motor devirden dusuyo kendini birakiyor

Arkadaşlar bizim buralarda köyler küçük olmasına rağmen tümosan motoru çok tutuldu tabi bende aldim 6065 modelini arkadaşlarla deneme yaptigimiz bi yokuş var benim traktör 4 üncü vitesle dolanip cikiyor 300 devir devirden düşüyor diğer arkadaslarim denerken farkettim devirden düşerken birden motor kendini birakiyor devir birden dusuyo motor mi 1200 1300 devirden asagi indimi kendini birakiyo

Ynt: motor devirden dusuyo kendini birakiyor

Arkadaşlar bi sorum daha var dedim ya tumosani çok tutuldu diye 4 tanede solis girdi köye pancar motoru gibi calisiyor bide dikkatimi çekti sarkil surkul calisiyo sebebi neki calismasi kotu nasil bi traktör alırken ne cesaret geleceği belli değil ikinci eli yok 75 ileri bilmiyom evlilikleri çok yakiyo biriniz bana anlatsin ne olur

yasin_nllhn link=topic=82133.msg976210#msg976210 date=1425024552' Alıntı:
Yavaş yavaş devir geri geliyo haliyle 4 seri ile gidiyoruz 1200 devire kadar geliyo sonra birden bayiliyo motor
o devırden sonra bırakır tabı ;) cunku ne turboda basınc kalıyo ne motor da guc :D hepsı yapar onu . bıde 4. vıtes 40 km yapan bı vıtes fazla rampa performansı vermez ;)

Benim başıma çok eskiden buna benzer bir durum gelmişti. Ne zaman gaza bassam veya yüksek devirde kullanacak olsam birazdan devir düşüyordu. Sonra yine düzeliyordu....:))

Meğer mazot filtresi şişmiş, filtreden çok az mazot geçiyormuş. Filtreyi değiştirince düzelmişti. Seninde öyle olabilir mi?

• Beğen
Tepkiler: gocabolulu

yasin_nllhn link=topic=82133.msg976425#msg976425 date=1425061349' Alıntı:
Yok olamaz motorlar yeni

Motor yeni olsun farketmez. Ben traktöre bakım yaptırmıştım. Tamirci benim yakın arkadaşım, beraber yaptık. O gün mazot filtresini değiştirdim. Ertesi gün araziye gideceğimden mazot almam gerekti. Bundan 10 yıl kadar önce eski bir benzin istasyonu vardı şimdi yok. Oradan aldım ve sonraki iki gün böyle oldu. Mazot filtresini değiştirdiğimizden hiç şüphe duymadık, arızayı başka yerde aradık.

Sonra öğrendik mazotta su varmış. Sulu mazot filtreyi şişiriyormuş. İki günlük mazot filtrelerini atıp yenilerini taktık. Tabi mazotta değişmişti.

Tarim kredi kooptan aliyoz sorun olmaz sorun çekme ile alakali ben cikiyom 6065le baskasinda 7165 iki tane ikisinde cikmiyo td65d var oda cikmiyo tt55 Ler cikiyo 4uncu vitesle başka yerlerde de deneme yapiyoz 1300 devire kadar direniyo sonra motor kendini birakiyo gücüm yetmiyo diyo birden 1300 e düşünce vites istiyor deistirmezse motor stop ediyo

Kardesim inan bana ne anlatmaya calisiyorsan burada kimse senin anlatmak istedigin seyi anlayamiyor. 3000 deviri görmüyorsa sanayiye götür yaptir motorunu. Sıfır motor nasil gormiyecek he tabi motorun cigerini acamamissan cekmezde o devirleri görmezde.