New Holland TT-TTJ-T480 Kabin Faydaları Neler 2015 TT50mi?@Nakit???

Merhaba sorularım var bir takım tecrübeli arkadaşlar bilen arkadaşlar yorum yapsın

New holland hakkında hiç bir bilgim yok arkadaşlar sadece şu 3-5 gündür araştırıyorum ve İlk olarak sorum şu aslında

** Orjinal Kabinin faydaları neler Kalorifer kara kışta ne kadar sürede ısıtıyor Ses yalıtımı nasıl içine ? Klimalıları Yok maliyeti ne kadar olur? Bunu Söyleyin Şimdide sorularım var ama bundan önce beklentilerim de şunlar.

*Ben Büyükbaş Hayvancılık yapıcaz Temeli attık.5-10 Hayvan ile başlıyacaz tabiki hergün olmasada 2-3 Günde bir gün aşırı Traktör tesfiyesi ile çekicez bu standart yani
* Yazın hasat zamanı Bağ üzümleri bi 1 ay Sürer Sabahtan öğleye kadar o işlerde kullancaz bazı günlerde pulluk gazayağı az bir bağ için kullanıcaz
* Beni üzmesin Mf 135 lik i satıcaz ve ben o traktörü aldıgımda İlk beklentim tabikide Konfor geliyor vites geçişleri yük performansı rahat çalışma mf135 boyun fıtıgı olcam nerdeyse yaw :D

20 bin e Araba alıcaktım 10-15 bin e de MF 240 82 Modellerden alıcaktım ama karar verdim araba Cepten yiyecek Bende bir toros şuan aldk var duruyor :) iş için oda ama genede her araba işini görür kapalı çünkü Dedimki ona para vercem para yiyecek traktör olsa 0 bir para getircek yardımı çok olucak daha rahat çalışacak çiftçiyi daha iyi mutlu edicek dedim karar verdim traktör almaya :) arabayıda 1-2 sene ertelensin ö.d

Beklentilerim böyle işte. şimdide sorularım

1- TT50 SERİSİ 2WD Orjinal kab. 47 Bin tl Vererek sizce değermi o paraya verdiğim paranın hakkını verirmi?
2- TT50 2WD-TT50 4WD Nedir Çift ve 4 çekermi? Demek oluyor.
3- TT55 İLE ARASINDAKİ FARK NE ARAD 20 BİN FARK VAR? NELER BUNLAR
4-mf 240 mf135e Göre yakıt tüketimi nasıl
5-Kabin içine soğuk alıyormu Sizce kabinli almak mantıklımı?
6-Rampa performasnları fren performansları nasıl ?
7-Kabin içi müzik dinlerken traktör sesi beni üzermi?
8- Kabin camlarına film yaptırmak 1-2 numara iyi olurmu
9-Klima taktıran varmı? Kabine yaz ayı için
Bu kadar sorularımm Lütfen kabin sorularını cevaplarsanız sevinirim lütfen :)

Ynt: New Holland TT-TTJ-T480 Kabin Faydaları Neler 2015 TT50mi?@Nakit???

bantum sırasıyla yanıtlayayım
-kabine verdiğin para senin için değer mi değmezmi sen karar vereceksin
şahsen ben çok soğuk olmayan bi bölgede kullanıyorum kabinsiz hiç sıkıntı yaşamadım kabin olsaydı çok sıkıntı yaşardım ama çünkü bahçelerde alçak ağaçların altından geçmek yanından geçmek imkansız
- 4 wd dört çeker oluyor
- arada 20 bin fark yok eğer yanlışlıkla çiftçeker fiyatına bakmadıysan 6 bin fark var
- nh masseylere göre çok yakıyor özellikle yolda çok yakıyor 55 e göre ama 50 biraz daha az yakıyordur ama masseyi yakalarmı bilemem
- kabin içine saoğuk almaz eğer bi sorunu yoksa
- rampası 135e göre iyidir ama tt55 masseye göre erken boğuluyor(2006 model için)
-kabin içinde müzik dinlersin ama araba gibi performans bekleme kabinden o ses diye bişey yok
- film yaptırmak tercih meselesi ama koyu yaptırmak gece problem oluyor

FatihEFE link=topic=82186.msg976998#msg976998 date=1425212078' Alıntı:
bantum sırasıyla yanıtlayayım
-kabine verdiğin para senin için değer mi değmezmi sen karar vereceksin
şahsen ben çok soğuk olmayan bi bölgede kullanıyorum kabinsiz hiç sıkıntı yaşamadım kabin olsaydı çok sıkıntı yaşardım ama çünkü bahçelerde alçak ağaçların altından geçmek yanından geçmek imkansız
- 4 wd dört çeker oluyor
- arada 20 bin fark yok eğer yanlışlıkla çiftçeker fiyatına bakmadıysan 6 bin fark var
- nh masseylere göre çok yakıyor özellikle yolda çok yakıyor 55 e göre ama 50 biraz daha az yakıyordur ama masseyi yakalarmı bilemem
- kabin içine saoğuk almaz eğer bi sorunu yoksa
- rampası 135e göre iyidir ama tt55 masseye göre erken boğuluyor(2006 model için)
-kabin içinde müzik dinlersin ama araba gibi performans bekleme kabinden o ses diye bişey yok
- film yaptırmak tercih meselesi ama koyu yaptırmak gece problem oluyor

