john deere 1174 SII

Ynt: john deere 1174 SII

1991 den 2007 ye, 17 sezon sadece buğday biçtik EDİRNE de ve geçen yıl Laverda ile takasta kullandık... made in West Germany... Kabindeki konfor, malzeme ve işçilik kalitesi tüm markaların en son modellerinde hala yok... Ama iş kabinle bitmiyor tabii...

değerli dostum . benim acizane görüşüm jd nin . üst serilerine şeçmiş olsaydın
sebebi jd nin elek haçmi ve kabin içi gösterge komutları makinanın tüm sadeliğine hayranım .
yaşım 58 kullanmadığım tarım makinası ve eski gaz yağınla çalışan traktörler ve çekili pulluklar
not. yeni model traktör kullanmadım.
bütün çift çi ve biçerci arkadaşlarıma selamlarımı sunuyorum . kalın sağlıcakla
manisalı efsane biçerci mustafa *098*-..................

mustafakatırcı link=topic=9172.msg114200#msg114200 date=1229768734' Alıntı:
değerli dostum . benim acizane görüşüm jd nin . üst serilerine şeçmiş olsaydın
sebebi jd nin elek haçmi ve kabin içi gösterge komutları makinanın tüm sadeliğine hayranım .
yaşım 58 kullanmadığım tarım makinası ve eski gaz yağınla çalışan traktörler ve çekili pulluklar
not. yeni model traktör kullanmadım.
bütün çift çi ve biçerci arkadaşlarıma selamlarımı sunuyorum . kalın sağlıcakla
manisalı efsane biçerci mustafa *098*-..................

Laverdayı almadan önce hepsini inceledik, birçok nedenden dolayı laverda ağır bastı diyebilirim... Ayrıca en azından bu bölge için konuşabilirim en çok tutulanı laverda...

pamukçu link=topic=9172.msg96173#msg96173 date=1226615249' Alıntı:
1991 den 2007 ye, 17 sezon sadece buğday biçtik EDİRNE de ve geçen yıl Laverda ile takasta kullandık... made in West Germany... Kabindeki konfor, malzeme ve işçilik kalitesi tüm markaların en son modellerinde hala yok... Ama iş kabinle bitmiyor tabii...

Yahu allah aşkına bukadar abarmaya gerek varmı... Tamam levye konusunda iyi bir sistemi var...Bizzat kullandım ama Torklu makina kullansan ve kabin konusunda da new holland ce claas kadak konforlu bir kabini olsa Bende destek verirdim ama....

Makinanın aynısı Amcamda var.... Arıza konusunda mutlaka arıza yapar bu makineler...Gerçi arıza yapmayan makina yok...

DoYrAnLı#2# link=topic=9172.msg127375#msg127375 date=1231085278' Alıntı:
Yahu allah aşkına bukadar abarmaya gerek varmı... Tamam levye konusunda iyi bir sistemi var...Bizzat kullandım ama Torklu makina kullansan ve kabin konusunda da new holland ce claas kadak konforlu bir kabini olsa Bende destek verirdim ama....

Makinanın aynısı Amcamda var.... Arıza konusunda mutlaka arıza yapar bu makineler...Gerçi arıza yapmayan makina yok...

Ne demek istediğinizi anlayamadım... abartılan ne?

Kabinin her tarafında kullanılan malzeme, işçilik kalitesi, sessizlik, en önemlisi mükemmel bir ön cam tasarımı ile mükemmel bir görüş alanına sahip olması saydığınız markalarda hala yok... 1174 kullandım diyorsunuz ama farklı kabin versiyonları vardı... örneğin daha önce bu sitede fotoğrafı konulan 1174 e hiç benzemiyor dikkat ederseniz...

Belirttigin gibi ben kimsenin makinasını kötülemiyorum... Herkesin makinası hele de sahip olduğu makinası Sahibine göre en mükemmeldir...

1991 model demişdin.. 1990 model 1174 SII ye de bindim 1170 1999 modele de... Kabin konusunda New holland ve CLAAS üzerine tanımam....

Laverda daki kabinler mesela... Tork kolu dışa iterek ileri ve geri gidiyo... İçe gelen dışarıya da gider diyeceksiniz. Ama sorun sadece dışarı gitmesinde değil. İleri ve geri giderken kolunun nekadar hareket etmesidir.... Laverda da bu olayı çok benimsememiş.

