Geleneksel Trakkulup 1. Şarköy Buluşması

Ynt: Geleneksel Trakkulup 1. Şarköy Buluşması

İyi niyetlerini sunmuş herkese tek tek, ayrı ayrı teşekkür ederim.

Murat Abi ve Osman ' ın, bu denli uzak (950 km) bi yolu, sırf misafirim olmak için gelmeleri beni öyle onore etti ki, her ikisine de ne kadar teşekkür etsem azdır.

Şahsen tanımayanlar için şunu söyleyim. İkisi de on numara, ama daha önemlisi orijinal insanlar. 24 saatin üzerinde bi beraberliğimiz oldu ve uyku dışında kalan her an, her saniye inanılmaz hoş, yoğun ve kesintisiz sohbet ile geçti.

Murat Abi, Türkiye ' yi değil, dünyayı takip eden, tüm yenilik ve tekniklere aşina, düşünen ve düşündüğünü (biraz yüksek sesle de olsa :D) rahatça ifade eden, 78 ' li gibi gösteren :)D) çağdaş, güler yüzlü, sabırlı (benim kızlar 24 saat tepesinden inmedi, gık demedi) biri.

Osman ise tam bir toprak adamı. Mütevazi, saygılı, insanlara ve toplum değerlerine önem gösteren, (ki forumda tek bir kötü sözü-cümlesi olmamasından anlaşılır) öğrenme ve yenilik aşığı (ki bu, dünyadaki tüm tarım teknolojilerini anlık takip edip eş zamanlı olarak site ahalisine sunmasından anlaşılır) pratik tecrübe ve bilgisi güçlü olan bi insan.

Her şeyden konuştuk. Gündelik yaşantımızdan, ailemizden, planlarımızdan, siyasetten, forumdan, dünya ve Türkiye ' deki tarımdan, tarım politikalarından, kendi memleketlerimizden (e tabi biraz da mibzerden) konuştuk. Şarköy ' ü gezdik, çaldık söyledik, çiftliği, tarlaları, hayvanları dolaştık, traktör ve ekipmanları ufak da olsa bi denedik/inceledik.

Buluşmadan öte, ufak bi kaçamak, ufak bi tatil tadında geçti.

Ama yine de tam istediğim gibi olmadı. Mesela ilk planım çiftlikte kuzu çevirmek, en azından mangal yapmaktı, saatler uymadı, yapamadık. Eğer farkında olmadan dahi olsa hizmette bir kusur etti isek affola.

Bir tek Murat Abi ' nin forumda yazarken neden sürekli 'w' kullandığını soracaktım, onlar yola çıktıktan sonra aklıma geldi, soramadım. Bir daha ki buluşmada sorarım artık.

Resimler ÇALIŞKAN54 ' e Aittir...

2015_02_28_16_05_29.jpg
[/url]

[/img]

Ağzına sazının teline sağlık Yılmaz kardeşim ne güzel ortam olmuş orada olmayı çok isterdim birgün yolumuz düşer inşAllah buralarada bekleriz.

hacimmet link=topic=82181.msg977893#msg977893 date=1425415963' Alıntı:
Ağzına sazının teline sağlık Yılmaz kardeşim ne güzel ortam olmuş orada olmayı çok isterdim birgün yolumuz düşer inşAllah buralarada bekleriz.

Sag olasın hacim. Ne zaman canin sıkılırsa, bı kafa dağıtayım diye düşünürsen, bı saniye düşünme, atla gel.

Bu yaz sonu kısmet olursa ben de bı İç Anadolu turu düşünüyorum kısmet olursa. Gelirsem kesin uğrayacağım kisilerden birisin :)

sebazios link=topic=82181.msg978013#msg978013 date=1425473025' Alıntı:
Sag olasýn hacim. Ne zaman canin sýkýlýrsa, bý kafa daðýtayým diye düþünürsen, bý saniye düþünme, atla gel.

Bu yaz sonu kýsmet olursa ben de bý Ýç Anadolu turu düþünüyorum kýsmet olursa. Gelirsem kesin uðrayacaðým kisilerden birisin :)
Teşekkürler inşAllah misafirin olurum yakın bir zamanda,senide bekliyorum mutlaka :)

muhabbete bak :)

Osman tekrar çok sağol köyünde misafir ettin bizi.. murat abiyle de yüzyüze görüşmüş olduk.. inşallah yılmazın projede hayata geçer..

not: bizim sakarya fotoğraflarını göremedim ama bi sorun var galiba..

sebazios link=topic=82181.msg978013#msg978013 date=1425473025' Alıntı:
Sag olasın hacim. Ne zaman canin sıkılırsa, bı kafa dağıtayım diye düşünürsen, bı saniye düşünme, atla gel.

Bu yaz sonu kısmet olursa ben de bı İç Anadolu turu düşünüyorum kısmet olursa. Gelirsem kesin uğrayacağım kisilerden birisin :)
Bozüyük 40 km, Kütahya 38 km bizim köye :) mecbur uğrayacan.

Muhabbetiniz bol olsun beyler.Yılmaz sende ne cevherler varmış.Kıskandım ne diyeyim.Yatılı buluşma ilk kez gördüm forumda.Trakya buluşmalarından sonra il buluşmalarına dönmüş olay.Uzaktan misafirlerine güzel anlar yaşatıp bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim.

alper4u link=topic=82181.msg980372#msg980372 date=1426062557' Alıntı:
Muhabbetiniz bol olsun beyler.Yılmaz sende ne cevherler varmış.Kıskandım ne diyeyim.Yatılı buluşma ilk kez gördüm forumda.Trakya buluşmalarından sonra il buluşmalarına dönmüş olay.Uzaktan misafirlerine güzel anlar yaşatıp bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim.

Sağ olasın Alper ' im. Aramız 1 saat, biz görüşemiyoz, bak adamlar nerden geliyo.. (Ben sana geldim, gelme sırası sende..)

alper4u link=topic=82181.msg980372#msg980372 date=1426062557' Alıntı:
Alper Hocam; yatılı buluşma ilk değil beyaa :) sadece benim gittiğim 4 oldu, bana gelenler daha 1 oldu.

Çok güzel buluşma olmuş elinize ayağınıza sağlık. Murat abiyi ve Osman abiyi büyük buluşmadan tanıyoruz abi :D Sıra sende :D Bu arada Abi 10 gün geç gördüm kusura bakma :D

sebazios link=topic=82181.msg980449#msg980449 date=1426080850' Alıntı:
Sağ olasın Alper ' im. Aramız 1 saat, biz görüşemiyoz, bak adamlar nerden geliyo.. (Ben sana geldim, gelme sırası sende..)
Üzüm yemeye geleceğiz inşallah Yılmazım.Havalar ısınsın işlerde aradan çıksın.
nailyetek link=topic=82181.msg980584#msg980584 date=1426102130' Alıntı:
Alper Hocam; yatılı buluşma ilk değil beyaa :) sadece benim gittiğim 4 oldu, bana gelenler daha 1 oldu.
Nail abi haklısın.Sen deyince aklıma geldi fotoğrafların.Zaten senin gidip kalmadığın yer yok o yüzden seni saymıyoruz abi :)