Vallahi buralarda okadar çok soguk olmuyor hatta yani bir sürü nh var hiç birinde kabin yok kabinli traktör yok çünkü Bağ oldugu için çoguu kişi onun için kabin yok 1-2 kişide var mf135 vs. Araba gibi beklemiyorum canım hocam.
Kabin vallahi bilmiyorum ki karakış yağmuru yok çamuru yok soğuk yok onun için ve bende bağda yok fazla yok zaten alçak ağaç yok yok bağlarda.Kabinli olur büyük ihtimal. Dediğiniz gib 6 bin var 2wd ben 4lere bakmışım. Hani ben yılda 1-2 ay sıcak aylarda çalışcam diye kabinsiz almakda mantıksız geliyor çünkü hayvancılık yapıyorum bağda oluyor ama ağaç yok dediğimiz gibi. Şöyle diyeyim.

Sabahları hayvanları saat 7-8 de bakılıyor mesela kara kış nasıl bir soğuk oluyor ben Sabah uyanır uyanmaz direk gidip traktörü çalıştırıp kalorifer i çalıştırıp tekrar hemen eve gelip :D Sıcak sıcak sobanın başın giyinip herşyimi Direk kabinin içine :) yağmur u çamuru rüzgarı vs İşte. İzmirdeysen manisa alaşehir gibi çok soğuk olmaz buralar Buy tutuor kışın Traktörle budama yapmaya gidenler Çift remork üzüm remorkunu çadırla kapatıyorlar hani nekadar olsada yağmurdan korunmak için kat kat kat giyiniyorlar yolda üşümemek için şöfer mesela :) Vallahi duruma göre bakıcaz

6 Bin ne kadar fark eder bilmiyorum Söylerseniz ve klima takılıyormu bu sorunu cevabını alamadım hiç :D

FatihEFE link=topic=82186.msg977008#msg977008 date=1425213782' Alıntı:
takılıyodur herhalde bilmiyorum o yüzden cevaplamadım
dediğim gibi kabinli pek tercih edilmiyo bizde genelde zeytin işi yaygın olduğu için

doğrudur hocam ben kabinli alayım genede Allah korusun Traktör devrilir Vs işe birde sağlamlık ödüllerinden dolayı seçiyorm hocam Nh yi kabinin faydalarıda için yani :)

Kabin bizim burada olmazsa olmaz sıcakta biçer etrafında toz, çift sürsen toz-toprak, sıcak.... adamı mahvediyor ama kabinlinin konforu çok iyi yalnız şu var hayvancılık yapacaksam kabinsiz traktör alacaksam tt55 almam daha ucuz bir şey vardır illaki onlara bakarım 65-46 gibi birşey yeni traktör almanın avantajı konforu aksi halde atıyorum 1990 mod 65-46 ile pek bir fark bekleme 0 koltuk tak aynı olur :D

bantun111 link=topic=82186.msg977010#msg977010 date=1425214500' Alıntı:
doğrudur hocam ben kabinli alayım genede Allah korusun Traktör devrilir Vs işe birde sağlamlık ödüllerinden dolayı seçiyorm hocam Nh yi kabinin faydalarıda için yani :)
rops var kabinsizlerde de devrilsede ters dönmüyor

ORION link=topic=82186.msg977019#msg977019 date=1425215071' Alıntı:
Kabin bizim burada olmazsa olmaz sıcakta biçer etrafında toz, çift sürsen toz-toprak, sıcak.... adamı mahvediyor ama kabinlinin konforu çok iyi yalnız şu var hayvancılık yapacaksam kabinsiz traktör alacaksam tt55 almam daha ucuz bir şey vardır illaki onlara bakarım 65-46 gibi birşey yeni traktör almanın avantajı konforu aksi halde atıyorum 1990 mod 65-46 ile pek bir fark bekleme 0 koltuk tak aynı olur :D

Hocam öyle diyorsunda 0 Traktör binemedik hiç :D Bi binelimde birde 1990 model demişssin. 25 Yıllık traktör ile 0 yaşında Yani At ' la Eşşek Bir olmuyor

Kabinli al iyi olur kabinin bağda ne zararı olsun ki aksine ilaçtan korur bağa çok ilaç atılıyor bende kabinli almayı düşünüyorum ben same almayı düşünüyorum nh lerin yakıtı çok fazla

çilli horoz link=topic=82186.msg977061#msg977061 date=1425226826' Alıntı:
Kabinli al iyi olur kabinin bağda ne zararı olsun ki aksine ilaçtan korur bağa çok ilaç atılıyor bende kabinli almayı düşünüyorum ben same almayı düşünüyorum nh lerin yakıtı çok fazla
özelden yolladığım mesajları ulaştıramıyorum. site sizin gelen kutunuz dolu olduğu için mesajımı alamadığınızı söylüyor.