JD kabin konusunda 1450 tws ler ve üst serilerinden bahsetmiyorum...TWS lerden önceki tüm serileri...kaç tane varsa?
Kabin aşırı derece de basık (karşıya baktığında tarlanın nekadar olduğunu göremeyecek kadar) ve oturduğun kultuk ile konsol arasında yaklaşık bir adam girebilecek kadar mesafe var...

MF konusuna girmiyorum. Hiç kullanmadım...

DoYrAnLı#2# link=topic=9172.msg137210#msg137210 date=1232227279' Alıntı:
Belirttigin gibi ben kimsenin makinasını kötülemiyorum... Herkesin makinası hele de sahip olduğu makinası Sahibine göre en mükemmeldir...

1991 model demişdin.. 1990 model 1174 SII ye de bindim 1170 1999 modele de... Kabin konusunda New holland ve CLAAS üzerine tanımam....

Laverda daki kabinler mesela... Tork kolu dışa iterek ileri ve geri gidiyo... İçe gelen dışarıya da gider diyeceksiniz. Ama sorun sadece dışarı gitmesinde değil. İleri ve geri giderken kolunun nekadar hareket etmesidir.... Laverda da bu olayı çok benimsememiş.

JD kabin konusunda 1450 tws ler ve üst serilerinden bahsetmiyorum...TWS lerden önceki tüm serileri...kaç tane varsa?
Kabin aşırı derece de basık (karşıya baktığında tarlanın nekadar olduğunu göremeyecek kadar) ve oturduğun kultuk ile konsol arasında yaklaşık bir adam girebilecek kadar mesafe var...

MF konusuna girmiyorum. Hiç kullanmadım... Aynı kabinden bahsetmiyoruz anlaşılan...

ARKADAŞLAR KABİN KONUSU APAYRI. RESİMDE GÖRÜLEN ORİJİNAL KABİNDİR. ÇOK RAHAT VE ÇOK KULLANIŞLIDIR. GÖSTERGELER ÖN CAMIN SAĞINDAKİ KABİN DİREĞİNDE YER ALMAKTADIR. ANCAK BU KABİNLER TÜRKİYEYE İLK ZAMANLARDA GELEN 1174 LERDE BULUNMAKTADIRLAR. 1993 - 1994 VE SONRASINDA İSE ÇUKUROVA TABİR ETTİĞİMİZ KABİNLER TAKILMIŞTIR. MONTAJI İZMİRDE YAPILMIŞTIR. TABİ MAKİNA YURTDIŞINDAN GELDİĞİ GİBİ TAKILDIĞI İÇİN ORİJİNAL DİYENLERDE VAR YANİ. NEYSE 1174 JOHN DEERE KULLANAN BİRİ OLARAK MAKİNAMDAN MEMNUNUM KARDEŞİM. 10 YILDIR EKMEK YİYORUM..

BLADECKS link=topic=9172.msg173661#msg173661 date=1240069007' Alıntı:
ARKADAŞLAR KABİN KONUSU APAYRI. RESİMDE GÖRÜLEN ORİJİNAL KABİNDİR. ÇOK RAHAT VE ÇOK KULLANIŞLIDIR. GÖSTERGELER ÖN CAMIN SAĞINDAKİ KABİN DİREĞİNDE YER ALMAKTADIR. ANCAK BU KABİNLER TÜRKİYEYE İLK ZAMANLARDA GELEN 1174 LERDE BULUNMAKTADIRLAR. 1993 - 1994 VE SONRASINDA  İSE ÇUKUROVA TABİR ETTİĞİMİZ KABİNLER TAKILMIŞTIR. MONTAJI İZMİRDE YAPILMIŞTIR. TABİ MAKİNA YURTDIŞINDAN GELDİĞİ GİBİ TAKILDIĞI İÇİN ORİJİNAL DİYENLERDE VAR YANİ. NEYSE 1174 JOHN DEERE KULLANAN BİRİ OLARAK MAKİNAMDAN MEMNUNUM KARDEŞİM. 10 YILDIR EKMEK YİYORUM..
Konuya vakıf bir arkadaş... teşekkürler...

Ayrıca, evet, burası ahır olarak tasarlandı hatta solda yemliklerde var ama şu an o amaçla kullanmıyoruz...