Traktor Muaynesinde Karsilasilan Sorunlar Neler?

Arkadaslar 1976 model 165 mf var bn beni bildim bileli muaynesi yok hazir af cikmisken muayne yaptirayim diyorum traktorde nelere dikkat ediyorlar neler olmasi gerekiyo tek seferde gecmek icin ne yapmam lazim malum muayne istasyonu 40 50 km uzakta git gel yapmak istemiyorum.yardimci olursaniz sevinirim.

Ynt: Traktor Muaynesinde Karsilasilan Sorunlar Neler?

yenikentli123 link=topic=82192.msg977081#msg977081 date=1425230466' Alıntı:
Arkadaslar 1976 model 165 mf var bn beni bildim bileli muaynesi yok hazir af cikmisken muayne yaptirayim diyorum traktorde nelere dikkat ediyorlar neler olmasi gerekiyo tek seferde gecmek icin ne yapmam lazim malum muayne istasyanonu 40 50 km uzakta git gel yapmak istemiyorum.yardimci olursaniz sevinirim.

Sana tavsiyem küçük bir merkezde gezici muayene istasyonlarına muayene yaptır. Frenler çok önemli. Aydınlatmalar önemli. Aynı zamanda en çok sorun, traktöre sonradan takılan aparatlar.

Örneğin, sonradan konan kabin. Sonradan takılan hidrolik direksiyon vs. Bunları söktürüyorlar. Başka bir sorun yok.

Abi BAFRA ' da hidrolik diresiyona bakılmıyor. ama çok ayrıntılı inceliyorlar mesela bijonlardan biri eksikse git yaptır gel dediler meselar. elektrik aksamı fuş olacak. far uzun kıısa ayarlı olcak korna yoksa imkanı yok geçmenin. frenler tutacak vede lastikler iyi olcak yarık dahi yok. Bafrada arabadan çok traktör olduğundan çok inceliyorlar. ama Samsundaki ise tam tersi seri nosunu motor numarasını ble bulamıyorlar.

geçen hafta benim 2130 ' u muayene yaptırdım tek seferde geçti bizim burda fren kontrolünü makinada test etmiyorlar motora bin hızlı git frene bas dediler lazım olan şeyler sinyaller uzun kısa tepe lambası korna vs bunlar olursa geçersin ' ' Bendeki hafif kusurlar:kuyruk mil mufazası yok,arka lastiklerde çatlaklar mevcut,reflektör yok sadece bunlar hafif kusur.

Dün bizde iki traktöru yan köyümuze gelen mobil tuv istasyonunda muayeneden geçirdik muayenede istedikleri yoksa tepe lambası, bütün lambaların yanması, frenler birde trafik sigortası bunlara bakıyorlar bizim traktörun biri sonradan kabinliydi sorun olmadı hafif kusur olarakta kuyruk mili muhafazasi ve reflektor yok yazmışlar zaten onuda her traktöre yazıyorlar sizinde imkanınız varsa bulundugunuz yere mobil tuv getittirebilirseniz iyi olur hem fazla uzağa gitmezsiniz hemde fazla incelemeden traktöru geçirirsiniz.

Komu açılmışken bende sorayım:Bizim traktör aldığımızda 3 haftalık TUV muayeneliydi,kabin sonradan takılmış,ruhsata işli değil hatta tepe lambası,poliçe bile yoktu.2 yıl sonra muayenede kabin sorun olurmu,Rusata işletebilirmiyim?

poyraz2030 link=topic=82192.msg977087#msg977087 date=1425231401' Alıntı:
Abi BAFRA ' da hidrolik diresiyona bakılmıyor. ama çok ayrıntılı inceliyorlar mesela bijonlardan biri eksikse git yaptır gel dediler meselar. elektrik aksamı fuş olacak. far uzun kıısa ayarlı olcak korna yoksa imkanı yok geçmenin. frenler tutacak vede lastikler iyi olcak yarık dahi yok. Bafrada arabadan çok traktör olduğundan çok inceliyorlar. ama Samsundaki ise tam tersi seri nosunu motor numarasını ble bulamıyorlar.
şase numarası olmayan hiç bir araç fenni muayeneden geçemez. motor numarası olmazsa hafif kusur

yenikentli123 link=topic=82192.msg977116#msg977116 date=1425235043' Alıntı:
bu cevrede hic duymadim tuvturkden geleni.havalar biraz daha iyi olsun goturecegim.
19 ilde gezici muayene istasyonları kuruldu
köy köy gelip vize yapacaklardı
biz 19 ilin içerisindeyiz
muhtarlık liste hazırladı gönderdi 8 9 ay oldu gelen giden yok

maygun10 link=topic=82192.msg977178#msg977178 date=1425238986' Alıntı:
Lambalar,döner ikaz lambasi,direksiyonun fazla boşluğu olmamali,frenler kazimali,arka reflektöru isteniyor,kuyruk mili muhafazası takili olmali.
Reflektor ile kuyruk mili muhafazası olmasada olur hafif kusura giriyor hatta bizim traktörlerin arkalarında reflektor olduğu halde yok deyip hafif kusur yazmışlar.

yenikentli123 link=topic=82192.msg977116#msg977116 date=1425235043' Alıntı:
bu cevrede hic duymadim tuvturkden geleni.havalar biraz daha iyi olsun goturecegim.
Yılbaşından önce yenikente gezici kurulmuştu bizim köylüler filan hep gitti muayeneye bizde kaçırdık gidemedik

ranger link=topic=82192.msg977390#msg977390 date=1425296851' Alıntı:
Biz aralık 2014 de 2 traktörüde gezici tuv istasyonuna götürdük döner tepe lambası, farlar,stop lambalarına ve frene bakıyorlar.

Tekerlere baktılar mı abi bizde 285 i getirecektik lastikler bitik diye bahara erteledik.

POYRAZLI TALHA link=topic=82192.msg977424#msg977424 date=1425308240' Alıntı:
Tekerlere baktılar mı abi bizde 285 i getirecektik lastikler bitik diye bahara erteledik.
Bakıyorlar bizim 285 inde arka tekerler bitikti lastik dış derinliği az deyip hafif kusur yazmışlar goturseydiniz sizinkide gecerdi belki.

Gecen ay bizde soktuk 135 i muayeneye.arka lastikler bitik onler yeniydi.lastik yuzeyi catlaklar var yazmislar.hafif kusurlu gecti..