni kisiyse eger :)
Haa bu arada arkadas sadece dikkatimi cekti butun konulara olabildigince hepsine cevap yaziyorsun dikkatimi cekti guncel konulara assagi dogru bakiyom hepsine sirayla yorum yapiyon masallah bu azime..

Maşallah de abii. elimden geldiği kadar çevrimiçi olmaya çalışıyorum artık. Tüm konulara yorum yapmak herkes gibi en doğal hakkımız. Bazıları biraz geç oluyor ama ne yapalım Onca sene okul yüzünden biraz uzak kaldık şimdi de okuldayım ama o kadar sıkışık değil..